*

 • magic johnson arkada$lariyla ciktigi dünya turu sirasinda ülkerspor'la oynadigi $ov maci.
  magic all star kadrosunda o dönem reggie fox, lester conner, mark aguirre, jim farmer, tellis frank, david handerson, john long, mike mcgee, ve larry springs bulunuyordu. ülkerspor ise orhun ene, mehmet ali tinay, harun erdenay, serdar tabay, charles shackleford, pete williams, ve ve yusuf erboy gibi isimlerle maca cikmi$ti.

  magic'in nba'de bile deva bulunamayan match sorunu burada da kendisini göstermi$ mehmet ali tinay ve orhun ene ancak birbirlerinin omuzlarina basarak magic'i savunma durumuna gecebilmi$lerdi. bu yüzden normalde pivot oynayan tüm isimler sirayla magic johnson'u savunmaya cali$mi$ lakin muvaffak olamami$lardir.
  macin akillarda kalan en güzel hareketlerinden birinde magic topu orta cizgide sektirirken pota altina pas verir gibi yapar, kar$isinda onu savunmaya cali$an dazlak aziz alemdar önce pota altina, daha sonra da tribünlere bakip topu arar. bütün tribünler bu pozisyon sonrasi galeyana gelip inanilmaz bir tezahurat yapmi$ aziz alemdar ise ertesi gün lisansini yirtip cicekci olmu$tur. magic hemen pozisyon sonrasi büyüklük edip aziz alemdar'a elini uzatmi$ ve gönlünü almi$tir.

  magic maci 30 sayi 19 asist ve 13 ribaund'la tamamlami$ olup maci kendine yaki$ir $ekilde orta sahadan attigi 3 sayilik basketle sonlandirmi$tir.
 • magic johnson ilk yarinin sonunda tribünlere bakarak orta sahadan basket atmayi deneyip basaramadiktan sonra, maçin sonunda yine ayni seyi denemis, tribüne dönüp bir seyirciye parmagiyla "senin için" gibisinden bir isaret yaptiktan sonra potaya bakmadan orta sahadan basketi bulmustur.

  bir de maçtan sonra magic'in hakem masasinin üstüne çikip dans etmesi unutulmazdi.
 • bu güzel maçta cem ceminay basket atanlari, faul alanlari falan anons eden kisi görevini yapmistir.

  maçtan önce magic all stars, turnikeydi suttu isinirken, magic johnson potanin arka çaprazlarindan (saha disindan, panyenin üzerinden bombeli) sut atarak ve nerdeyse hepsini sokarak oha dedirtmistir.

  her iki yarinin basindaki hava atislarina magic johnson ve orhun ene çikmistir. ilk yarinin basindakine orhun, ikinci yaridakine da magic ziplamamistir, topu rakibine birakmistir.

  magic johnson, ilk yarida triple double'a çok yaklasmis, ama hatirladigim kadariyla 1 ya da 2 ribaundla basaramamistir.

  magic, ilk yari sonunda kendi üçlük çizgisinden topu sallamis, ancak top çemberin önünden dönmüstür.

  ikinci yarinin ortalarinda haluk yildirim, magic allstars'in 2 ye 1 yakaladigi bir fast break'te magic johnson'in pas verecegini anlamis ve pas arasi yaparak topu çalmistir. magic dönmüs ve kendisini tebrik etmistir, gülmüstür.

  john long*, tek basina gittigi bir fast break'te smaç yapmayip turnike birakinca seyircinin küçücük bir tepkisiyle karsilasmistir.

  maç sonunda magic, seyircilere 92 nba all star maçinin bir kopyasini yasatmistir. üst üste üçlüklerle ortami germis, son saniyede orta sahadan sokarak tribünleri yikmistir. güzel insandir vesselam.

  ayrica benim de tribünde yer aldigim ve maç öncesi televizyonda gözüktügüm maç olmustur (bkz: bu da böyle bir animdir).
 • magic johnson mactan sonra murat murathanoglu ile yaptigi roportajda orhun ene yi cok begendigini soylemisti
 • güç bela hatırladığım maç olup webte konuyla ilgili pek bir kaynak bulunmaz.
hesabın var mı? giriş yap