• az önce son dakika haberlerinde geçen ifade. abd, türkiye'den gelen başvuruları, süresiz olarak askıya almış. kim bilir, kapalı kapılar ardında, yine ne hesaplar dönüyor. olan da, yine bizlere oluyor.

idlib ve ırak'taki gelişmeler hakkında, iki tarafın da dışişleri bakanlarının görüşmesi sonrasında böyle bir karar alınmış.
    http://www.hurriyet.com.tr/…nu-askiya-aldi-40603924

hatırlatma edit'i: biliyorum, gündem çok yoğun ama, bu arada balık hafızalı olmayalım, çocuklarımızı unutmayalım. 29 kasım 2016 adana öğrenci yurdu yangını duruşması gün içerisinde devam edecektir, konuya duyarlı suser'ları ilgili başlıkta görüşlerini bildirmeye davet ediyorum.
  • az önce son dakika geçilmiş. ilk cümleyi anlamak için cümleyi öğelerine ayırmam gerekti.
    resmi açıklama şöyle:
    https://pbs.twimg.com/…a/dlocmqaw4aitknx?format=jpg
  • ucuz iphone alma hayallerimi yıkan haber. green card başvuruları da durduruldu mu belli değil.
  • sebebini merak ettigimizdir.
  • hayra alamet olmayan durum.

eskiden abd yüzümüze gülüp arkadan türlü pislikler yapardı. şimdi yüzümüze sahte bir tavır bile göstermiyor. açık oyun başladı.

gümbür gümbür gelen ortadoğu restleşmesinin ayak seslerindendir bu olay.

1950lerden beri başımıza olumsuz ne geldiyse doğrudan ya da dolaylı olarak abd ile mutlaka bir ilişkisi vardır. (nato ve bitmeyen karanlık maceraları, darbeler, faili meçhuller, kaza süslü suikast ler, serbest piyasa ekonomisi , ergenekon , balyoz , fetö , rte , pkk vs. vs. vs. )

artık yüzleşme zamanı yaklaştı. bakalım bop eşbaşkanı ne diyecek bu duruma.
    edit:imla, ekleme
  • aksam aksam korkutmus aciklamadir. avrupayla iliskilerin daha da gergin oldugu dusunulurse, umarim sirada avrupa ulkeleri yoktur.

oyle bir sey olursa psikolojik olarak coken buyuk bir kesim olacak ulkede. nur topu gibi 80 milyonluk hapishanemiz olacak.

80 milyon + alabildigine suriyeli demek daha dogru. hain isbankasi dolari 3.65ten satmasa bir miktar dolar alinabilirdi.
    (bkz: mini çakal)
  • abd konsolosluk görevlisinin(!) tutuklanmasına misillemedir.
  • tam 15 dakika önce istanbul - los angeles uçak bileti aldım. şansımı sikiyim.

.

edit: arkadaşlar mesaj kutum kanadı :) iyi dilekleriniz ve çözüm önerileriniz için teşekkürler.
    vizem yoktu, promosyon biletti, nasılsa vize alırım diye düşünmüştüm. eskiden amerika'da work and travel ile 4 ay yaşamıştım. ingiltere vizem var, bir sürü de şengen var, uzakdoğu giriş çıkışlar var defalarca. o yüzden problem olacağını sanmıyordum.

şimdilik beklicem gelişmeleri takip edicem. biletim mart ayına, o zamana kadar bu durum çözülür diye düşünüyorum.
  • abd, türkiye için vize alımlarını süresiz iptal etme kararı almıştır. en kısa sürede buraya kaynak eklenecektir.
  • resmi olarak açıklanmıştır us embassy

82 musul 83 kerkük 84 washington 85 new york 86 manhattan ...
hesabın var mı? giriş yap