• bugün sgk calisanlari, aylardir suregelen eyt baskisi ve is yogunluguna karsi tam gun is birakacak.gunlerdir hem de ramazanda sahura kadar mesaiye kalmak zorunda kalan, hamile oldugu halde mayisa kadar bu dosyalar bitecek diye mobbing goren calisanlar var. tum bu baskiya ragmen, kurumda calisan memurlarin maasi, 11.500 tl ve diger kamu kurumlarindaki gibi herhangi bir ek odemesi, tazminati yok bu kurumun.
    fazla mesai ucreti 3bin tl'den 6bin tl'ye ciktigina dair haberler tamamen algi yaratmadir. cunku en fazla 50 saat uzerinden (ki dun gece bunu 100 saate cikardilar) hesaplanan fazla mesai ucreti vergi kesintisiyle beraber degil 6bin, 3bini bile bulmuyor.
    bu ulkede doktorlar is birakti haklarini aldilar, ogretmenler is birakti uzmanliklarini aldilar. hepsi 657'ye tabi.
    buro memurlari da haklarını alacak, birlese birlese kazanacaklar.
  • sgk emekçileri eylemlerine devam ediyor. kamuda en düşük aylığı alıp en yoğun kurumu olarak haklarını istiyorlar. eylemlerini destekliyoruz.
  • sgk çalışanlarını haklı bulmuyorum. çalışanları bu ülkenin en boş insanlarından oluşuyor. telefonları açmazlar, yardım istediğinde kötü birşey istenmiş gibi bağırırlar, denetim mekanizması zayıftır v.s
    şimdide para isteriz diyorlar. istersiniz tabi herkes istiyor.
  • "aylardır süren eyt baskısı ve iş yoğunluğu sebebiyle" denmiş. neyin baskısı arkadaş. sanki kararı onlar veriyorda stres yaşıyorlar. iş yoğunluğuna gelince; dedikodu yapmaya, ekstra kahve sigara molası yapmaya vakitleri kalmamış olması, vatandaşın problemi değil. haftanın 7 günü izinsiz asgari ücrete çalışan insanlar var bu ülkede.

rahata alışan memurların, iş görünce paniklemesi olayı.
  • --- alıntı ---
    vatandaşın problemi değil. haftanın 7 günü izinsiz asgari ücrete çalışan insanlar var bu ülkede
    --- alıntı ---

işte bu kafa yüzünden türkiye yüz yılda bir adım bile ileri gidemez. "ben de onun haklarına sahip olayım" kafasının yerine " o da benim gibi sürünsün" kafası olduğu sürece hırsıza, soyguncuya, liyakatsız 10 maaş alanlara, beşli çeteye falan ihtiyacımız yok; bu kafayla biz bizi yok ederiz.
  • haftanın yedi günü asgari ücrete izinsiz çalışan insanlar iş hayatının normali değildir ve kanuna aykırıdır, olması gerekeni istemek normal olandır. elin yabancısı haftada 4 gün ya da 35 saat mesaiye geçmeyi tartışırken bizde ise haklarını savunanlara gelen argüman "millet asgari ücrete 70 saat çalışıyor"

fıkrada da geçtiği üzere cehennemde türk kazanlarının başında zebani olmamasına şaşırmamalı
  • asgari ücretle 70 saat çalışanın her şekilde mk o kadar.onu mu örnek göstereceksin.
    herkes insanca çalışıp hakkını alacaksa bir yerlerden başlamalı bu.
    şimdilik belediye personelleri 20bine varan maaslarla bunu bir sekilde başarıyor.
    kamuda bu seviyeye gelmeli 11bin nedir ya.
  • sgk ya tam 31 yıl non-stop prim ödemişim. özel sigorta vs kullandım hep, bir gün olsun sgk hizmetlerinden de faydalanmadım çok şükür. eyt nedeniyle ilk defa adamlara işim düştü, işi bıraktılar.
  • hiç haklı bulmadığım istektir. afrika'da kanlı elmas madenlerinde sadece karın tokluğuna haftada 100 saat çalışan çocuklar varken 11 bin tl maaş beğenmemek de ne bileyim.

hiç gecikmeden çay kahve muhabbeti yapan da damlamış. özel sektördeysen emin ol patronun da senin hakkında aynısını düşünüyor. elinden gelse o çay molanı da kaldırır.

bu tipler hiç şaşmaz, hani özel sektörde siz mesai bitiminde çıkarken kapının orada durup " vay mesaiye kalmıyor musun?", " ooo memur gibisin maşallah", " bir kere de tam vaktinde çıkma" diyen tiplerdir. evlerden ırak.

ülkenin kanseri resmen.
  • bir çok sgk çalışanının katılmayacağı eylemdir. sebebi de bir çoğunun akp döneminde yerleştirilmiş olması.
hesabın var mı? giriş yap