• size bir şey diyeyim.

boşanmaların iki major sebebi var. birincisi maddi durum, ikincisi çiftlerin kaliteli seks hayatlarının olmaması.

maddi durumu ve ten uyumu ortalamanın üzerinde olan çiftlerin tartışmaları incir çekirdeğini doldurmaz. aileyi geçindirecek miktardaki para ve doyuma ulaştıran cinsellik uyumu, çok fazla olumsuzluğun üstünü örter. bu çiftler maddi imkanlarının gücüyle her ay bir yere tatile giderler ve ilişkilerindeki negatifliğe reset atarlar. çocuk olduktan sonra bakıcı tutarak zamandan tasarruf ederler ve kendi gelişimlerine ket vuracak akışları önleyebilirler. günün yorgunluğunu, işteki sıkıntılarını birbirlerine sarıldıklarında ten alışverişinden kaynaklı yatakta nötrlerler.

yavru dünyaya getireceksiniz bu minnağa en uygun ortamda; maddi gücünüzü kullanarak sporsal, müziksel, eğitimsel, dilsel vb. gibi yetkinliklerin sağlanması ve ten uyumunun gücüyle birbirine sevgi, şevkat, merhamet, tutku besleyen akıl sağlığı yerinde bir anne ve baba olması gerekmektedir.

bu gerçeği fark ettikten sonra şu noktaya ulaştım.

elimdeki yatırım amaçlı aldığım 2. aracı, ağzıma sıçan matrah düzenlemesinin etkilerinden sonra satıp, bugün o parayı düğüne harcamaktansa doğru hisse seçimleriyle 5-10 yıllık uzun vadeli borsa yatırımcısı olarak evliliğe başlayayım diyorum.

watsaptan grup açıp kime ne taktıysam, ailem kime ne taktıysa, takmadıklarım varsa da gönlünden bir şey koparsa diye haber salıp; paraysa şu ibana gönderin, altınsa şu adrese hediyenizi getirin demeyi de düşünüyorum.

bugün 20 bine bir nişan ve 60-80 bine salon tutup düğün mü yapmalıyım yoksa sasa, ereğli, şişe v.b şirket hisselerine dibi gördüklerinde, büyük kısmı aracın parasından olmak üzere bugünden 600 binlik portfoy oluşturup ya hak diyip 10 yıl sonrasına mı yatırım yapmalıyım diye kendime soruyorum. bunu büyük ihtimal yapacağım.

350-400 bin masraf, holding sahiplerinin kızı ve oğlu değilseniz, ticaretle uğraşmıyorsanız, borçları sizler krediyle ödeyecekseniz, maaşlı çalışanlarsanız gerçekten nedir, bekar evinde yaşayanlarınızın hiç mi eşyası yok?

maaşlı çalışanlara düğün masraflarını kısıp elindeki 100 bin 200 bini tasarruf olarak ayırıp uzun vadeli yatırıma yönelmelerini, zengin baba yoksul baba kitabıyla başlayıp piyasadaki yatırım kitaplarını alıp okumalarını, evliliklerinin sıhhati için şimdiden yatırım odaklı düşünmelerini tavsiye ederim. savunma sanayide, dhmi'de, merkez bankasında çalışanlara bile bunu tavsiye ederim. aldığınız maaşın miktarının bir önemi yok. sonuçta maaşlı çalışıyorsunuz.

ticaret yapan insanların büyük çoğunluğu bu kafadalar mesela. mercedes alacak gücü vardır ama mercedese binmez; megana biner aradaki farkı işletir. ev almaz, kirada oturur; eve ödeyeceği milyonu işletir.

diyeceklerim bu kadar. herkese mutlu, huzurlu, ten uyumlu bir aile ortamı dilerim.
  • nikah ücreti 200-300 lira arasında değişiyormuş
  • bekar bir avukat olarak sayısız boşanmış çiftin davalarını gördüm. ama hepsiyle alakam profesyonel seviyede olduğu için bazı şeyleri şimdi soracağım şekilde açık açık soramıyorum malumunuz.

o yüzden bu sene evlenen ya da evlenecek olanlara ciddili bir sorum var.

yahu aranızda kimse mi ayrı evde yaşamıyor da sıfırdan ev düzüyorsunuz. hepiniz mi 30unuza kadar ana-baba evinde kaldınız.

hiç fakir-fukarayız, mecburuz edebiyatı falan yapmayın, düğüne 300bin 500bin bayılıyorsunuz, evlenmeye 500bin lira harcayıp fakirim diyen insan fakir değil görgüsüzdür.

lan ben bugün evlenmeye kalksam, buzdolabı, çamaşır-bulaşık makinesi, televizyon, tabak çanak tencere, halı, çarşaf, havlu, dolap, perde falan var hepsi zaten. hadi koltuklarım falan cidden eski; koltuk alsam, bir de yalnız yaşadığımdan yemek masam yok masa alsam bitecek lan ev alışverişim.

ha yok sizin karşınızdaki insan "ben hepsini sıfır ve pahalı marka istiyorum" diyip senelerce sırtınıza borç yükleyen biriyse, valla hakediyosunuz karşınızdaki insanı. öylesi lazım size. boşanırken gelirsiniz, bi de bana para ödemek zorunda kalırsınız kusura bakmayın. hiç öyle taksit ödüyomuş yazık falan demem peşin alırım, biz de ev geçindiriyoruz.

ha yok ana baba evinde yaşıyorsanız bu yaşınıza kadar ve para biriktiremediyseniz o zaten sizin öküzlüğünüz, kusura bakmayın. "durumumuz kötü mecbur ana baba ile kaldık" demeyin 500 bin veriyorsunuz lan düğüne, oha.
  • anlamadığım şey şu, evlenmeden önce mağarada mı yaşıyorsunuz da herkes beyaz eşya mobilya falan demiş. oğlum bunlar yok mu sizde zaten? yiyecekleri telli dolapta mı saklıyosunuz evinizde yere mi oturuyoesunuz? iki tarafın ev eşyalarını birleştirerek bu masraftan kurtulamaz mısınız? illa her şey sıfır mı olacak? kendininiz için mi evleniyorsunuz yoksa instaya yeni gelin evi videosu atmak için mi

edit: baya bir mesaj geldi. aile evinde yaşayanlar için söylediğim şey geçerli değil tabi.
  • efenim nişan/düğün isteyen birine denk geldiyseniz geçmiş olsun. altın vs de geçirirlerse namazınızı kılmaya geliriz.

üzerine 100-150 bin koyduğunuzda evi dizmiş olursunuz. eğer bir kere evleniyoruz yeaaww deyip fiyat etiketine bakmayan biriyle izdivaç halindeyseniz ve maddi olarak rahat biri değilseniz yol yakınken vazgeçiniz.
  • düğün tamamen gereksiz bir seremoni. beyaz eşya koltuk takımı vs de taraflardan herhangi birinde mevcutsa gayet yeterli olur diye düşünüyorum. millet türkiye'de smeg'le falan kafayı bozmuş. cidden soruyorum: siz kafayı mı yediniz? bu tüketim çılgınlığının bir sonu yok ki. bugün smeg olur, yarın airfryer, ertesi gün bilmem ne... kimse anasının evinden çıkıp düzen kurmuyor yani. çoğu insanın iyi kötü kendine ait bir düzeni var. sırf birlikte yaşamaya başlayacağız diye böyle çılgınca bir masrafa girmek afedersiniz ama kerizlik değil mi cidden?

düğün, beyaz eşya, koltuk takımı, yatak örtüsü, ıvır zıvıra masraf yapacağıma müstakbel eşimle dünyanın öbür ucunda başbaşa tatil yapmayı tercih ederim şahsen. kimse ağa paşa torunu değil, para da kolay kazanılmıyor. ayda yılda bir gördüğüm akrabalarımla göbek atmak için harcama yapmayı makul bulmuyorum. bir gelinlik+yüzük, bir takım elbise, en sevdiklerinizden oluşan davetli listesi (yalnızca aile ve çok yakın arkadaşlar) bir de nikah memuru ile çözülebilir bu mesele... sonrasında gider biyerlerde yemek yer, dans edersiniz oh mis. bence düğün maliyeti düşüneceğinize bunu bir değerlendirin derim. daha mutlu olacağınız kesin ehe*
  • ve bunların hepsi ''lütfedilirse'' seks için.
    manyaksınız kardeşim. sonra hiç ağlamayın evlendik kafamızda saç kalmadı diye.
  • #145669173 adamın serveti hakkında fikir edinmek için profilini inceledim biraz. arkadaş 8 bin küsur öğretmen maaşıyla yapmış bütün bunları. o nedenle korkmayın. (bkz: azimli sıçan taşı deler) *
    dip not: aklı olan evlenmesin paranız varsa o ayrı tabi.
  • bu masraflar hasta ve gösteriş budalası insanların masraflarıdır.
    ev eşyaları da şart hööhh yani.
    biri de geldiğiniz evde eşya yok mu demiş salak jsjsjs
    anamız babamızın eşyasını mı alalım?onlar eşyasız ne yapacak?
    evlenme teklifini normal bir şekilde yap yeterli.(geçen bir efes antik kentte gezerken yapmış, mis gibi masrafsız hem de değişik)
    isteme günü bir çiçek, çikolata ve aynı gün söz-nişan.
    kadına beyaz bir elbise, erkeğin de mutlaka bir takımı vardır.
    sevdiğin arkdşları topla (akrabalar da gelir ) kıy nikahı.
    sonra herkes evine.
    onlar erdi muradına biz çıkalım kerevetine.bb
  • birey olabilmiş 2 mütevazı insan için
    nikah + aile eş dost için ufak bir yemek + balayı
hesabın var mı? giriş yap