• haftanın en yoğun günü kadıköy'de birçok alkollü mekan mühürlenerek malesef kapatıldı. emniyet ve kadıköy belediyesi iş başında. basın açıklaması yapıldı. hayat tarzına müdahale ediliyor şu anda.
    kapanan mekanlar. rockn rolla, defne, müzeyyen, kaldırım. link
    hdp milletvekilinin açıklaması link
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
  • çomarların gözleri yaşlı. sizi kadıköyümüzde istemiyoruz. işeyip sıçmadıkları sokak kalmadı yahu. balkona çıkıyorum, nefes alayım istiyorum. aa o da ne, bir tane kara kuru biri çömelmiş sıçıyor. sıçarken bir de instagram'a giriyor. yarım saat geçiyor, o bokun üstüne işeyen bir başka keko. nereden geldiniz diyorum, sultanbeyli, başıbüyük diyorlar (o neresiyse artık) kadıköy'ü eski elit ve eksklusif günlerine döndürecek gelişmedir.
  • kadıköy belediyesi mi hayat tarzınıza müdahale ediyor?

tanım: resmi açıklama ve gerçek nedenin kısa zamanda açıklanması ile nedeni ortaya çıkacak idari işlem.
  • çok yerinde bir karardır. kadıköy rahatlayacaktır.
  • darısı diğerlerinin başına. gidin kendi ilçelerinizin kadıköy gibi olması için çalışın. sayenizde kadıköy, kekoköy oldu. dışarı çıkıp yürüyemiyoruz bile. gecenin bir yarısı nara atan sığır ya da içmeyi bilmeyen kezban doldu her taraf.
  • bi birayı 20 tl yapsınlar açılırlar, 50 60 değil, enflasyon yaratan bunlardır, mücadele edilmelidir, doğru karar.
  • mekanlar mühürlenince niye kafa dinlemek istiyoruz gidin sizi istemiyoruz gibi yorumlar yapılır anlamış değilim. olay mekanlar değil insanlar, toplum değişti. kadıköy'ün göbeğinde oturup hala bunu anlayamamış insanlar. nerede olursan ol toplumun geldiği durum vahim ve bunun kadıköy'le alakası yok.
    ruhsatlarla ilgili denetlemeler yakın zamanda çok arttı. belki bu sebeptir bilmiyorum. yine de çok üzücü bir durum.
  • ruhsatsız mekan açıp veya fahiş fiyattan hizmet verip şikayet edilince hayat tarzımıza müdahale ediyor diye yaygara yapılan idari işlemdir.

islamcılardan farkı olmayan sekülerlerin bok yemesidir.

(bkz: siktirin gidin)
  • ah çıkmış 2 mekanın. sevindim.

mekanlardan birisi, 4 arkadaştık... 3 kişi kalktı bi kaç bişey içip. ben de son bi bira içeyim gitmeden dedim. sipariş verdim. abi bugün cumartesi, diğer arkadaşların gelmeyecekse veremem dediler. içip kalkıcam dedim. birayı verelim yolda iç mekanda tek oturamazsın dedi..

daha önce de benzerini diğeri yapmıştı bir başka cumartesi. yine eve dönerken bi bira içeyim 10dk dedim. bana sokağın aşağısında bi boşluk gösterdi. orda ayakta içer misin demişti.

umarım açılmaz hiç biri diyorum.
    sevgiler.
  • sadece 1 günlük mühürlenmedir. kadıköy belediyesi tarafından vergilerini ödemeyen mekanlara uygulanmıştır.
hesabın var mı? giriş yap