• çocukluğunu çok merak ediyorum.

- oğlum 2 ekmek, 1 paket sigara alıp gel.
    - tamam anne.
    - niye 1 ekmek aldın.
    - .....
    - yarısını da gelirken yemişsin.
    - ...
    - hani sigara?
    - onun yerine çikilop aldım anne.
    - niye sigara almadın?
    - anne bakkal 8 kuruş dedi, 4 kuruş teklif ettim kabul etmedi.
    - neredeydi benim terliğim, ara ki bulasın.
    - anne terliği boşver, sana çorap vereyim mi?
  • haldun üstünel basını yanıltmak için isim sızdırmazdı hiç, kendisi basını yanıltmak için transfer yapmıyor. çok değişik bir tarzı var.
  • muhtemelen 30.08.2010 tarihinde yayinlanmakta olan son kale programina baglanmasi firsat bilinip misimovic ve insua transferleri caktirmadan bitirilmistir. keske biraz daha uzun tutsalardi su programi, ibricic bile gelirdi o zaman...
  • şimdi bu arkadaşı transfer yapması için avrupaya yolladık ya, yeminle korkuyorum acaba parayı yanında mı taşıyor, yolda birine çarptırır mı, parayı karıya kıza yedirir mi. o denli güveniyoruz yani kendine galatasaray taraftarı olarak.
  • galatasaray'da beklenen transferlerin gerçekleşmemesi üzerine futbol şube sorumlusu adnan sezgin nihayet konuştu:

"olm bu add manager özelliğini nasıl yapıyorduk ya? :(( "
  • "adnan sezgin'in galatasaray'dan koparılmasını şiddetle kınıyoruz!"

imza: bonservisi elinde olan futbolcular derneği...
  • kendisi 30.08.2010 sabahına "ananıski transferin son günüymüş olm! niye söylemiyonuz lan?" diyerek uyanmıştır.
  • ehem ciddi konuşucam:

üzerine bu kadar gidiliyor ya, güzel. gidilsin, gidilsin de bazen öyle şeyler söyleniyor ki:

adnan (polat, sezgin'in)* cebine 27 milyon pound koymuş, üstüne bir de kaka'yla anlaşmış (sakat ya olabilir sonuçta anlaşabiliriz kaka bile olsa) sezgin gidip kaka'ya "ne biçim adın var, allah belasını versin senin gibi transfer olmaz olsun", diyip transferi iptal etmiş sanıyor insan.

değerli arkadaşlarım asıl mesele şudur: adnan sezgin gerek tipi, gerek tavırları, gerekse de pozisyonuyla memur bir adam. adnan polat kendisini transfer işlerinin başına koymuş, para falan da verdiği yok işte. adam ne yapsın?

ne mi yapsın? istifa etsin tabi amına koyim. galatasaray'da kötü giden herşeyin sorumlusu olarak görünmektense sikeyim maaşını diyip istifa etmesi çok mantıklı bir hareket olurdu.

main idea: adnan (polat, sezgin, aybaba, menderes, oktar, şenses) hiç birisinden hayır gelmez.
  • şuan itibari ile şöyle bir sohbette olduğunu tahmin ettiğim adam.

polat: sezgin, elendik... bu taraftar havaalanını basar. acilen transfer haberi çıkarmamız lazım. var mı gelişme?
    sezgin : elanoya yeni bi müşteri buldum. görüşüyorum.
    polat: satmak için değil almak için transferi soruyorum.
    sezgin : haber bekliyoruz. pazarlıklar devam ediyor. onu bunu bırakta bu karpaty lviv şimdi uefaya ligine katılcak futbolcu lazımdır. barosu versek mi bunlara? paok ta geçmiş turu onlarada kewell ı satarız. ne dersin?
    polat : ooo güzel fikir... afferin vallahi kafan çalışıyor. sana da kızılmıyor canım....
  • galatasaray'ın behlül'ü. kendi sevgilisi istanbulspor'u harcadı, şimdi sıra amcası adnan'ın gözdesinde.

ona da az kaldı zaten. biraz daha gayret.

(bkz: galatasaray'ı harcayacaklar matmazel)
hesabın var mı? giriş yap