• cumhurbaşkanı adayının neden imamoğlu olması gerektiğinin en güzel örneği değil mi?

kaynak

uzun video

ne demişti ekrem imamoğlu? “adama, kişiye, kişilere, gruplara, cemaatlere ,vakıflara, derneklere hizmet işi bitti.”

--- spoiler ---

ibb imar müdürlüğü ekipleri, hiranur vakfı’nın sancaktepe’deki kaçak yapısını mühürledi. 5 blok için ruhsat alan, yapı ruhsatında bloklar arasını bahçe olarak gösteren hiranur vakfı’nın, mevzuata aykırı bir şekilde bloklar arasına kaçak külliye inşa ettiği tespit edildi.

ilçe belediyesi gereğini yapmadı

ibb imar müdürlüğü, 25 şubat 2022 tarihinde sancaktepe belediyesine kaçak yapının denetimi ve gereğinin yapılması için yazı yazdı. 3 ay süre geçtiği halde ilçe belediyesinden yanıt alınamadı. ibb imar müdürlüğü 6 haziran 2022’de yeni bir yazıyla ilçe belediyesine sorumluluğunu tekrar hatırlattı. 4 ağustos tarihinde ibb’ye yanıt gönderen sancaktepe belediyesi, işlemlerin devam ettiğini bildirmekle yetindi. ibb imar müdürlüğü 7 eylül 2022 tarihinde yapının ruhsatına ve mevzuata uygun hale getirilmesi için son bir resmi yazıyla sancaktepe belediyesi’ne sorumluluğu hatırlatıldı.

kaçak külliye iskanı alınmadan kullanılmaya başlandı

3 aylık yasal süre boyunca kaçak yapıya ilişkin herhangi bir işlem yapılmayınca ibb imar müdürlüğü ekipleri, mülkiyeti hiranur vakfına ait sancaktepe mahallesi, abdurrahmangazi mahallesi, 8905 ada, 3 parselde bulunan yapıya giderek henüz iskanı alınmadığı halde kullanılmaya başlanan ruhsatsız kaçak yapıyı, ‘yapı tatil tutanağı’ ile mühürledi.

bundan sonra ne olacak ?

mühürleme kararı ibb encümenine gönderilecek, ruhsat sahibine para cezası kesilecek. kaçak yapının yıkılması için sorumlularına 1 ay süre tanınacak. bu süre içinde herhangi bir işlem yapılmazsa, kaçak yapı ibb ekipleri tarafından yıkılacak.

--- spoiler ---
  • elbette ekrem imamoglu icraatidir.

hiranur vakfi'nin kacak yalisi (!) bugun sancaktepe'de ibb tarafindan korkusuzca mühürlenmistir.

kaynak: https://twitter.com/…?s=20&t=e2a6iuymrina35teiqidea

"devlet ciddiyetine" sahip oldugu dusunulen diger cumhurbaskani adaylari korkudan susa dursun, "sov pesinde" (!) olan ekrem baskan yaptiklariyla, liderligiyle, korkusuzca cikislariyla halkin yaninda olmaya devam ediyor.
  • yürüyedur başkan

(bkz: ekrem imamoğlu)
  • let the war begin!
  • gerçekleşmiştir.

(bkz: teşekkürler imamoğlu)

kaynak
  • iskanı olmadığı için mühürlenmiş olan vakıf binasıdır: 1 ay içerisinde kendileri yıkmazsa ibb kendi başına yıkacaktır.
    alternatif kaynak

ek olarak; 6 küsür ay sonra bu ve benzeri tarikatların kökünün iskan, ruhsat, vb. sebeplere bağlı olmadan kazınması gerekliliği, gelecek nesillere borcumuzdur.
  • yetmez ama evet
  • tebrik edilesi harekettir ancak bu olaylarla gündeme gelmeden önce neden dikkatleri çekmemiş merak ettim. bir şeyi yapmak için illa gündem mi olması gerekiyor anlamak güç.

edit: işi gücü bıraktık buradaki iş bilmezlere laf anlatıyoruz sabah sabah. haberde ne diyo? şubat 2022 de ilk yazı gönderilmiş. sonra 3er ay aralıklarla tekrar yazı gönderilmiş. şimdi bu arkadaşlara soruyorum. hemen alın 2 torba çimento, 100 tane tuğla. bi arsaya yapıma başlayın bakalım binanızı. ertesi gün belediye ekipleri gelip ne yapıyosun sen kardeşim demezse gelin bulun beni. şaka mı yapıyorsunuz siz ya. neredeyse 1 sene geçmiş yazı göndermekten başka bişey yapılmamış. şimdi kalkıp gündeme geldi diye mühürle. bakın ekrem imamoğlu'nu ben de destekliyorum ancak yanlışa yanlış demezseniz, o çok eleştirdiğiniz akp'lilerden pek bi farkınız kalmıyor haberiniz olsun.
  • aoovv islama saldırıyorlar dine saldırıyorlar zulüm yapıyorlar aoovvv hebele hübele
hesabın var mı? giriş yap