• resmi gazetede yayınlanmış cezadır.

"cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan hükümlü olanlara uygulanacak tedavi ve diğer yükümlülükler hakkında yönetmelik" adı altında madde 7'de detayları bulunmaktadır.

madde 7 – (1) tedavi, tanımda belirtilen hükümlülere yönelik olmak üzere, ayakta veya yatarak, ilaçla veya ilaçsız olarak veyahut her iki usul ile cinsel dürtünün azaltılmasına veya denetimine yönelik tedaviler ile cinsel isteğin azalmasını veya yok edilmesini sağlayan yöntemdir.

edit: madde içeriğinin eklenmesi

edit2: kaynak için buyrunuz
  • (bkz: şeriat is coming)

(bkz: ensar vakfı hazır mısın?)

hiçbir kural, hiçbir yaptırım; olayı kıçından anlayıp sondan başa doğru çözümler üreterek sorunu yok edemez.

iyi bir eğitim, ahlaklı aile yapısı ve çekirdekten sağlam bir şekilde yetişen çocukla, yozlaşmış nasıl bir eğitimle yetişmiş olduğu umursanmayan bir çocuğun suçlu olma potansiyeli aynı mıdır?

sağlam bir karakterle yetiştirilen çocuğun kafasına silah dayasan tecavüz/taciz gibi bir ahlaksızlığı yapmayabilir. çünkü onun için önemli olan iç vicdanıdır.

ahlaksız bir nesil yetiştir, sonra hadım et. ne düzelir? kaç nesli hadım edebilirsin?

biraz uzun vadeli düşünün.

vicdanlı olmaya çalışırken bile kestirmeden gidip, tembellik yaparak sorunu çözmek yerine yangına körükle gitmeyin.

aptal olmayın.
  • tecavüzcülere yapılması gerekendir.

vur vur inlesin.
  • ensarcılardan başlanarak uygulanmalıdır.

istatistikte dördüncü olduğu halde debe'ye giremeyen entry'mdir.
  • çok yerinde bir cezadır kanaatimce.

hayat cinsellikten ibaret değil sonuçta. mevcut durumda cinsel isteklerin kontrol edilememesi hapis cezasıyla kişinin tümüyle özgürlüğünün elinden alınmasına sebep oluyor. bi skini kontrol edemeğin için aylarını, yıllarını dört duvar arasında geçirmek zorunda kalıyorsun. üstüne maruz kalmadık işkence bırakmıyorlar kimi zaman. o nedenledir ki böyle bir cinsel sapkınlık niyeti içerisinde olanlara burdan seslenmek istiyorum; gezmenizi, tozmanızı, yemenizi içmenizi, gökyüzünüzü, helal seksinizi feda edeceğinize gidin şimdiden, hiç suça bulaşmamışken, testesteronunuzu feda edin, rahat edin, farklı cinsel tercihlere yönelin. hiç öyle şeriat meriat deyip panik havası da estirmeyelim.

son olarak olmazsa olmaz;
    (bkz: aynı suç bacına yapılsa da bu kadar merhametli olur muydun delikanlı)
  • yerinde bir ceza değildir. adama iftira atılma ihtimali var en azından. geri dönüşümsüz ve vahşice bir cezayı alkışlarken bir düşünün. evet 10 kişi özürlü kıza tecavüz eden itleri insan yerine koymak benim de gücüme gidiyor ama bu cezayı koymak toplumu iyi yola sokmaz. bu sorunun çözü eğitim, sağlıklı kadın erkek ilişkisidir (bkz: sinek öldürmek mi dereyi kurutmak mı). nefretten insanlığınızı kaybetmeyin.

edit:
    1. örneğin amerikada zenci bir çocukla ilişkiye giren kız ailesi soruşturunca bana tecavüz etti diyor ve çocuk 5 yıl hapis yatıyor. anca sonradan buluştuğu kızın itirafını kaydedip suçsuzluğunu kanıtlıyor * . yani gayet iftira atılabiliyor. özgecan da mı iftira attı diyip safsata yapmayın onun kast edilmediğini üç yaşındaki çocuk bile anlar. devletin belli bir tavrı olur. sinirli kalabalıkların sesiyle adalet sağlanmaz. o zaman fetullahçı subaylara da kanun çıkarsınlar sokakta döve döve öldürelim. hak ettikleri o çünkü.
    2. evet kanun maddesinde tam olarak cerrahi girişimle hadım etmek yazmıyor ama gene de tecavüz edecek sapıklıkta bir insanın bedeniyle oynayıp 5 yıl sonra onu salmak toplumu daha kötüye iter. o adam kaybedecek bir şeyim yok diyip cinayet işleyebilir.
  • hadım edip 5 yıl sonra salmaktansa 40 yıl hapis yatırmak bence çok daha iyi bir ceza toplum açısından . hadım edilen birinin psikolojisini düşünün öncelikle o kişi intikam için hadım eden doktoru,hemşireyi,kararı veren hakimi öldürmek isteyecektir . zaten tecavüz gibi bir suça girişen adamın daha pek çok suça yatkınlığı vardır ve bu kişinin toplumdan mümkün olduğunca tecrit edilmesi gerekir . hadım edip sokağa salmak daha pek çok canın yanmasına sebep olucaktır en güzel yöntem gün ışığı görmeyecek bir şekilde hapishaneye atmaktır . hatta bu tip suçlular için özel ceza evleri bile açılabilir bırakın birbirlerine tecavüz edip dursunlar sapıklar . gerçi keyif falan da alabilirler her şey beklenir o adamlardan .
  • muhtemelen fake. anayasaya, tüm insan hakları bildirgelerine vb. hepsine aykırı.

edit: yardımcı olan yazarlara teşekkürler.
    fake değilmiş, resmi gazetede yayınlanmış. kimyasal kastrasyon değil, ilaç vb. yöntemlerle libidoyu düşürmekmiş amaç. yine de böyle hukuk mu olur, böyle cezalandırma mı olur bu devirde insan inanamıyor. vücut bütünlüğüne vücudun fonksiyonlarına zarar vermeden tecavüzden caydıramıyorsan eğer yetiştirdiğin bireyleri, oturup kendine bakman lazım toplum olarak.
  • (bkz: forum görüntüsü oluşmasın diye araya entry almak)

elmayla armutun toplanmaya çalışıldığı konu. yerinde bir ceza olmadığı "iftira olabilir" diye savunulan ceza. evet tabi ölüm cezası da bir gün suçsuzluğu ispatlanır diye verilmiyor zaten.

hiç bir sapığa ceza vermeyelim hatta, eğitip salalım hemen. tutalım deney yoluyla sağlıklı kadın erkek ilişkisi yaşamasını sağlayalım olsun bitsin. ne gerek var belki suçsuzluğu ispatlanabilecek adamları yıllarca zindanlarda çürütüyoruz. ömür boyu hapislerde yatırıyoruz.
  • memlekette güzel şeylerde oluyor azizim.
hesabın var mı? giriş yap