• şaşırtmamıştır.

dünyada kedi köpek gibi birbiriyle sürekli dalaşan iki ülke var:
    1- rusya
    2- amerika birleşik devletleri

hükümetimizin ise nasıl bir dış politika stratejisi varsa artık, bu iki ülke ile de vize sorunu yaşamayı başardık.

bu çok eşsiz bir başarı lan bence. abd ve rusya tarihte belki de ilk defa bir konuda ortak fikirde olabilir.
  • tam 15 dakika önce istanbul - los angeles uçak bileti aldım. şansımı sikiyim.

.

edit: arkadaşlar mesaj kutum kanadı :) iyi dilekleriniz ve çözüm önerileriniz için teşekkürler.
    vizem yoktu, promosyon biletti, nasılsa vize alırım diye düşünmüştüm. eskiden amerika'da work and travel ile 4 ay yaşamıştım. ingiltere vizem var, bir sürü de şengen var, uzakdoğu giriş çıkışlar var defalarca. o yüzden problem olacağını sanmıyordum.

şimdilik beklicem gelişmeleri takip edicem. biletim mart ayına, o zamana kadar bu durum çözülür diye düşünüyorum.
  • resmi olarak açıklanmıştır us embassy

82 musul 83 kerkük 84 washington 85 new york 86 manhattan ...
  • abi böyle durumlar en son soğuk savaş dönemimde, sovyetler falan varken vardı..

2017 de bildiğin 40 sene öncesine döndürdü adamlar ülkeyi lan..

abi adamların genetiğinde geri gitmek var.. bıraksan direkt ortaçağa gidecekler.. şimdilik 40 sene oldu..

lan bi bırakın şu ülkeyi.. bi düşün yakasından.. suriye'nin ilçelerini ezberlettiler lan bize.. idlib midlib, rakka, münbiç..

lanet olsun ya.

gündemimiz en son ne zaman üretim oldu.. ne zaman teknoloji oldu.. ne zaman hayat standartlarımız oldu.. ne zaman çağdaş eğitim oldu.. ne zaman mutluluk, huzur, zenginlik, seyahat, tatil, yeşil oldu..

bildiğin arabın çölündeki bedevi hayatı yaşatıyorlar bize..
  • türkiye cumhuriyeti devleti için skandal bir yaptırımdır.

bazı yazarlar demişler ki; 'devletinizin yanında olun' bak canım arkadaşım. devletin yanında mı olmak istiyorsun? o zaman bizimle bir ol ve türkiye'nin itibarını beş para eden, bütün komşularımızla bizi problemli hale getiren, pkk'yı palazlandıran, ışid'e destek veren, bop'a eşbaşkanlık yapan, ortadoğu'nun kan gölüne dönmesinde emeği olan, sonsuz yolsuzluk ve yağma yapan, büyük şehirleri rant alanına çeviren, feto'ya devletin bütün kademelerini açan ve devletin ordusunu paramparça eden akp'yi bir an önce göndermek için çalışmalara başla.

başka algıya gerek yok!
  • super lan. ohahaha valla super. kimse almasin ulkesine. bizimkine giren cikan belli degil boyle yasayalim bok icinde hdjsksks valla komedi.
  • ben hep meksika sınırından kaçak giriş çıkış yaptığım için sikimde olmayan uygulamadır.
  • aksam aksam korkutmus aciklamadir. avrupayla iliskilerin daha da gergin oldugu dusunulurse, umarim sirada avrupa ulkeleri yoktur.

oyle bir sey olursa psikolojik olarak coken buyuk bir kesim olacak ulkede. nur topu gibi 80 milyonluk hapishanemiz olacak.

80 milyon + alabildigine suriyeli demek daha dogru. hain isbankasi dolari 3.65ten satmasa bir miktar dolar alinabilirdi.
    (bkz: mini çakal)
  • siyasal islamcilarin cücük beyinleriyle osmanli fantezileriyle giristikleri dis politikadan küsküyü yiyerek atilmasi da diyebiliriz kisaca. oglum sizin ne işinize lan dis politika,dengeler,uluslarasi iliskiler binin tuğrali doblolariniza siktirin gidin otoban kenarında piknik yapin.
  • «büyük devletlerle iş yapmak yatakta ayıyla uyumaya benzer.» - ismet inönü.

11 senesini cephede, 7 senesini stalin ile hitler gibi dünyanın görmüş olduğu en muazzam iki psikopat arasında geçirmiş bu adamın sözünü iyi okuyup tartmanızı tavsiye ederim.
hesabın var mı? giriş yap