• hakkında güzel dileklerde bulunduğumuzdur.

edit: çokça soru gelmiş evin konumuyla alâkalı; yenimahalle/ankara.

edit 2: ev sahibiyle anlaşamadık. mecburi olarak, istemesem de, aile yanına döneceğim.
  • bu enflasyonda 4000-4500'e hakkıdır bir şey diyemem üstüne biraz pazarlık yapılıp oturmaya devam edilebilir.

kiracı arkadaşlar sizi anlıyorum, ama bu insanlar bu evleri zamanında getirdiği para kayda değer bir para olduğu için o evleri size kiraladılar. bu devirde de aynı şekilde devam ettirmeleri gerekiyor. kimse sizi yan dairesi 8 binden otururken 2000-2500'e oturtmaz. kimse salak değil.
  • kerizdir. 5500 ne lan köpek klübesi yok o paraya. enflasyon var diye başkasının malına çökmeye kalkanlara kulak asmayıp 8-9 bine çıkarması gerekir.
  • beğenmiyorsan al evini milleti rahat bırak. 5500e ev mi var la hakkaride mi yaşıosunuz?
  • 2023 yilina kadar 1900 tl'lik kirayi kabul etmis, sonrasinda da gayet uygun bir fiyata yukseltmis olan ev sahibidir. degerini bilmek lazim
  • mahkemeye gidince bizim kiracı zararlı çıktı diyeyim size biz 3000 ver otur dedik 2200 veriyorken. mahkeme 4500 belirledi geçen senenin kirasını red ettik muhtemelen 5000 diyecek. yüzde 25 ilede 6250 verecek biz ona 3000 ver otur dedik. 5 yılınız geçtiyse emsal davaları çoksa kötü değil gene değerinin altında geliyor ama alt üst komşular 7 7500 tl den verdiler evi. bizimkinin gönlü 2200 den geciyormus onu ödedi aradila ki fark ve mahkeme masraflarına binecek şimdi.

taşınma durumunda açık çekse verdik bey efendiye.

edit :sesini kısıp 2 kez izleyin ricamdir. kardeşler ben avukat değilim detay soru sormayın mahkelerde öğrendim bende. bazı şeylerde hakimin taktiri.

edit 2: mahkeme bilir kişi atıyor onların da elinde bir metrik var. şehrin neresinde binanın garajı var mı bahçesi var mı vs gibi şeylerle bir form oluşturup ortalama evlere göre fiyat oluşturuyor. kararda o form oluyor. biz itiraz ettik, pişman olduk maddi olarak değil. en ufak itiraz 6 ay ileriye atıyor. büyükşehir de daha uzun sürebilir. yığınla dava var benzeri.
  • ucuz bence
  • 2375 liradan 1 lira fazla vermemesi gerek kiracının. hak var hukuk var.
  • ne yapsın,
    bedava ya mı oturtsun?
    3 harfli marketlere gittiğinde çok değil 1 sene öncesine kadar 30 tl ye aldığın peyniri, şimdi 100 liradan alırken market çalışanını tehdit mi ediyorsun?
    ya sa market sahibini mahkemeye mi veriyorsun?
    patronun sana zam yaptığında patronuna “çok yaptınız, ben bunu kabul edemem” mi diyorsun?
    başlık açarken ahlaki çerçevede başlık açın ve tribün yapmayın arkadaşım…
  • anadolu'da 1 milyondan aşağıya 3+1 kalmamış sanırım. ortalama 1.2 milyon desen 22 senede kendini ödemesi için 4500 tl ödemen lazım. muhtemelen sen bu ortamda 1 senedir 1900'e oturuyorsun. helali hoş olsun kardeşim de şöyle bir durum da var.

kombin bozulsa 15000 tl en aşağı
    banyon akıtsa yeniden yapılsa 40000 tl

yani adam ya evi boş bırakacak 1900'e kiraya vereceğine ya da ederine kiraya verecek. selam ve dua ile, amin ecmain... kadere bak...
hesabın var mı? giriş yap