• süleyman soylu'yu biraz daha az görür ve sesini duyarız diye mutluyum. geri kalanı önemsiz.
  • ekibe ve sesine bakinca yeni donemde geride kalacak bir cumhurbaskani goruyorum. gerisi hikaye benim icin
  • bütün bakanlıkları erdoğan yöneteceği için, biz sadece kime küfür edeceğimizi öğrendik(içimizden)

yoksa bu ülkede erdoğan'ın izni onayı olmadan ne hazine maliye bakanı karar alabilir, ne spor bakanı, ne aile bakanı.

yepyeni isimler görüyorum ama hiç birinin bir önemi yok.
    mehmet şimşek, bu lafım sana.

sen dolandırıcısın. yani erdoğan'a göre öylesin, öyle demişti, umarım yine dolandırmazsın.
  • erdogan tüm beklentileri karsılayan baya iyi bir kabine ile karsımızda
    özelliikle hakan fidan çok sıradısı bir tercih
    ekonomi konusunda tercihi de başarılı tamamen yerel seçimlere hazırlıklar devam
    süleyman bey muhtemelen istanbulda aday olacak gibi
  • üstteki eleman akp'ye to-do list vermiş bir de bunları yaparsa akp'li olurum demiş. liste de şen şakrak amk tam akp'ye göre şeyler asdkalfsgdh. aptallığın da bir limiti olmalı ya.
  • daha önce farklı pozisyonlarda görev almış yada aynı pozisyonda uzun yıllar boyunca sayın cumhurbaşkanı ve mevcut sisteme hizmet etmiş şahısların cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin vermiş olduğu misyonu yerine getirecek olması durumu. yok mu kardeşim bu memlekette gerçekten ülkesine hizmet edecek gayretli liyakatli insanlar? aynı kişilerle farklı sonuçlar almaya çalışmayı ne zaman bırakacaksınız? memleket ciddi sorunlarla boğuşurken ismi açıklanan yeni bakanların hiçbir şekilde bu milletin sorunlarını çözebileceğini düşünmüyorum. sadece adet yerini buldu. en çok ekonomiyi mucizevi bir şekilde toparlayacağı algısı yaratılan mehmet şimşek'in neler yapacağını merakla bekleyeceğim.
  • mehmet simsek ne demek ben bu ekonominin anasını ağlattım gel düzelt demek duvara toslayacagini anladı. bu adam ortodoks felsefeden geliyor çatır çatır faiz artırmak ekonomiyi sıkmak isteyecek umarım özgürlük alanı olur işine karışılmaz
  • daha merkez sağ çizgide ve daha az popülist bir kabine olmuş.

ilginç bir şekilde mecliste cumhur ittifakı sağın sağına yönelmişken, kabine siyasal anlamda daha merkezde bir çizgide gözüküyor.
hesabın var mı? giriş yap