şükela:  tümü | son 24 saat
774 entry daha
  • 2023 yılındaki temel hedefim, mümkün olabildiği ve sürdürebildiğim kadar tl borçlanmak idi, halihazırda tüm limitlerim ile tl borçlu bulunuyorum.

    bunun karşılığında temel geçim(kira, mutfak vs.) hariç tl varlık bulundurmamaya özen gösterdim. bu şekilde bir nebze de olsa enflasyondan kaçabildik ama onun da sonuna gelmiş bulunuyorum. bu noktadan sonra, ya daha çok çalışarak daha çok kazanacağız ya da tasarruflardan yiyeceğiz.

    enflasyonun ve dövizin akıl almaz şekilde yükseliği her sektöre karabasan gibi çöküyor. et ve süt ürünleri, inanılmaz pahalı. bakın istanbulun yoksul semtleri artık et ve süt tüketmiyor. herhangi bir sebze pazarına gittiğinizde, pazarcılardan şu şikayeti duyarsınız: "abi sorsan herkes tek yaşıyor, 5 liralık salatalık 10 liralık domates alıyor herkes"

    dolayısıyla bu yoksulluğun da hududu yaklaşıyor. mutlaka ama mutlaka, enflasyon ekonomisi bir yanda tıkanmalı, talep bir yerde sıfıra yaklaşmalı ve bana kalırsa bu inşaat sektöründen başlayacaktır. bu firmaların ayakta kalması mümkün değil gibi görünüyor.

    halkın büyük bir kesiminin yoksul olduğu bir yerde ancak çok küçük bir azınlık için, devletten nemalananlar için kar var. bu ekonomide artık kar yok.
hesabın var mı? giriş yap