• şampiyon olarak sahaya çıkıp bol bol eğleneceğimiz, sahayı ıslatıp, ışıkları kapatıp kayacağımız, torunlarımıza fenerle nasıl taştaş geçtiğimizi anlatacağımız tarihi maç.
    (bkz: ayva çiçek açmış yaz mı gelecek)
  • sneijder'ın megafon ile tribündeki yerini alması gereken maç.

hollanda'dan megafonla gelme, bagajda boşuna yer kaplamasın, ali başgan hediye eder bir tane*
  • pandemi başladığında yurt dışından dönüyordum, hatırlarsanız beşiktaş maçımız vardı seyirci alınmadı. o maçtan beri stada gitmedim, ölüyorum arenasızlıktan. gidemeyecek olup olup biletini devretmek isteyen renktaşlarım haber ederse bütçeme de uyarsa gitmek istiyorum.
  • fenerbahçe maçı için orta saha çizgisi hizası loca içindeki yerlerimi ücreti mukabilinde maçlık devir edebilirim.
  • umarız ki galatasarayın şampiyonluğunu ilan ettikten sonra katılacağı, bu sezonun final maçı olacaktır. biz de bu final maçına 4 kişi alınık bilet aramaktayız, biletlerini devretmek isteyen yeşillendirsin lütfen.
  • galatasaray bu maçtan önce şampiyonluğu ilan ederse maça çıkmayıp hükmen mağlup olunmasını bir fenerbahçe taraftarı olarak dilediğim maç.
  • sezonun son maçı, finali.
    belki a.gucunu 1-3 yenip şampiyonluğumuzu ilan ettikten sonra, final değilde formalite maçı olacak ama formalite de olsa gazozuna da olsa mutlaka kazanmamız gereken bir maçtır. fenerli yazar ercan güven'in bir yazısı vardı "gs şampiyon dahi olsa, onları kendi stadlarinda yenip içlerinde ukte olarak kalmasını sağlamalı " minvalinde bir şeyler yazmıştı. haklı aslında, fenerin hedefi hep böyle olmuştu, gs'i yendinmi o sezonu kurtarırsın, şampiyon olmasan da olur. vizyonlar farklı, yapacak bir şey yok.
  • icardi bu maçta oynayabilecek mi? yanlış bilmiyorsam 31 mayısta sözleşmesi bitiyor. e transfer dönemi gelmeden de yeni sözleşme yapamazlar.
    özel izin vs durumu mu oluyor?

edit: mesaj atanlar oldu sağolsunlar. oynayabiliyormuş. sözleşmesi de haziran sonuna kadarmış.
  • başlık bence değişir. bu maç cumartesi oynanır. çünkü 36. hafta maçlarını salı akşamı aynı saate koydular. muhtemelen türkiye kupası finali de 7 haziran çarşamba olacaktır. zira başka takvim kalmadı. salı-cumartesi-çarşamba mantığıyla hareket edilecektir. o yüzden 3 haziran'da oynanır bu maç. şampiyonluk kutlamalarını da böylece iki takım taraftarı daha rahat yapabilir. cumartesi eğlen, pazar yatış şeklinde.

(bkz: 3 haziran 2023 galatasaray-fenerbahçe maçı)
  • şu maçın 4 haziranda olacağı kesin mi? aq ayda yılda bir melike şahin in konsere gidelim dedik, o da 4 haziran'da turkcell vadide (stadın 500 metre yanı). piç olacak konser.
hesabın var mı? giriş yap