• m4 kadıköy-kartal metro hattında 9.56'da yakacık-adnan kahveci ve kartal durakları arasında bozulan metro 10.08'e kadar hareket etmedi, 3-4 defa teknik arıza anonsu geldi, metroda defalarca ışıklar kapanıp açıldı, insanlar bekletildi, işlerine geç kaldı.

her fırsatta iett ücretlerine zam yapmak isteyen ibb, otobüs ve tren bakımlarını usulüne uygun yaptırıyor mu? bu kadar sık arızanın sebebi nedir? akp yönetiminde ulaşımda böylesine ardı ardına mağdur edilmedik; benim de desteklediğim, imamoğlu varsa çözüm var diye gelen belediye başkanının popülist hareketlerine son verip ulaşım sorunlarına son vermesi de en büyük temennim kendisi için.

görsel
    görsel
    görsel

edit: 9.56'da hangi işe geç kaldığımı soran yazarlar olmuş, hastaların evine giden bir fizyoterapistim, sevgiler.

edit2: troll olduğumu iddia eden arkadaşlara entrylerime bakmalarını öneriyorum. eleştiri yapan her vatandaş karşıt düşüncede veya paralı troll olmuyor. ancak sizlere imamoğlu'nu eleştirenlere salyalarınızı akıtarak saldırmanız için para veriliyorsa o başka iş.

edit3: ısrarla troll olduğumu söyleyen arkadaşlar, kadıköy'e davetlimsiniz. kahve içip sohbet edelim.

edit4: herkes o saatte neden işe gittiğime, evden neden o saatte çıktığıma takılmış. arkadaşlar ben küçükyalı'da oturuyorum, olay yaşandığında zaten ilk hastamdan çıkıp ikinci hastama gidiyordum. 8'de çıkıyorum evimden, bilginize.

kartal'da tren boşaltılınca yeni trenin de ne zaman geleceği belli olmadığı için otobüs aktarması yaptım. burada yaşadığım gecikme dolayısıyla başka bir otobüsü kaçırdım ve bu durum beni toplamda bir saat geciktirdi. mağduriyetimi burda bu şekilde dile getirmek istedim. troll olduğumu düşünün, akp'ye oy attığımı düşünün hiç sorun değil. ortada bir aksaklık ve mağduriyet varken burada başlık açmayı size soracak değilim.
  • benim takıldığım nokta hangi iş 10 gibi başlıyor merak içerisindeyim. bizde o işe geçelim. ve metro neredeyse bomboş demekki ya iş saati değil yada metroların sıklığı güzel. zira ben istanbul'da yaşarken oturduğumu hatırlıyorum. hem de arıza 12 dakikada çözülmüş bunun tebrik edilmesi gerekir. rezalet puanım 2\10
  • istanbul’da 9.56’da metroda olup işe gecikme kaygısı yaşamak enteresan.

kaldı ki yazarın bahsettiği arıza süresi 12 dakika.

istanbul’da bir yerden bir yere gitmek için yolda 12 dakika kaybetmek öyle aman aman bir sorun da değil.

evet teknik bir arıza olmuş, geçmiş olsun.
    her boka ibb’nin zammını yapıştıracağınıza brent petrol 100 doların altına inmesine rağmen akaryakıta indirim yapmayanlara yüklenin azıcık.
  • bundan on sene önceye kadar metroda sinyal kapanırdı ve sinyalin gelmesini beklerdik, böyle dümdüz durup beklerdik. şimdi 12 dakikalık teknik arıza mı rezalet oluyor?

insanların refahını yükselttiğin için teşekkürler imamoğlu.

t. olmayan rezalettir.

edit: sinyal problemi imamoğlu’yla çözülmüş.
  • vah vah arkadaş metroda 12 dakika beklemiş, çok üzüldüm ne yapacaz şimdi, vurun imamoğlu na , ulan aktroll yallah arabistan a orda yollar açık....
  • istanbulda yaşamayı göze alıp da 12 dakika beklemenin hesabını yapan yazarın hezeyanı.
  • gemileri karadan yuruten neslin torunlari 12 dk’lik gecikmeue peh diyor. kardes taksi tutsaydin?
  • imamoğlu öyle büyük bir siyasetçi ki metronun 10 dakika durmasını bile rezalet olarak tanımlatıp başlık açtırıyor insanlara.

alt tarafı metro 10 dk durmuş. her yerde her ülkede olabilecek bir şey direkt belediye başkanına bağlamak olsa olsa hazımsızlık ve korkudur.
  • "bu kadar sık arızanın sebebi nedir?" diye sorulmuş.

ne kadar sıklıkla oluyor elde veri varsa paylaşılsın da hak verelim.

pek rezalet olmayan durum.

japonya'da olsa yüzde yüz rezalet olabilir.
  • bir imamoğlu skandalı daha! tamam şimdi siktir git.
hesabın var mı? giriş yap