şükela:  tümü | son 24 saat
 • yarın saat 10.00'da açıklanması beklenen eylül ayı enflasyon verileridir.

  geçen ay açıklanan verilere göre kira artış oranı % 18,75'ti. bu ayın verilerine göre kira artış oranının en az %20 olması bekleniyor. ekim ayında kira sözleşmesini yenileyeceklere allah kolaylık versin. enflasyon oranlarının beklenenden yüksek gelmesi halinde doları da etkileyebilir.

  edit: türkiye istatistik kurumu eylül ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. enflasyon, eylül ayında yıllık yüzde 24,52 aylık yüzde 6,3 oldu.
 • tuik damada baglandiktan sonra isterse tek haneli rakam açıklasinlar inanmam..

  reel enflasyon % 35 ı geçti neredeyse..inanmayan alışveriş yaptıktan sonra aldığı malın fiyatına baksın...

  edit: son gelen açıklamalardan sonra reel enflasyon % 50 nin üstündedir tahminimce
 • 5in altında açıklanması halinde ilk aydan damadın emrine girmişler diyeceğim ısmarlama enflasyon verisi açıklayan kurum'un gerçeklerden çok uzak çıkardığı verilerdir.

  4,5-5,0 arası olursa da ehh derim...
 • yıllık rakamlarda düşüş açıklanıp büyüme rakamında %7 üstü açıklanırsa dış güçler neye uğradığını şaşıracaktır.
 • benim tahminim tüfede %3.5,üfede %7
  --------------------------------------------
  veriler geçen ay aylık bazda %2.30 gelmişti,yıllık ise %17.90'a çıkmıştı.yurt içi üfe ağustos'ta % 6.60 artarken, yıllık artış % 32.13'a ulaşmıştı.
  -----------------------------------------------------------
  bloomberg anketine katılan 22 kurumun eylül ayı için için en düşük beklentisi 2.66,ortalama beklentisi 3.6, yıllık bazda ise 21.3 olması bekleniyor.merkez bankası ise 10 eylülde açıkladığı verilere göre 2.1 bekliyor bu ay
  --------------------------
  iğneden ipliğe her şeye gelen zamları enflasyon sepeti içinde nasıl eritiyorlarsa artık enflasyonu 2-3 çıkarabiliyorlar,buna rağmen bu ay 4 üzeri bir oran görebiliriz,4 üzeri gelecek veri yıllık enflasyonu 22 civarına yaklaştıracağı için merkez bankasının son faiz artışının büyük kısmı yenmiş olacak,24 olan haftalık repo fonlaması yeniden tartışılmaya başlanacak,reel faiz oranı yeniden 2 puana kadar inmiş olacak,halihazırda dolar tepe noktasından 1.30 kuruş gerilemesine rağmen hiçbir üründe fiyat gerilemesi göremiyoruz,hele markette ,pazarda fiyatlar artmaya devam ediyor,elektiriğe,doğalgaza zam gelmeye devam ediyor,bu durumda dolar yukarıya doğru yeni bir ivmeleme yapabilir,rahip davasında olumlu bir gelişme olmazsa doların yukarı seyri perçinleşir ve yaşadığımız yalancı bahar sonlanmış olur.
 • geçen ay gıda enflasyonu neredeyse %0.00000002 çıkmışken çok fazla artmayacaktır.
 • ne açıklandığı önemli değil kızın bebek bezi 1 eylülden bu yana tamı tamına%40 artmış. maması %35 artmış. içtiğim şu bile zamlanmış aq. oran bari düşük gelsinde ev sahibine geciririm.
 • %3.48 tahmin ile yerimi aldigim oran. uzun uzun yazmayacağım, olurunu söyledim.
hesabın var mı? giriş yap