• 1 sana 3 bana
  • ticaretin altin kuralidir: araci her zaman en çok kazanandir.
  • ölümü gösterip sıtmaya razı etmek

başka türlü togg için 500 bin liradan başlayan fiyatlar vermeyeceğiz.
  • çok mu para efendim? burak bey'in gemiciklerinin yakıt parasını bile karşılamaz *(bkz: coğrafya kaderdir)
  • "türk lirası talep görmüyor, bu şartlarda döviz benim için kıymetli. yurt dışına döviz taşınmasına karşı caydırıcı bir şey yapmam gerekiyor. benim seçmenim zaten bu meblağları ödeyemiyor ya da rahatlıkla ödeyebiliyor. orta sınıf da benim araç satışından para kazandığımı düşünüp sosyal mecralarda hezeyan ediyor"

yatmadan önce birtakım vergi darbeleri
  • evet ötv denen bir vergi var, evet vergiler yüksek anladık.
    lakin, her gün yok şu aracın fiyatı şu kadar ama biz bu kadar ödüyoruz diye başlık açmak sözlük trendi mi oldu nedir onu anlamadık bir türlü
  • hesabını sandıkta sormuyorsanız beter olun.
    mesala ben seçimde "şahsım"'ın karşısına iblis bile çıksa oyumu iblise verceğim.
    çünkü iblis bile ülkeyi böylesine talan edip çökertmeye, vatandaşını fakirleştirip perişan etmeye utanır, sıkılır, "yok yahu, bu kadar da olmaz, ayıptır" der.
  • 65.000 usd'lik araçtan alınan vergidir. sadece ötv'si bile aracın gerçek değerinin 2 katıdır.

başka sözüm yok hekim bey...

düz hesapla asgari ücretin 2000 usd olduğu bir ülkede 3 yıllık asgari ücretle alınabilecek bir araç iken, türkiye'de 58 yılda alınabilecek araçtır.

önemli not: sadece vergisini türkiye'de 43 yılda ödeyebiliyorsunuz.
    daha önemli not: sadece ötv'nin kdv'sini 6 yılda ödeyebiliyorsunuz.

herkes audisi olsun ister ama herkesin alabileceği bir şey değil.
  • üretici markalar bu duruma müdahale etseler keşke. "göndermiyoruz lan size araba falan, bizden çok kazanıyorsunuz ve ürünlerimizi insanlara kullandırmıyorsunuz resmen, zorlaştırıyorsanız" deseler..

derler mi ki ? bildiğimden değil işte, öyle olsaydı keşke dedim.
  • almazsan vermemiş olursun
hesabın var mı? giriş yap