• 0:57 de ki hatun harbi taşmış. kadını geçtikten sonra dönüp bakan tek kaşı kalkık çakma john travolta ayrıca yarmistir swh.

  edit: ilk entry ve link uçmuş.

  link

  bu da çakma travolta
 • kıyıdan köşeden her an kramer ile jerry seinfeld fırlayacak gibi..
 • vay be. boyle goruntuler beni cok derin dusuncelere dusuruyor. tam 24 sene oncesi. o videodaki insanlara neler oldu acaba? tas gibi hatunlar soldu gitti, bebeler kocaman oldu, balon yapan eleman su an ne yapiyor?

  bence duygusal video budur amk.
 • bir nesil için 90'ların amerikası mutluluk puzzle'ının önemli bir kısmını oluşturur. bugünlerde, 80 ler ve 90 larda çekilmiş amerikan dizi ve filmlerini izlerken hissedilen duygu yoğunluğu onlar için bu dünyada ellerinde kalmış bir kaç lezzetten biridir. çocukluk insanın anavatanıdır demişler. bu görüntü insanın çocukluk anılarını refere etmesi bakımından, insanı memleketine götürür. sonra büyürsün, renklerin ışığın dalga boyuyla alakalı şeyler olduğunu öğrenirsin, büyü bozulur. amerika artık senin için bir başka gurbettir. vatan çocukluktur. aslolan çocukluk.
 • çekimlerinin ne kadar özenilmiş, kurgusunun ne kadar güzel olduğunu düşünürken bir yandan da beni bir huzur, hüzün ve sükunet hali aldı. bir de o zamana ve oraya özlem duydum. bunun adı:

  (bkz: fernweh) almanca'da "uzaklara gitmeyi özlemek" anlamı olsa tam manası "hiç gitmediğin bir yere özlem duymak" bu kelimenin. işte bu videoyu izleyince tam da bu hisse kapıldım. üstüne bir de sözlükten iki kişinin orayla ilgili anılarını okuyunca iyice garip oldum.

  o videodaki herkesi, hepsinin hikâyesini merak ediyorum. o çocukların şimdiki hali nasıl, neredeler? köpeğini gezdiren siyahi abi hala hayatta mı? o kamerayı eliyle kapatan abi neler yapıyor? yeşil gömlekli adam ve yanındaki kısa boylu sevgilisi evlendiler mi ayrıldılar mı? bu düşüncelerden alamıyorum kendimi.

  bir de fark ettiniz mi bilmiyorum ama çok klasik giyinen ve klasik stile sahip olan insanlar hariç herkesin kılığı kıyafetinden bunun başka bir döneme ait olduğunu anlıyor insan. video sanki dün çekilmiş gibi 1080i 60fps olsa bile...
 • değişik bir şekilde mutlu etmiştir. 1993 yılına göre inanılmaz derecede kaliteli bir video. 1080p60fps ne demek. sanki günümüzden biri geçmişe gidip bu videoyu çekip gelmiş gibi.

  çok mutlu olunacak mekan ve zaman. orada ve o zamanda gençliğimi yaşamak için neler vermezdim.
 • "1993'te çekilmiş hd video izleme keyfi." diye sevinip videonun sonunda 480p'de izlediğini farketmek istemeyenlerin, izlemeden önce video kalitesini kontrol etmesini gerektiren video.
 • techmoan tarafından internete aktarılmış bir video'dur. "d-vhs nedir? vhs'de hd kalite mi olur?" diyenler yine techmoan tarafından hazırlanmış şu harika video'yu izleyebilirler: https://www.youtube.com/watch?v=jiu0lpelqpe

  ayrıca bkz: https://www.wikiwand.com/en/d-vhs
hesabın var mı? giriş yap