• az önce başıma gelen hayal kırıklığı. gerçekten sinirliyim. tane tane yazmaya çalışacağım o yüzden.

günler öncesinden sözleşmişiz, o kadar uğraşmışım, akşam buluşma sonrası bizim eve geçeriz diye.

yerlere paspas attım, elektrikli süpürgeyle süpürdüm her tarafı. banyoda lavabodaki tıraştan kalma kıllarımı temizledim. zemini çamaşır suyuyla temizleyip vileda vurdum. sifonu çektim.

yetmedi, ona özel ayırdığım havlusunu yıkadım, astım kuruttum.. duştan sonra kurulanır diye..

duş aldım. duş aldım derken vücudumu suya tutmak da değil bildiğin sabunla yıkandım yarım saat boyunca. ayak tırnaklarımı kestim.

salonu tertipledim düzenledim, yerdeki yastıkları koltuğa koydum. sigara küllerini çöpe boşalttım. gittim mutfak tezgahındaki bulaşıkları yıkadım. hatta aylardır dokunmaya korktuğum küf tutmuş kupa bardaklarının içlerini çitiledim iki saat boyunca. dışarı çıktım, iki tane hayvan gibi ağır çöp poşetini çöpe attım, gittim markete belki film izlerken bir şeyler yeriz diye meyve, kuruyemiş, çikolata aldım, deodorant aldım üzerime sıktım, tuvalet fırçası aldım bi'milyoncudan. o kadar masraf ettim. tüm gün bunlarla uğraştım bugün.

ev pırıl pırıl oldu. hanımefendi ile buluştuk kahve içtik ettik. eve davet ettim gelmedi..

yani cidden 3 dakikalık bir hevesin peşinde olduğumdan değil, şu evi saatlerce sildim ettim temizledim ya boş yere, ona üzülüyorum. yerlere pas pas atarken akşamı hayal edip suratıma yansıyan o aptal gülümseyen halime bakıp utanıyorum. eşşşek gibi yoruldum. geri geldim eve, belim tutulmuş, yastıklarım koltuğun üzerinde neyse ki hep üşeniyordum yerden almaya. mis.. whatsapp'a baktım, engellemiş, öfkeli halimle bu satırları yazıyorum. sürç-ü lisan etmişsek affola o yüzden.
  • akıllara cennet kuşu'nun dişisi için yaptığı kur dansını getirtmiştir.*

edit: hazır yeri gelmişken belgeselini izlemeden geçmeyin, biraz kültürlenin
    o zaman dans
  • hanımefendi sayesinde ev bir hijyen görmüş. çok iyi olmuş, çokta güzel olmuş.
  • ''sifonu çektim''

iyi yapmışsın, bu vesileyle o da aradan çıkmış.
    ara ara çek tabii sifonu.
  • tertemiz evinde otur be abi işte, aç netflix'i playstation'ını takıl. şimdi gelecekti, pizza söyleyecektiniz, pizzanın kenarlarını yemeyecektiniz kutu bir tarafta, pizza kenarları bir tarafta, içecekler bir tarafta. bir çöp poşetine dolduracaktın onları, kim bilir kaç gün sonra kapının önüne koyacaktın. boşver iyi olmuş, sehpanın üstündeki bardak altı izlerini ve koltuğa dökülen sosları saymıyorum bile, tertemiz bir de çarşaf açmışsındır yatağına, mis gibi döne döne uyu. takılma bu kadar, sen yaşıyorsun o evde, kendine iyilik etmişsin.
    t: yazarın uğradığı bir garip hezeyan hali.
  • ayak tirnaklarimi kestim’i okurken sesli guldum.

lan siz nasil insanlarsiniz. sevisme ihtimaliniz olmasa at toynagi gibi ayakla mi geziyorsunuz.

kiz gelcek diye ayak tirnaklarini kesmis, vay benim erkegime…
  • (bkz: blue balls)
  • muhtemelen kahve parasını da sana kitlemiştir :d
    rezalet puanım 10/10
  • iyi ki gelmemiş iyi ki. başka nasıl pisliklerle karşılaşırdı düşünemiyorum bile. okurken gözümde canlandı resmen.
hesabın var mı? giriş yap