• trump'ın pompeo'nun tweetleri bağlıyordu ama...
  • bir an ilgili mahkemenin hakim heyetinden biri söyledi sandım zaaxd
  • doğru bulduğum açıklamadır. sen hem türkiye'yi avrupa birliğine almayacaksın hemde kendi mahkemen de türkiye'de yargılanan birisi hakkında hüküm vereceksin. bu ikiyüzlülük değilde nedir?
  • seçim nedeniyle halka söylenmiş cicili bicili sözler malesef...reis ab yi iplemez denmesi için. ..
    ab değerleri için o anlaşmalar imzalandı mı,imzalanmadı mı,evet imzalandı.
    o zaman tabiki bağlar üzgünüm.
    popülist olmaya ne gerek var şimdi?
  • "..aihm’nin kararına türkiye’nin direnebileceği, tahliye etmeyeceğine ilişkin bir kanı da var. türkiye’nin bu karara direnme durumu olabileceğini belirten akdeniz, “ama bundan sonraki süreci avrupa konsey bakanlar komitesi takip edecek. eğer karar uygulanmaz ise uzun bir süreç olabilir. örneğin geçtiğimiz seneler içinde igor mamadov kararı ile ilgili azerbaycan ile ilgili bir inceleme başlatmıştı. aihm kararlarını uygulamayan bir ülkenin avrupa konseyi’nden çıkartılmasına kadar süreç gidebilir” dedi.

akdeniz, “türkiye’nin, herkesin bu karardan artık haberi var. bu karar tebliğ edilmiş anlamına geliyor. kararın tutuklamayı yapan mahkemeye tebliği edilip derhal salıverilmesinin talep edilmesi gerekir” ifadelerini kullandı."

https://www.artigercek.com/…arina-dinenirse-ne-olur
  • aihm kararı herhangi bir mahkeme kararı gibi bağlayıcıdır. hatta yerel mahkemelerden üstündür, ilk önce onun kararları geçerlidir. bağlamaz diyorsan, anayasayı çiğneyelim diyorsun.
    olur mu? olmaz. olsa bile, olmayan bir şey olduğu ortaya çıkar. popülizmle ülke bir yere kadar yönetilir. terörist bilmem ne, başına ne gelirse gelsin diyorsan, halkın bir kısmının bu hukuksuzluğu desteklemesine güveniyorsan, "ben kurallara uyarak ülke yönetmekte beceriksiz oldum" diyorsun. başarısızlıktan sığınılan sertlik ne yazık ki güçlülük değildir. aihm'e "vermediğin" tavizi başka yere veriyorsun demektir. kuralların olmadığı bir oyunda kazananın kim olacağı da belli olmaz.
    kolay gelsin.
  • papazda yediği tokadın acısı dinmeden bunda da tokadı yer mi ?

yoksa bizim geri zekalı seçmen benim boş boş atıp tutmamı dinler mi hesabı yapmıştır.

ayrıca bu ahime 3 defa başvurup bunlardan medet uman kişi olması ayrı komedi.
  • ahmet şık "devletten hukuku çıkarırsak geriye çete kalır." demiş.

hem yasalara dayanarak oturacaksın o koltukta hem de işine gelmeyince "bağlamaz beni" diyeceksin.

tutabilen tuttuğunu bağlasın o zaman...

yeni türkiye söylemidir.
  • siyasal islamcilarin, her zaman icin demokrasi ve adalet kavramlarini yalnizca islerine geldiginde kullanip, islerine gelmediginde umursamadigini gosteren bir baska beyan.

erdogan aıhm'ye daha once 3 kere basvurdu
    2002'deki basvurusu ile ilgili hurriyet'ten haber

gerci adam zaten zamaninda kendisi dememis miydi demokrasi bizim icin amac degil aractir diye ?
    demokrasi erdogan icin sadece bir aractir
hesabın var mı? giriş yap