• ihtimal değildir artık.
  • bunu konuşmanın sırası değil belki ama depremin olduğu ilk günden beri aklımdan çıkmıyor bu düşünce ne yalan söyleyeyim. en iyi ihtimal 1 yıl daha akp il birlikteyiz maalesef arkadaşlar. bunlar bu depremi bahane edip seçimi ötelerler.
  • eylül ekim gibi seçim yapılacağını düşünüyorum.. bu facianın unutulmasını bekleyecekler çünkü biliyorlarki bu halk her şeyi unutur
  • yalnızca savaş halinde, mecliste alınacak kararla seçim ertelenebilir fakat anayasa mahkemesi’nin 2012/30 sayılı esas ve 96 sayılı karar metninde “savaş ve benzeri zaruret sebepleriyle seçimlerin yapılmasının fiilen imkansız kalması” halinde ertelenmesinin önünü açıyor. anayasa açık, anayasa mahkemesi yorum yoluyla yoruma açık olmayan bir anayasa maddesine aykırı karar almış.
  • yıkım çok büyük, her şey ertelenecek; sınavlar, atamalar, seçimler...
  • ertelenmesi yüksek ihtimal.yakın zamanda gündeme gelir.asıl soru seçimin ertelenmesi kimin işine yarar ?
  • ysk çıkıp dese ki "afet de bir yaşam savaşıdır, erteleme anayasaya uygundur."

kim ne diyebilecek, ne yapabileceğiz ki diye kaygılanmamak mümkün değil ne yazık ki...

back to the future*: bir hafta sonrasında yaşanan gelişmeler doğrultusunda "kan alırlar kamil, kan" diyorum. mayıs değil ama haziran seçiminin ertelenmesi sivil darbe anlamına gelecektir.
  • ben, şahsen seçimlerin ertelenmesi ihtimalinden çok ölülerin, kayıpların ve ağır yaralıların ne kadarının oy kullanacağını merak ediyorum.
  • muhalefet kesinlikle ertelenmemesini sağlamalıdır. akp insanları tekrar uyutmadan akp'den hesap sorulmalıdır
  • arkadaşlar bu anayasayı önemsememeyi ne kadar rahat dile getiriyorsunuz orada madde madde hangi durumda ertelenebileceği yazılmış. haliyle şu anki durumda seçimin ertelenmesi gibi bir durum söz konusu değil. keza normal tarihi olan 18 hazirana kadar tüm bölge seçim yapılabilecek hale getirilir hiç merak etmeyin ancak bu istenir mi o tartışılır.
hesabın var mı? giriş yap