• --- spoiler ---

istanbul büyükşehir belediye başkanı ekrem imamoğlu, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın "istanbul çöp dağlarıyla adeta bir rezillik" şeklindeki eleştirisine yanıt verdi.
    istanbul'da çöp toplama işinin ilçe belediyelerinin görevi olduğunu belirten imamoğlu, "istanbul'da 24 tane ak partili, bir tane mhp'li, 14 tane chp'li belediye var. hangi ilçeden böyle bilgi almışsa sayın cumhurbaşkanı, bizi de bilgilendirirse, gidip o dağları görelim, tedbir alalım. ama bunlar siyasi cümleler" ifadelerini kullandı.

--- spoiler ---

https://www.mynet.com/…m=referral&utm_source=bundle
  • ibb'nin hiç çöp toplama işi olmadığını öğrendiğimiz ayar.

ama bakın sn. başkanım eğer yarın bir gün ibb'nin bu veya buna benzer bir görevi veyahut da en kötü ihtimalle en azından bir koordinasyon görevi olduğu ortaya çıkarsa mahcubiyet yaşanır.

dikkat etmek lazım.

edit: ben olayı çok yanlış anlamışım ikaz eden arkadaşlara teşekkürler.
  • koskoca asrın lideri bir ülkenin cumhurbaşkanı çıkıp belediyelerin çöp toplanması meselesinde yorum yapıyor. buradan rakibini zayıflatmaya çalışıyor.

bakın bu açıklamasından bile ne kadar zor durumda oldukları anlaşılıyor. son çırpınışlar bunlar son. ayrıca ortada ayar falan yok karşılıklı atışma. her twit'i ooo manyak laf diye paylaşmayın aq.
    (bkz: şaka maka akp'nin gümbür gümbür gidiyor olması)
  • bu bahsedilen çöplerin lokasyonlarını belirleyip, temizleyip sorumluları ifşa etmesi gerekir, ayar varsa o zaman verilir. ikisi de siyasi atışmış bir ayar yok
  • istanbul - fatih'te yaşıyorum. sokaklar, kaldırımlar, parklar pislikten geçilmiyor. geçen gün bir temizlik işçisinin "abi adamlar bebe bezi atmış yaaaeeehh" serzenişiyle bir yerlerde yanlışlık olduğunu anlamıştım.

çöpler tamamen ilçe belediyelerinden sorumludur. ibb'nin herhangi bir çöp toplama gibi bir yetkisi ya da görevi yoktur.
  • gündüz vakti üstleri çıplak deri eldivenli ve maskeli 60 tane adam tarafından yerlerde sürüklenip, bebeği tekmelenip, türbanına attırılan akpli bacı ne kadar gerçekse istanbulda oluşan "çöp dağları" da o kadar gerçektir dediğim islamcı açıklamalarına verilmiş kibar cevaptır.

yanlız ekrem başkanın atladığı bir şey var, karşıdaki nezaketli konuşmadan anlamaz, trumpın yaptığı gibi kafasına vura vura anlatmalı ne anlatacaksa.

linkteki fetiş yalanları hiç çekinmeden söyleyebilen erdoğanın lafına hala daha inanmak, acaba mı demek vs için aşırı derecede geri zekalı olmak lazım.
  • uzaktan şu ülkeye bir bakın.

tartışmalar çok afganistan falan gibi değil mi amk?

çöp konuşuluyor olaya bak.
  • akpnin şu an işi gücü kaybettikleri istanbul büyükşehir belediyesi olduğundan, örebildikleri tüm çorapları imamoğlu'nun başına örmeye çalışıyor. bu sebepten kendisini ilk 5 yıllık sürecinde eleştirmeyeceğim. bu ülkede eleştiriye vakti zamanında fetö-akp ilişkisiye başlamak gerekir düşüncesindeyim.

fakat şahsi fikrim, tüm bu siyasi hamlelere mansur yavaş ayarında cevaplar vermez ve haklı mağduriyetini seçim sürecinde olduğu gibi yumuşak/sert savunmazsa (ne hak yerim ne hakkımı yediririm) 2. kez seçileceğini düşünmüyorum.
  • olmayan ayardir be gülüm.sen ayar gormemisin bence...
  • başlığa girerken "çöp sensin, dağ da sana girsin" demiş midir diye merak ettim. dememiş. canım başkanım.
hesabın var mı? giriş yap