• isveçli başarılı bir progressive metal grubu
 • last epicadındaki albümleri inanılmazdır. anladığım kadarıyla bir apartma içindeki insanlar ve hikayelerini konu alır. çok farklı başta tuhaf gelen bir müzik. bi bakıma müzikal - film müziği karışımı bi şey olmuş. kesinlikle dinlenmeli.
 • grup elemanları şöyleymiş:

  herman saming - vokal
  jerry sahlin - klavye, vokal
  peter asp - bas, vokal
  ola andersson - gitar, vokal
  thomas lejon - davul

  ayrıca internet adresleri şöyle:
  http://www.actworld.nu/
 • hollanda menseili sage firmasinin piyasaya surdugu database programi
 • birbirinden ilginç 4 (dört) albüme sahip olan ( today's report/1999, imaginary friends/2001, last epic/2003 ve silence/2006) isveçli progresif metal/pop/rock ve bilimum müzik çeşidi grubu. müzikleri çok ilginç ve ustaca hazırlanmıştır, içinde dream theater'dan rush'a, chris rea'den dali's dilemma'ya kadar pek çok esinti bulunabilir. ilk dinleyişte "easy listening" gibi gelse de kesinlikle dinlerken kafa patlatılması gerekir.

  albümlerde solist vokalleri kadar geri vokaller de can alıcıdır. şarkı sözleri ise çok daha ilginçtir ki yalnızca bu özellikleri sayesinde bile bence bu gruba popülerlik kaygısı olmayan çağdaş bir queen yakıştırması yapılabilir.

  mutlaka dinlenilmesi gereken yerinde saymayan çok orjinal bir grup.
 • tanıdığım her progressive severi ilk dinleyişte çarpmasına rağmen, pek kimsenin haberdar olmamasına şaşırdığım grup. müziği sanat yapan bir çok öğeyi insanın gözüne sokmadan tadında kullanmış, günümüze kadar biriken progressive rock-metal birikimini sonuna kadar değerlendirerek birbirinden başarılı albümlere imza atmışlardır.

  bir de ilginç bir şekilde bu gruptaki elemanların sesleri birbirine inanılmaz benzemektedir. vokaller, ana partisyonları aralarında paylaşmış olmalarına rağmen, sanki tek bir kişi söylüyormuşçasına akıp gider. sahne performansları da parçaları kadar neşelidir ayrıca.
 • son derece başarılı bir progressive grubudur.albümlerini ülkemizde bir türlü bulamadığım gruptur.
 • lan bu adamlar nerede yahu? hakkaten nerede, bilen duyan haberi olan varsa yazsın öğrenelim amk ya. myspace'lerine en son 3 küsür sene önce şu video'yu koymuşlar, resmi siteleri desen hepten uçmuş. olm 4 senede bi albüm çıkmaz mı lan, külliyat mı hazırlıyorsunuz ne bok yiyorsunuz abicim manyak mısınız nesiniz? bi sms atın, bir selam gönderin bari bayramdan bayrama keraneciler, eşek sıpaları, çaparoz uşakları, çirozettinler. merakta komayın insanı amk. of az biraz rahatladım gençler, sağolun dinlediğiniz için. eyv, kib, grşrz.
 • uzun bir aradan sonra muhteşem bir şekilde dönmüş grup. "circus pandemonium" isimli şaheserleriyle kaldıkları yerden üstüne koyarak devam ediyorlar. albüm, bence bu senenin en iyilerinden olmayı daha şimdiden garantiledi.
hesabın var mı? giriş yap