• evet sanırım herkes bir haftadır gerek kendi içinde gerek çevresinde bunu yaşıyor, gözlemliyordur.

28 mayıs seçimleri aslında beklenenden daha dip dalga bir depresyon yarattı. bağırmak, çağırmak daha yüzeyde yaşanan bir bunalımdır. ama insanlar bu sefer adeta içten çöktü. herkeste bir ölüm sessizliği ve içe dönmüş bir karamsarlık hakim. bu hafta işinde, okulunda ya da sosyal hayatında herkes gözlemlemiştir. dıştan bakıldığında hayat rutin akışında devam ettirilirken iç dünyalarda ve ortamlardaki enerjilerde hep bir kasvet, buhran hakimdi. kimileri yüzüne maske takıp yok sayarak, görmezden gelerek konudan uzaklaşıp bunu gizlemeye çalıştı ama içten içe bir yıkım ve karanlık çöktü herkesin üstüne.
  • benim de gözlemlediğim durum. ancak ülkenin yaklaşık yarısında görülmektedir ve pek sessiz değildir. kiminde sessizlik, kiminde kaçma ihtiyacı, kiminde öfke, kiminde alaycılık olarak yer bulmuştur.

ben ise, itiraf ediyorum, çoğunun orta doğu ve arap yarımadası vatandaşı olduğu bir istanbul-manchester uçuşunda bayağı üzüntüden ağladım. ülkem için, ülkemin geldiği sosyal ve ekonomik durum için çok üzgünüm. o-bu-şu demeden hepimiz için söylüyorum, umarım güzel günler görürüz. kendi çapımızda elimizden geleni yapmaya devam.
  • (bkz: #153149175)
  • mesai saatleri dışında istemsiz olarak tüm benliğimle dahil olduğum depresyon.

işten çıkıyorum yemek bile yemeden uykum geliyor. erkenden uyuyorum sabah cenaze gibiyim uyanamıyorum. bi kamyon dayak yemiş gibi kalkıyorum ve işe geç kalıyorum. boş boş oturuyorum hiçbir şey yapmadan. garip bir hal.
  • normaldir. hepimiz kurtulma şenliklerine hazırlanmışken kk denen illet ortaya çıkarak yeniden hayatımızı sikmiştir.
  • ben geçen haftaya göre daha umutluyum. insanlar artık bazı şeyleri daha iyi anlıyor. parti yöneticileri de anlarsa seçim kazanırlar, anlamazlarsa yine "ya biz solculardan ve doğudan oy almaya çalışalım bence, böyle yaparsak seçimi kazanırız" derler ve seçimi kaybederler.
  • oy ver oy ver diye kafa zikip hala her şeyin tiyatro olduğunu görmeyip milleti boş yere gazlamanın sonucu. kimse de demedi aylardır cnn türk'te kemal bey aday olsun diye yandaş yazarlar kendini paraladı durdu , bu adam dokuz seçim kaybetti, mühürsüz oyları kabul etti, rte adaylığını tartışma konusu yaptırtmadı, ekmel'i aday yaptı, biz niye kabulleniyoruz bu adaylığı diye. oturma eylemini şimdi yapıyorlar. te allam.
  • ülkede yaşanan sessiz depresyonu bilmem de benim ruh halim bitik amk.

dün yemeğin içine tuz atacağıma şeker atmışım, durumun vehametini buradan anlayın artık. yemek bildiğin tatlı olmuş lan, gerçekten fena dalgınlık bu. dışarıdan yemek söyledim o da 500 lirayı geçti mi… sövmekten 500 küsür liralık yemeği yiyemedim. evde kuşlar var onların önüne koydum. onlar da “ne yapıyor bu amk, biz nasıl yiyeceğiz bunları” der gibi bakış attı.

yani durum vahim lakin ayakta da durmaya çalışıyoruz. yapımda ve yayında emeği geçen herkesin yine amk.
  • hayat pahalılığından şikayet eden akplilerle dalga geçip, moralimi düzeltmeye çalışıyorum.
hesabın var mı? giriş yap