• sonucu baştan belli olan bir seçimde , el birliği ile bizi sandığa götürüp , yüksek katılım oranı ile bize bir cumhurbaşkanı seçtirdiler.

şimdi dışarıda bunu pazarlayıp ülkeye yabancı yatırımcı getirmeye çalışacaklar.

inşallah para gelir.

özellikle kuzeyde savaş varken avrupa ve asya'nın köprüsü olan bir ülkeden paranın oluk oluk akıp geçmesi lazım.

yerel seçimleri bahane edip yine aynı ekonomik modelde devam edersek refah seviyemiz yine dünü aratır.
  • çok analize gerek yok aslında.

iyi parti'nin kurulması,
    deva partisi'nin kurulması,
    gelecek partisi'nin kurulması,
    masanın genişlemesi,
    rasyonel bir mutabakat metni üretilmesi

başarılı ve olması gereken adımlardı.

adayın kemal bey olması ise tek ve sıfırla çarpım etkisi yaratan bir hataydı. herkes de içten içe bunun farkındaydı. herkes ekrem bey veya mansur bey olsaydı daha iyi olacaktı dedi içinden. hatta onların cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olmaları düşen umutları tekrar yükseltti.

ama vitrinde kemal bey vardı ve sırf belki de bu neden hem katılımı düşürdü hem karşıdan oy kapımını.

sonuç olarak kaybettik. yukarılarda bir yazar son seçim yalanı demiş ama ben katılmıyorum, önceki entryilerimde de var. artık erdoğan'ı ak partililer bile düşüremez. erdoğan için taze suriyeli seçmenler var ve yerel yönetim özerkliği de üç vakte daraltılır. ekrem bey'e de siyasi yasak gelir, chp'nin başına istese de geçemez. erdoğan böylece yerli ve milli muhalefeti dizayn etmiş olur.

geçmiş olsun.
  • şurada belirttiğim her şeyi yaşadığımız seçim.

tıklamaya üşenenler için aşağı bırakıyorum yazıyı.

--- spoiler ---

sen ben mührü basarız da ya diğerleri dediğim kişi. kardeşim anlamıyorsunuz, sağ-merkez sağ kökenli insanlar kılıçdaroğlu'na net olarak karşı. hdp desteğiyle seçilir diyorsanız ''net'' siyaset bilmiyorsunuz demektir. hdp'nin açıktan desteğiyle sıçarız. bakın bildiğiniz sıçarız.

ya rte'nin istemesinden bile hicap duymuyor musunuz gerçekten? adam kk'nın karşısında kazanacağına inanmasa böyle bir talepte bulunur mu? ben kk destekçisi olsam ve karşımdaki partinin taraftarları ''kemal pabucu yarım, aday ol da oynayalım'' dediğinde yerin dibine geçerdim.
    --- spoiler ---
  • bünyede kanser başlamış bir an önce kansere müdahale edilmesi gerekiyor ama bazıları dedi ki ya bu bünyede grip de var önce gribi tedavi edelim dediler, kanseri görmediler.. işte seçmenin çoğunluğu kanseri görmedi gribe nezleye odaklandı. ve sonuç olarak kanserle yaşamaya devam ediyoruz. sonumuz iyi değil
  • 24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi zamanı dolar 10 lira 15 lira hatta 30 lira olur dendi
    “yok daha neler” diyenler vardı.
    şimdi o insanlar “ülke suriye olacak, kendi adayları olacak” dediğimizde acaba ne düşünüyorlar.

işin komiği de aynı insanlar ülke bütünlüğü diye ortalıkta millete milliyetçilik taslıyorlar.

uzaktan izleyince çok komik oluyorsun türkiye. içinde yaşamak olmasa…
  • benim bu süreç sonrası vardığım nokta şu, bu ülke yönetimini devir alabilecek bir alternatif henüz mevcut değil

bu da ortak akıl sonucunda ortaya çıktı, seçimle ortaya çıktı

bir şişe içinde bonbon şekerlerini burda kaç adet şeker var diye insanlara sorunca çok alakasız sonuçların gelip, yanıtların ortalamasını alınca doğru sonucu bulmak gibi bişey

hiçkimse anadolu insanına ve iktidar seçmenine olumsuz bir yorum yazmasın, muhalefetin ne denli zayıf basiretsiz ve yalancı olduğu seçimden sonra ortaya çıktı, işte o beğenmeyip eğitimsiz dediğiniz halk bunu sizden önce gördü

onlarca fraksiyonun geçici ve sanal anlaşmalarla oluşturduğu bir grup türkiyenin yönetimini devir alamaz

liderlik iradesi, halk desteği ve güven yoksa, halk size teveccüh etmez

bunu muhalif siyasiler zaten biliyor, sadece seçmenleri anlamak istemiyor
  • 1- muktedirin elindeki sınırsız devlet imkanı ve onlara bağlı medya.
    2- cahil ve fakir halkın sapkınlık derecesine varan erdoğan sevgisi.
    3- pervasızca ve ahlaksızca sömürülen dini ve milli duygular.

bunların birleşimi seçim sonuçlarını kaçınılmaz kıldı.

bugün bu sonuca sebep olanları yarın tarih yargılayacak buna hiç şüphe yok.

bizler ise doğrunun ve iyinin yanında saf tuttuk. vicdanımız rahat, başımız dik olacak. her zaman ve her koşulda.

ancak bunu bir teselli olarak değil bir gerçeklik olarak yazıyorum. çünkü teselli olunacak bir durum yok. aylardır belki de gizli gizli içimizde biriktirdiğimiz büyük bir umut yerlebir oldu. maalesef çok kötü günler bizi bekliyor.

aslında onlar için üzülüp kendimizi kahrettiğimiz ve kaderlerini değiştirmeye çalıştığımız fakir ve ezilen halk maalesef yeniden kendi cellatlarını seçtiler.

şahsen ben hâlâ bu sonucu hazmedebilmiş değilim. günlerdir acı çekiyorum resmen.
    14 mayıstan beri gündemi takip etmeyi bıraktım. bana iyi geldiğini farkettim. sanırım buna devam edeceğim. aksi takdirde ruh sağlığım bozulacak.

her şeye rağmen ülkenin yarısının aklıselim ve güzel insanlardan oluştuğu, aklımın bir köşesinde yeni umutlar yeşertmeye devam edecek ve elbet bir gün... biliyorum.
  • son 5 yılda muhaliflerin izlediği diziler, filmler, okudukları kitaplar, takip ettikleri tv programları, sosyal medyayı kullanma alışkanlıklarını araştıran biri erdoğan'ın ve akp'nin zaferine şaşırmaz.
hesabın var mı? giriş yap