• 1) merkezi bir konumda ev yemekleri satan işletme
    2) tıp fakültesi, hukuk, mimarlık vb. bölümlere yakın olan kırtasiye/fotokopici
  • ben kurdugum zaman yuzde 1 ihtimal gerceklesip batacak girisimlerdir.
  • öğrenciye yakın konumda playstation cafe işletmeciliği.
  • bim'den su alıp satmak. batmaz, çıkmaz öyle vakit öldürürsün işte... vasif yoksa para da yok.
  • (bkz: pezevenklik)
    (bkz: eskortluk)
  • şehir hastanesi
  • - lokkmataaa. ta ta taa...
  • amaç batmaksa lokmacı diyorum. kesin bilgi değil tahmindir.
  • okul, hastane, adliye yakınına pide salonu açmak.
    hele kır pidesi de yaptın mı semtin demirbaşısın.
  • hala lokmacı diyenler var ya pes diyorum. yüzde 99 batmayacak 99 iş var ama insanların derdi batmayacak iş kurmak değil. hava atacağı, patronluk yapacağı, hiç riske girmeden aklınca para kazanacağı etiketli işler.

türkiye'de garanti para kazandıran işlerin hepsi kendi meslegim dahil milletin kucumsedigi işlerdir. bu yüzden o işleri yapanlar çok kazanıyor çünkü kimse o işlerde para kazanilacagini düşünmüyor ve inanmıyor. iş kurmak diyince hala lokmacı, çiğköfteci , oto yikamaci diyebilenler o işleri niçin kurmuyorlar çok merak ediyorum.

(bkz: #96576797)

edit: herkes mesaj atmış sektör ismi soruyor. sanki sektör ismi öğrenince o sektörün incelikleri de öğrenilmiş oluyor. diyelim ki oyuncak sat diyeceğim. hangi oyuncağı nereden alıp nerede kaç liraya satman gerektiği işin adından daha önemlidir. artı ben kimsenin yeteneklerini, şehrini, vizyonunu, sermayesini ve ticari zekasını bilmeden şu işi yap demeyi doğru bulmuyorum.
hesabın var mı? giriş yap