• benim için başları iyi sonları çok kötü geçen bir seneydi. dilerim 2017 güzel bir yıl olur kendim ve ülkem adına.
  • genel olarak; gülmediğimiz, pek çok kötülüğe sustuğumuz, hayatta kalmanın mucize sayıldığı yıl.

benim içinse;
    sevdiğim insanları kaybettiğim, bazıları şeylerde her yıl olduğu gibi hayal kırıklığına uğradığım; en çok da kırılıp, döküldüğüm ama bile isteye kimseyi kırıp dökmediğim, incitmediğim bir yıldı.

ve umut etmenin lüzumu yok gelen seneden dolayı arayacağımız yıl olacak ülke olarak.
  • (bkz: sınav)
  • bu gece çoğu kişi tarafından bitişinin kutlanacağı yıl, yeni yıla girişi kutlamaktan ziyade. ülke ve dünya için çok kötü bir yıl olduğu aşikar, özel olarak da ekim ortasından itibaren daha da kötüydü benim için, defolup gitsin artık 2016. ne olursa olsun birkaç saat umutlu, mutlu zaman geçirebilecekseniz bu akşam, güzel.
  • önce sela, sonra bela okuduğum yıldır.
  • öncelikle #64670642,

şu kısa ömrümde gördüğüm en kötü, meşhur kötü 2008'i bile gerisinde bırakarak birinciliğe yerleşen yıl. ölümle geçti neredeyse tüm yıl. bir senede söylenebilecek 'başın sağolsun' limitini daha yazın ortasında doldurdu.

neyse, bitmesine 8.5 saat kala, nispeten daha iyi bir 2017 beklentimle beraber şunu da bırakıyorum şuraya.
  • hayallerimi gerceklestirdigim icin hayal kurmayi biraktiran yil.

le$, pislik yıl!
  • hayat her zaman devam etmezmiş.
    kaybettiklerimizin tesellisi "öyle olması gerekiyordu" lar, bulamadıklarımızın nedeni hiç var olmamış olduklarıymış.
    söz yetmediğinde susmak şartmış!
  • 2016 kotu bir yildi ama pozitif etkileri de olmadi degil. daha fazla yurudugum, sporla tanisikligimin arttigi bir yil oldu. farkindaliklarim artti. mutlulugun bir tercih oldugunu bu yil ogrendim. kendim olarak kaldigim yerlerde daha mutlu oldugumu gordum. masmavi gokyuzune bakmak, keyif veren bir muzik dinlemek, vapurla karsiya gecmek, cinar altinda oturmak, guzel siir, iyi bir resim ya da dunyanin her hangibir yerinde cekilmis bir fotograf... cinar agaci en sevdigim agacmis meger bunu bu sene fark ettim. en sevdigim meyveyi seftali olarak ilan ettim bu sene. sevdigim seylerle sevmedigim seyleri karistirmayi sevmedigimi farkettim. sevdiklerimin benim sevdigim sekilde kalmayacaklari bir duzen oldugunu ve buna dur demenin pek mumkun olmadigini da bu yil idrak edebildim. bu nedenle topyekun vazgecmektense seyreltilmis sekilde devam edeyim dedim. 2016'da hicbir sey inceldigi yerden kopmadi hep guvendigim yerden koptu. artik daha az guvenle iliskileri goturmeyi ogrendim.

ogrendik de ogrendik yani...
hesabın var mı? giriş yap