• 20 eylül - 2 kasım 2019 tarihleri arasında japonya’da düzenlenecek olan rugby union dünya kupası. 20 eylül cuma günü japonya - rusya maçı ile başlayacaktır. final maçı yokohama stadyumunda oynanacaktır.

  gruplar ise şu şekilde :

  pool a: irlanda,iskoçya,japonya,rusya,samoa
  pool b: yeni zelanda,güney afrika,italya,namibya,kanada
  pool c: ingiltere,fransa,arjantin,abd,tonga
  pool d: avustralya,galler,gürcistan,fiji,uruguay

  böyle büyük bir şampiyona ilk kez asya’da düzenlenecek. fikstürlerden görüldüğü üzere maçlar türkiye saatine uygun oynanacak.
 • ölüm grubunun c olduğu kupa. a grubu biraz tırt. c grubu dışında her gruptaki ilk 2 seri başı direk çıkar. c grubunda arjantin 3. torbaya göre oldukça dişli bir ekip ve fransa ya da ingiltere'ye bir sürpriz yapmaları sürpriz olmaz diyerek kendimle çelişeyim. hatta tonga bile bu üçlüden birine bela olabilir bu grupta. b grubundaki ekipler finalde de karşı karşıya gelebilir. şampiyon tekrar yeni zelanda olur tabi.

  tahminim:

  çeyrek final
  ---------------------
  ingiltere - galler
  yeni zelanda - iskoçya
  avustralya - arjantin
  irlanda - güney afrika

  yarı final
  ---------------------
  ingiltere - yeni zelanda
  avustralya - güney afrika

  final
  ---------------------
  yeni zelanda - güney afrika

  şampiyon
  ---------------------
  yeni zelanda

  iddaa oynamak isteyenler güney afrika'ya oynasın. en azından 1'e 4 veriyor. yeni zelanda'nın oranları çok düşük hiç oynamayın daha iyi. springboks son yıllarda all blacks'i çok zorluyor. son 3 maçları 1 galibiyet all blacks lehine, 1 galibiyet springboks lehine, son maç ise beraberlikle sonuçlandı.
 • rugby 2019 dünya kupası oynanıyor.tüm dünya çalkalanıyor.ana haber bültenlerinde ilk haber.haberimiz var mı? yok..

  fransa bisiklet turu koşuluyor.film gibi "event",pastoral şiir. dünyada izleyicisi 3 milyar.tur boyunca tüm fransa ayakta. sporcuların geçtiği tüm köylerde,kasabalarda bisikletçilere çılgınca destek var.her yer cennetten köşe,panayır gibi,şenlikli falan,insanlar mutlu.haberimiz oluyor mu? hayır..

  peki bizim gündemimiz ne? din,siyaset ve terör..

  bugün birkaç saatliğine istanbul modern'deydim. bu itiş,kakış,nefret ve cinnet atmosferinde suni teneffüs gibi geldi..

  bize dayatılan,yaşatılan,reva görülen bu cehennemde emeği geçen herkesin amk..
 • az önce japonya'da rugby gibi pek de popüler olmayan bir spor için gayet görkemli bir seremoniyle açıldı. ilk maç japonya - rusya. japonlar alır.
 • maçların oynanacağı 12 şehirden yokohama uluslararası stadyumu,(bkz: sapporo dome),(bkz: shizuoka ecopa stadyumu),(bkz: oita stadyumu),kobe misaki stadyumu daha önce 2002 fifa dünya kupası‘na ev sahipliği yapmış stadyumlardır
 • şimdiye kadar oynanan 2 maçta alınan sonuçlar
  japonya 30-10 rusya
  avustralya 39-21 fiji
 • her dünya kupasında olduğu gibi gene türkiye'den bir tane kanalın vermediği dünya kupası yapacağınız işi sikeyim gene link peşinde koşacağız

  edit: s sport youtube kanalı maçları vermeye başladı oradan takip edebilirsiniz.
 • guney afrikaya yazik olmus turnuvadir. yeni zelanda bir sekilde kazanmasini biliyor.
 • maçlar ingiliz itv kanalında beleş yayınlanıyor. elbette ingiltere dışına engelli ancak vpn konusunda pek sıkıntı çıkarmıyor. haberiniz olsun.

  https://www.itv.com/hub/itv
 • japonya’nın irlanda’yı 19-12 ile dize getirdiği şampiyona. o irlanda ki şu anda all blacks’in bile önünde ülkeler sıralamasında birinci olarak girdi dünya kupasına. japonya bir önceki dünya kupasında da güney afrika’yı harcayarak o ana dek dünya kupası tarihinin en büyük sürprizine imza atmıştı. bu sene gene benzer bir başarıya ulaştı. ismi de giant killers oldu bile.

  maçın özeti:

  https://www.rugbyworldcup.com/…&utm_medium=referral
hesabın var mı? giriş yap