• zazaca ve turkce sarkilardan olusan ruzgar ve zaman adli oldukca nitelikli bir albume sahip, almanya'da yasamakta olan muzisyen. amcaoğlu mikail aslan ile es zamanli olarak farkli firmalardan etnik albumler cikarmis olan bu sahsiyetin albumune ve ortaya koydugu muzikaliteye bakarak daha fazla ilgi gorecegini tahmin etmekteyim.

  yıllar sonra gelen eşit: kardeş > amcaoğlu
 • zazaca yorumlarıyla insana huzur veren farklı bir müzisyen sanıldığı gibi mikail aslan la kardeş degildir sadece amca çocuklarıdır. aynı zamanda bir resamdır o
 • bütün imkansızlıklar ve zorluklardan sonra nihayet bu güzel cocuk dünyaya geldi.müziğini evrensel boyutta kendi dervişane kişiliğinle bütünlestirmen seni anlaşılmaz yapabilir ama biliyorsun ki yaptığın müziği okyanusların ötesine, zerdüşt'e götüren senin o ruhundur.yüreğine sağlık.
 • xerib bence rüzgar ve zaman albümündeki en güzel eseri.mükemmel alt yapısı var bu parçanın farklılığını gösteriyor.kemal kahramandan etkilendiği aşikar
 • rüzgar ve zaman'ın kapağında demiş ki,

  "yalnızca bir kırıntıydı, içime düştüğünde. bilmediğim bir neden beni alıp götürdüğünde o yerlere, o çocuk beni beklemekteydi. rüzgarlı bir geceydi. birilerinin bizim peşimizde olduğu belliydi. o karanlık dünyada tek rehberim o çocuğun eliydi.

  ne kadar yaşamışım, ne kadar yaşlanmıştım? kim ile dost olmuş, kim ile kavga yapmıştım? şimdi geriye kalan yalnızca tanımadığım bu tendi. keder ve budalalıktan başka yaşamımın bir anlamı var mıydı? tek verebileceğim cevap şarkılarımı mırıldanmaktı; yaşanılanları anlamak, anlamak ve anlatmak.... kim için? karanlık, rüzgar ve bu çocuk.

  hey! kimsin sen?
  durduk.
  tanımadığın zamanlardan bir çocuk
  öyleyse neden ben?
  dön arkana bak, oradasın sen
  döndüm. yalnızca zifiri bir karanlık.

  biliyordum, ben kederimin budalasıydım. biliyordum, ben artık yalnızca bu küçük eldim. şarkılarımı söyledim yeniden; mırıldandım onun için. çok adımlar attık...

  sonra durduk birden. bir kayaya yasladı beni. işte geçmişini ve kederini kaybettiğin yer burası. burada bu kayanın eşiğinde başlayacak yeniden senin yaşamın. bundan böyle, sırrın bu olacak...

  elimi gezdirdim. elimi yüzüme sürdüm. gözyaşlarımı tutamadım. rüzgar durmuştu artık, su sesleri duyuyordum..."
 • gerçekten harika bir albüm çıkarmış. yazık ki müzik hakkında söz söyleyebilecek birikime sahip değilim. sadece, eğer bu yazdığımı okuyacak olursa, şarkı türkü ırlamaya devam etmesini isteyen en az bir kişi daha olduğunu bilsin istedim..
 • susarak özlüyorum adında (aynı isimli şiirden uyarlanmış) mükemmel ötesi bir şarkısı da vardır.
 • anadolu etnik muziginde gelinen son noktanin adidir ahmet aslan. bu noktaya gelmeden once mikail aslan a ve metin, kemal kahraman a ugramakta da fayda vardir.
 • yaptığı müzik * dağınık yalnızlığınızı bir kaç dakika olsa da uzak diyarlara sürüyor. *
hesabın var mı? giriş yap