• edit: başlık, fetö'nün 1 nolu siyasi ayağı tayyip erdoğan'dır şeklindeydi, ama bu şekilde değiştirilmiş. sözlük'te durum böyleyken, biz ne hakla çıkıp 'kılıçdar muhalefet yapamıyor' deriz?
    kemal kılıçdaroğlu'nun an itibariyle üzerine basa basa söylediği, chp grup toplantısı salonundaki insanların gaza gelerek ayakta alkışlar kopardığı, efsane bir konuşmanın başlangıcı olan cümle. 'beni mahkemeye ver, fetö'nün siyasi ayağı sensin, her şeyi verdin' dedi.

sanırım bu konuşma ile chp için 2019 seçimleri başlamıştır.

4 dakikalık efsane konuşma için buyrun:
    https://youtu.be/lrxfulqpzni?t=2785

edit 2: (bkz: 27 mart 2018 ekşi sözlük sansür rezaleti)
  • başlığın aslı "fetö'nün 1 nolu siyasi ayağı tayyip erdoğan'dır" idi.

fanatik akpliler dahil herkesin bildiği ancak dile getiremediği gerçek.

bu başlık sansüre uğramazsa ben yeni türkiye ve yeni ekşi sözlük hakkında hiçbir şey bilmiyorum demektir.

güncelleme: başlığın sansüre uğrayacacağı öngörümü boş çıkarmayan yeni ekşi sözlük yönetimini kınıyorum. fazla alçaldınız.
  • segaka'yı batıran gılışdaroğlu söylemi.

ülkede 15 yıl iktidar olan, yargıyı fetöye teslim eden 2010 referandumu akşamında balkon konuşmasıyla pensilvanya'ya selam ve teşekkür eden, kumpas davaları zamanında meydanlarda ben bu davaların savcısıyım diyen ve neticesinde ne istediler de vermedik diyen de dedem olduğu için, içinde allah korkusu olan akp'li kardeşlerimin umrunda olmayacak söylemdir aynı zamanda.

(bkz: yeni türkiye)

edit: başlık niye değişti lan? yavşağın biri atatürk hakkında istediği gibi algı kasabiliyorken anamuhalefet liderinin sözü neden başlık olamıyor?

edit 2: aşağıda kılıçdaroğlu'nun fetöye destek verdiğini iddia eden orospu çocukları lütfen şunu da açıklayıversin hele, bu adamda hangi yetki var? 81 ilin 74'üne fetöcü müdürler atanırken bunların kaçını kılıçdaroğlu atadı? üçlü kararname ile atanabilen makamlara kimleri atadı?

peki 2010 kpss soruları ve tüm ösym sınavları için mideler bulandığında sorular çalındığında milli eğitim bakanı veya başbakan kılıçdaroğlu muydu sayın amınakoduğum? bu adam mı dedi "ben tatmin oldum, sorular çalınmamış" diye? ulan o kadar insanın kul hakkını yediler daha doymadılar, neymiş bilmem ne kanalına destek olmaya gitmiş, ee sonra?
  • kk ilk kez bu kadar sert ve net olarak bunu söylemiştir. "beni mahkemeye versin, ispatlarım" diyerek de taşşağı ortaya koymuştur. rte mahkemeye verirse her duruşmanın basında haber olacağı için rte'nin ne yapacağı merak konusu.

kk'nın argümanları ise sağlam. fetö'nün gökten indiğini düşünen, iktidarın "kandırıldık" diye işin içinden çıkabileceğini düşünen varsa zaten gitsin saksı taktırsın.
  • edit: "fetö'nün 1 nolu siyasi ayağı tayyip erdoğan'dır/#75448160 entry'niz 27 mart 2018 kemal kılıçdaroğlu açıklaması başlığına taşındı

27.03.2018 15:24"

kanzuk, az degilsin, sen de dua et de ulkedeki ic dinamikler degismesin!

tanim: malumun ilanidir.

ancak sen 2010 yilindan beri chp'nin basindasin. birak chp'nin basinda olmayi, milletvekili dokunulmazliginin 10'da 1'ini bana verseydiniz, elinizdeki teskilatlanmayi kullanarak bu parti basganini ve etrafindakileri insan icine cikamayacak duruma getirirdim, ama senin kapasiten bu kadar demek kemal bey.

ulkeye yarari olacak politikalar uretememeni falan zaten gectim, ama artik su koltuktan vazgec de insanlarin yilginlik duygusundan kurtulmasina bari ön ayak ol. bastaki de seni mahkemeye falan da vermyecektir, zaten verse ne olacak, torpilli hsk uyelerinin atanmalarinin arkasindan yaptiginiz gibi aglasacak misiniz mahkemede?
  • akplilerin bile bildiği ama birbirlerine konusunu bile açmaya korktukları konudur.
  • efsane konuşmamı ulan efsane, tarihi konuşmalar gormesek öyle sanicaz. herkesin bildiği ni haykirmis mis. recep tayyip erdoğan siyasetçidir istediğinizi söylersiniz ama adam 2012 den beri tek başına fetullahcilarin altından girip üstünden cikmistir bunu da herkes gormustur.
  • bak bu sefer adam haklı
hesabın var mı? giriş yap