• boşuna zahmet ettiği açıklamalardır. "ben böyle bir karar aldım, üniversitelerde yüzyüze eğitime başlıyoruz" deseydi sürpriz olmazdı zaten.

tek adam sisteminde zaten her şeye o karar vermiyor mu? hepimizin paşası başcumhurkomutanımız varken bilim kurulu, ttb vs. de neymiş...
  • "şu çakmağı bi çak bakalım gaz kaçağı var mı" manasında bir açıklama.
  • anadolu çomarlarını kalkındırma, boş kalan evlerini doldurma projesidir.
  • yakın zamanda üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlanılacağını belirtmek için yapılan açıklamadır.

insanlar kontrat yenilemedi, yurt ayarlamadı, öğrenci de para yok. öte yandan kyk yurtları covid karantinası için kullanıldı ve kullanılıyor. yurtlar ne kadar dezenfekte de edilse, bu kadar kısa zaman için covid kapma riski mevcut.
  • üniversitelilerin derdi okul falan değil yahu!

amlar ıslandı.

sikler de am kokusu aldı.

konu bundan ibaret!

1 ay aç-kapa yapsalar, ortam soğur.

millet güzelce bir siksin-sikilsin, herkes rahatlasın.

edit:aq şu virali bile anlamayıp sövüyorsunuz ne mal adamsınız ya. twitter
  • "en kısa sürede üniversitelerde de eğitimi başlatacağız." dediği açıklamalar.

bu dönem uzaktan eğitim ile bitirilir. bahar dönemi ile birlikte yüz yüze eğitime geçilir muhtemelen. %60 yüz yüze, %40 uzaktan eğitim bekliyorum.
  • şahsen sevineceğim fakat genel olarak yanlış bir karar olur muhtemelen.

çoğu üniversite öğrencisi şu dönemde ailesiyle büyük sıkıntılar yaşadı, bazıları bulduğu işleri bırakmak zorunda kaldı. çoğu bölümde online eğitim tam bir fiyasko oldu. yeterli önlemleri kişi bazında alırsak yapılamayacak şey değil.

evet hemen çoğu insan evlerinden çıktı, eşyalarını satanlar bile oldu. yurtlar koca bir muamma olacak. bunlara da bir çözüm bulmak şart.
  • yurtlar, yurtlar konusunu ne yapacaklar peki.bulundugum şehirde çoğu kyk yurduna sağlık bakanlığı el koymuş durumda.acilirsa teker teker pozitif olanları eve gönderirler yine uzaktan eğitim yapılması gerekir.ne yapıyorsanız yapın ama gözünüzü seveyim odaları tek kişilik tutun.
  • ilkokulları açıp, üniversiteleri açmamak başlıbaşına skandal karardı.
    şimdi savunucu tayfa, başlayacak arkadaş yatılı yurtlar nedeniyle açılmıyor diyecek. onlarada cevabım hazır. yaz boyu otellerde köpük banyosu yapan tatilcilere bi’şey oldu mu?
    oteller açık, öğrenci yurtları kapalı.
hesabın var mı? giriş yap