8 entry daha
    https://www.sigortam.net/rent-a-car-kaskosu-nedir
    bak kardeşim, kiralama şirketlerine özel kasko tipi bile var. ne demek olmaz?
  • eskiden sözlük kullanıcıları bu şekildeki tüketicinin mağdur edildiği rezalet olaylarında başlıklara entry yağdırır, olayı gündem haline getirip tüketicinin hakkını korumasına yardımcı olurdu. aslında sadece o kişinin değil, kendi hakkını da korumuş olurdu. çünkü o anda mağdur olan başka biri de olsa aynısının ileride kendisinin ya da kendi çevresinden birinin başına gelmesini bir nebze engellemiş olurdu.

sözlükte eski dayanışmayı görmediğim için üzülmeme yol açan olay..
  • sanırım kasko bozulmasın diye sigorta kullanılmadı.
    müşteriye kitleme peşine düşen firmadır.

rezalet puanım 10/10
  • getiraraç konuyu çözene kadar gündemde kalması gereken olay. böyle isim yapmış firmaların, aldatıcı ürün bilgisi ile insanları kandırarak, insanların paralarına çökmesi kabul edilemez.
  • on edit: tutulan tutanak hatali, moov bu yuzden susera odeme cikardiysa ortada bir rezalet yok.

neresinden bakarsan bak rezalettir.
    tutanak tutulurken kiralamayi sonlandirma ne demek bir kere?

bu gibi bir kac rezalet nedeniyle tiktak i hic kullanmadan silmistim, moov/getirarac icin duydugum ilk rezalet bu da gitti demekki.

yazildigi uzere rent-a-car kaskosu zaten zorunlu, alkol, farkli surucu vs yoksa odemesi gerekiyor. acaba bu sekilde dakikalik kiralamalarda farkli statuye sokup bu zorunlulugu bypass mi ediyorlar?

bu arada emin olmak adina kazada suser %100 kusurli degil mi? motor carpti seklinde bir anlatim var ancak motor surucusu kusurlu olsa zaten onun trafik sigortasi oder. hos sonradan da sigorta olmadigi ortaya cikmis, tutanak nasil tutuldu o durumda onu da anlamadim. gecenin bir saatinde policemi kestirdi?

edit: suser sorularimi cevaplamis tesekkur ederim. ancak biraz yanlis anlasilma olan noktalar var.
    en bastan dedigim gibi her turlu rezalettir. kusur oranini sorma nedenim, zaten karsi taraf kusurlu ise moovun sigortasi bile devreye girmeyecekken suserdan para istemelerinin garip olmasi idi.
    ancak tutanaga gore zaten suser %100 kusurlu.

bu arada konuyu rezalet olmaktan cikaracak esas gelisme geldi. tutanak gecersiz...
    yani karsi tarafin sigortasi yoksa tutanak tutamazsiniz polis cagirmak zorundasiniz. hadi diyelim tuttunuz sonradan yapilan sigorta bilgilerini oraya yazamazsiniz. o halde hepimiz kaza yapinca yaptiralim sigortayi bosuna para odemeyelim. *
    eger moov bu yuzden yani tutanak gecersiz oldugundan cikariyorsa odemeyi %100 haklilar.
    tabii ki hakli veya haksiz olabilir, tek tarafli kaza yapabilirsiniz sigortanin her turlu bunu odemesi lazim, ancak bunun icin gereken prosedurleri bilmeniz ve uygulamaniz lazim.
    son olarak sbmden tutanak sorgulayabiliyor olmaniz lazim, oradan anlasilir muhtemelen dedigim gibi bir durum olup olmadigi.
  • dakikalık veya saatlik olarak moov kullanırdım, ancak bu rezaletten sonra uzak durmayı planlıyorum. rezalet tavan!
  • okudugum ilk rezalet degil. moov u mecburen kullaniyorum ama bu rezaletten sonra artik kullanmayacagim. kazayi kimse isteyerek yapmaz bu kadar yuksek bedelleri musteriye yansitmak tamamen ayip. ve buradan sunu anliyorum; musteri kaza yapsinda aracin bedeli ciksin ;)
  • araç kiralanırken verilen ücretin içinde kasko bedelinin de alındığını bilmeyen arkadaşları görmemize vesile olan olay.
    (#153136122)

firmanın kasko varken kaza bedelini müşteriden alması iyi niyetle hiç bağdaşmayan bir durum..
  • getir boş çardır. kullanmayın.
  • öncelikle geçmiş olsun.getir kabus gibi bir şirket.
54 entry daha
hesabın var mı? giriş yap