• gün itibariyle ojer telekom'un (oger telecom*) zamanında özelleştirme için aldığı kredileri ödeyememesi nedeniyle türk telekom'un 55% çoğunluk hissesi bankaların oluşturduğu levent* adlı şirkete geçmiş.

yönetim kurulundaki araplar dökülürken bankaların yönetim kurullarından üyeler atanmış. umarım bu yönetim halkçı bir yaklaşımla son günlerde açıklanan fahiş internet fiyatlarının ucuzlaması, altyapının çoğulcu bir yapıya kavuşması gibi değişiklikleri gerçekleştirir. hatta bunca saçma hareketi arap üyeler giderayak hisse değeri, müşteri sayısı düşsün diye bilerek mi yaptı diye düşünmekteyim.

*: edit
  • ojer telekom gerek türkiye cumhuriyeti'ni, gerekse bankaları alenen dolandırmıştır.

bu bağlamda sayıştay bu konuda çalışma gerçekleştirmeli, yolsuzlukluk miktarını ve bahse konu özelleştirmede sorumluluğu olanları kamuoyu ile paylaşmalıdır.
  • kıyak kredi ile şirket al.
    şirketin kasasını boşalt.
    borcunu ödeme.
    ve tüy.

bir soygun filmi izliyoruz da senaryoyu kim yazdı acaba?
  • fiber dönüşümünden çıkan bakır kablolara kadar opulmus. siz ucuz internet bekleyedurun. bunlar öperken kimsenin haberi olmadı mı? eyyy offer sen kimsin ya diyen de mi olmadı.
  • edit: yazdıklarımın yalan ve asılsız olduğunu söyleyenler var buyurun size kaynak
    ayrıca asılsız olduğunu söyleyen arkadaşlara da hodri meydan buyursunlar neye göre asılsız diyorlar kaynağını göstersinler.

devlet tarafından hariri ailesine peşkeş çekilmiş milletin hakkıdır.
    1.kıyak:6.5 milyar dolara satıldı ama parası ödenmedi vade yapıldı.
    2.kıyak: satıldığında kasasında 2 milyar dolar vardı bu para hortumlandı. göz yumuldu
    3. kıyak: devlete özelleştirme bedelini ödemesi için özel bankalardan kredi kullandırıldı. devlet kefil oldu.
    4. kıyak: aldığı kredi ile devlete olan borcunu ödemedi parayı hortumladı göz yumuldu.
    5. kıyak. danıştay taşınmazların satışına yasak koymasına rağmen satılmasına göz yumuldu
    6.kıyak: 10 yılda 7 milyar dolar kar elde etti bu paradan borcu ödenmedi devlet göz yumdu.

işte size telekomun kısa bir özeti.
    padişah'ım çok yaşa
  • bunlarin tek sorumlusu gılışlardır net.

t: koskoca ulke nasil keriz yerine konur temali muhtesem bir resim.
  • her kuruşunda yetimin hakkı olan soygun. pardon devir. göz yumanlar, birlikte yiyenler nasıl ölecek merak ediyorum.
  • şaşırdık mı ?
hesabın var mı? giriş yap