• ortalığı uçurmak üzere olan fırtına (artık tanımı iyi koyalım, 'beklenen yağmur' olayını aştı bu iş). 24 yıldır bu şehirdeyim, bundan daha şiddetlisini görmedim; ya da gördüm ama hatırlamıyorum. üsküdar dan taksime e olan yolculuğum esnasında, üsküdar da çingenelerin standlarındaki dev şemsiyelerin uçup bir kadını altına aldıklarını, motorla beşiktaşa geçerken nice genç kızların çığlık çığlığa ağladıklarını, gümüşsuyu nda bir ağacın kökünden devrildiğini gördüm. şu anda atıf yılmaz sokak tayım, az önce pencereme bir şemsiye çarptı. tüm bunlar kayıtlara geçsin efendim. dışardan sürekli bir şeylerin devrilmesinin sesini duyuyorum. arsen lupen bile üst katını kapattı ki bugün bangır bangır nothing else matters dinlemiycem demektir (bu çok hoş). tüm bunlar bir felaketin tablosu gibi gözükmesin, öyle bir şey çizmek istemem, ben gayet heyecanlı ve mutluyum. birazdan dışarı çıkıp yürüycem çünkü böyle doğa olaylarıyla kırk yılda bir karşılaşılır, insanın kendini kapatması ve canlı şahit olmaması ayıptır. hadi eyvallah, üç saate kadar entry girmezsem, polise haber verin.
 • bütün şişli'yi beyoğlu'na doğru sürükleyen fırtına. yalnız hava çok şahane. ılık ılık esiyor ve çisil çisil yağmur yağıyor.

  tatmalık.
 • an itibariyle leventteki iftar çadırını ters yüz etmiş, ortalıkta tanımlamayan cisimlerin uçuştuğu , plaza çalışanlarını masalarında sallayabilen, bildiğiniz fırtına..
  (bkz: korkuyorum anne)

  edit: sipariş verdiğimiz mc donald's çalışanı için endişeliyiz.. buradan sesleniyoruz.. geri dön!
 • isyerinin caminin onunden kedinin ucarak gectigi firtina.
 • ekşi sözlük de okuyunca noluyormuş ya diyip kafamı çevirmemle idrak ettiğim ardından gümbürtüleri farkettiğim fırtına fotoğraf çeken çekene
 • maslak'daki 20 katlı akbank operasyon merkezi salıncak gibi sallanmaktadır. hemen yandaki koca ağaç rüzgardan devrilmiştir.
 • an itibariyle etiler'de cok feci hissedilen firtina
 • hic te bilem ciks fırtınası olmayandır. an itibari ile ümraniye yerleskemizde (ehe) catı blokları yerinden oynamaktadır.
 • anadolu yakası bağdat caddesi/göztepe nahiyesini yarım saatte bir 5-6 saniyelik çok şiddetli rüzgarlar şeklinde yoklamaktadır. balkonumdaki herşeyi bi havalandırıp abuk subuk yerlere dağıtmıştır, bir sonrakini bekliyoruz. şimdi güneş açtı gerçi.

  edit: tam yarım saat sonra bir posta daha esmiş, bu kez açık pencerden girip perdeleri yerinden sökmeye çalışmıştır. yine güneş açtı tabi.
hesabın var mı? giriş yap