• hala uyumadıysanız ve yine pc başındaysanız... artık kafanıza balyoz yiyerek bayıltılmayı hakettiğiniz gece-sabah sınırındaki saat dilimi.
    üçten sonra çok çabuk beş olur.sonra da yedi...bunlar birbirini telaş içinde kovalayan saatlerdir.anlarsınız ki uyumazsanız sabah da yalan akşam da yalan.
    normal insan kavramlarıdır gündüz gece...bizim değildirler.

+ güzel gripin şarkısı
  • yıllarca '<' ile birleşip '<3' oluşturduğunda taşak görevi gördüğünü sandığım rakam. meğer kalpmiş o. neyse geç olsun da...
  • '<' ile birleşip '<3' isaretinin yapilmasini saglayan rakam.sms'de seni seviyorum anlamina gelen bu isaret icin 3'e cok sey borcludur gsm asiklari.
  • bazı yerlerde <3 görüyordum.
    hatta şöyle tam olarak:

x <3 y

gibi

ben de bu da yeni moda diyordum. dondurma x y'ye dondurma ısmarlıyor gibilerinden.
    meğer seviyor anlamına geliyormuş.

girecek yaş kalmadı.
  • işeyen bi köpeğin yere basan ayak sayısı.
  • progressive rock/metal tarzinda, ozellikle pain of salvation sevenlerin ho$una gidecegini du$undugum bir grup olan 3*'den bahsedecek olursak: enfes, yeme de yaninda yat, cd'sini bagrina bas, hatta oyle bir bas ki ortadan ikiye catirdasin. cogu insan bihaber oldugu icin bu grubun varligindan, her progressive seven insana dinlet. inatla dinlet. begenmedim derlerse duymamazlikta gel; olmadi iki tane patlat... i$te beni boyle progressive duygularla co$turan, elemanlarini birer birer cukka cukka alinlarindan opmek istedigim gruptur. onlar bilmese de canci$im, badimdir.

ilk defa bir opeth konseri oncesi alt grup olarak ciktiklarinda dinledim. (progressive nation festivali kapsaminda dream theater, opeth ve yildizimizin bir turlu bari$madigi between the buried and me kuzey amerikayi turluyorlardi.) genellikle on gruplara olan tavrim "dinleyelim. arada bayabilelim ama takdir edelim" cizgisindeyken bu adamlari dinlerken "salyalarimizi da silelim. donup sevgilimize bakalim o da sevmi$ mi? ah canim onun da salyalari akmi$. ne $iriin" falan oldum. falan olmayi gectim hell yeah oldum. hemen, "yeni bir grup buldum"un heyecaniyla (sanki erol kose...) cdlerine saldirdim. dinledim de kudurdum...

kendi zirvalarimi gecip biraz da kutsal bilgi dersek:
    kadro:
    joey eppard - lead vocals, acoustic & electric guitars (ozellikle akustikte gormelisiniz bu adami. son derece nev-i $ahsina munhasir bir fingerpicked tarzi var)
    billy riker - guitars, effects
    chris gartmann - drums, backing vocals (nam-i diger "gartdrumm")
    joe stote - keyboards, percussion
    daniel grimsland - bass, backing vocals
    (bunlari da wikipediadan okuyup okuyup anlatiyorum ha, hatta dupe duz copy paste bile var. o yuzden efendi olalim linkini de verelim: http://en.wikipedia.org/wiki/3_(band) )
    heh, peguzel... $imdi de diskografi:
    paint by number (1999)
    half life (2002)
    summercamp nightmare (2003)
    wake pig (2004) (bu aralar buna sa(r/l)dirdim. )
    the end is begun (2007)

grup isminin 3 olmasinin nedeni de joey eppard'in 3 sayisina besledigi tutkuymu$. git pi sayisina, e sayisina tutku besle degil mi? nasil googlelayacagiz peki bu grubu? "3 the band" dedim ayri bir websitesi, ayri bir grup cikti bir de mal gibi yahoogrouplarina katildim hastanizim diyerekten sonra websitesinde gezinirken bunlarin onlar olmadigi dank etti. tipler benzemiyordu zaten, foto$apa verdim, ama cikip bu kadar methiyeler duzdugum grubun web sitesinde foo fightersin favori gruplari oldugu yaziyorsa ben dinlemem zaten o grubu, ya da madalya takarim "bunlari dinleyerek ar$a varabilmi$siniz" diye. meger "the band 3"lermi$ kendileri: http://theband3.com/
    bu da myspaceleri: http://www.myspace.com/3
  • özellikle mitoloji ve din alanında üzerine birçok anlam yüklenmiş bir sayıdır. hristiyanlıktaki baba-oğul-kutsal ruh, allahın hakkı üçtür dışında üç'ün kullanımı için verilebilecek birçok örnek vardır... örneğin masallardaki cinler hep 3 dilek hakkı verir... chimaera'nın aslan, keçi ve yılan olmak üzere üç kafası vardır. aynı zamanda cerberus da hades'in dünyasını koruyan üç başlı köpektir. birçok mitoloji gücü üç büyük tanrı çevresinde toplar; yunanda zeus, hades, poseidon; romada jove, pluto, neptune; hinduda shiva, bhrama ve vishnu gibi... irlanda hikayelerinde kahramanın genelde 3 canavarla savaşması ya da 3 güçlüğün üstesinden gelmesi anlatılır... birçok mitolojide kader geçmiş, şimdiki zaman ve gelecekle ilintili 3 kızkardeştir (iskandinav - norns)... yunan hecate ve kelt morrigan'ın üçer yüzü vardır... 3 lütuf; inanç, umut ve hayırseverliktir... bakışlarıyla insanı taşa çeviren gorgonlar 3 tanedir; sthenno, euryale ve medusa... macbeth'de kaderini söyleyen cadılar 3 tanedir... uranus ve gaia'nın çocukları olan cycloplar 3 tanedir... abdest alırken ağız burun el üçer kere yıkanır... poseidon'un taşıdığı asası* üç dişli bir çatal şeklindedir... denizcileri sesleriyle büyüleyen sirenler 3 tanedir... zeus ve mnemosyne'nin çocukları muses aslında 3 tanedir (9 olduğu da iddia edilir)... hikayelerin sonunda gökten hep 3 elma düşer... yunan mitolojisinde cehennemin 3 yargıcı vardır... norse mitolojisinde thor'un 3 değerli malı vardır; çekici*, kemeri ve demir eldivenleri... bu örnekler saymakla bitmez...
  • britney şarkısı olanı sırf girişi için hasta olunacak bişeydir.
    girişi dediğim ilk dörtlüğü sadece..
    daha da spesifik olmak gerekirse
    one two -sus- three
    not only you and -sus- me
    got one eighty -sus- degrees
    and i'm caught in between

işte bu tamamen girişteki tam sessizlik sağlanan sus lar beni her seferinde mutlu etmekte.. böyle de basit şeylerden hoşlanıyorum
  • hint filmlerini övme gününde** hakkında bir şeyler karalamak istediğim film...

hint filmlerinin çoğu, bi an göbek attırıp-gerdan kırdırırken bi an sonra salya sümük ağlatma özelliğine sahip olduğundan insanı bizzat kendileri bipolar bozukluğa sürüklüyor. sonra bir de bu bozukluğa dikkat çekmek için film çekiyorlar, adını da 3 (moonu) koyuyorlar...

günah çıkarma koysalarmış ismini daha uygun düşermiş gerçekten.

"hacı valla biz çekiyoruz, siz de izliyorsunuz filan ama yani bunun sonu bu oluyor ona göre önlemini al, seansına git, hapını kullan, götünü kurtar... elimizden bu kadar gelir."*
  • britney spearsın the singles collection adlı toplama albümünde yer alacak yeni bir şarkısı. haftaya salı günü görücüye çıkacakmış

edit: bugün ilk defa yayınlanmış radyolarda. sözleri de şöyle:

1, 2, 3
    not only you and me
    got one eighty degrees
    and i’m caught in between
    countin’
    1, 2, 3
    peter, paul & mary
    gettin’ down with 3p
    everybody loves ***
    countin’
    babe, pick a night