• rte'yi tanıyorsam en sonunda kendi aradan sıyrılır, amerika ile anlaşır, bize de "ben mi dedim beni savunun diye, niye boyunuzdan büyük işlere kalkışıyorsunuz, kafanıza göre iş yapıyorsunuz" şeklinde fırça atar. hatta çin'in uygur türklerine olan yaptıklarında olduğu gibi bizi amerikaya teslim eder biz guantanamoda işkence görürken o keyfine bakar.

bu sözleri eden savunulur mu? savunmak istesen de savunamazsın çünkü sen onu savunurken o çoktan mevzi değiştirmiş olur.
    https://www.youtube.com/watch?v=sd4grpxpgk4

edit:
    taze taze rte beyanı:
    (bkz: bu salgında salonu doldurduğunuz için teşekkürler)
    bu sırada insanlar yokluktan kendilerini yakıyorlar.
    gel de savun hadi bunu.
  • rte'yi niye savunayım ülkemi savunurum. rte zaten öyle bi durumda önce bir yeraltı merkezine kapatır kendini sonra artık aklına hangi adalar eserse. savunulmaya ihtiyacı olmaz yani merak etmeyin.
  • hükümet ile devleti aynı şey zannetmek büyük bir cahilliktir. siyasi partiler gelip geçicidir, kısa vadede değişirler. halk, kültür, inanç, devlet kalıcıdır. çok uzun vadede değişirler. partiler üstü meseleleri iyi ayırmak lazım. devleti ne olursa olsun, yabancı bir postal topraklarımıza bastığında bu artık partiler üstü mesele olur. sağı-solu, iktidarı-muhalefeti kalmaz, hepsini aşar.
  • rte muhtemelen vahdettin gibi kaçacaktır. arap uçağıyla tabi. kalan yine biz oluruz, mücadeleyi veren de. ülkemi savunurum kişileri değil. seferberlik emri olan çocuklarız.

vatanı her şeyin üstünde tutanlar için anlamsız soru.

(bkz: soru eki olan mi'nin ayrı yazılması)
  • memleketi savunuruz tabii ki.
  • savunmam. mağlum partili insan evlatları bunu ters bulmasınlar. savunulucak insan var, sövülecek insan var.
  • memleketi savunurum fakat o zatı hiçbir koşulda savunmam.
  • rte esit degildir turkiye cumhuriyeti. kendisi partili bir cumhurbaskanidir o kadar. ulkemi savunurum rte'yi trolleri savunsun.
  • önce dilini düzgün kullanmayı öğren de sonra savunursun vatanı.
  • tabiki önünde dururum abd nin. neden bağımsız türkiye her şeyden önemli
hesabın var mı? giriş yap