aynı isimde "aile" başlığı da var
  • zenginlik, güç, para, şiddet vb. unsurları göze sokan standart bir tv dizisi. ben kadın olsam, amcasıyla konuşurken cam masayı yumruklayıp tuzla buz eden birinden koşarak kaçardım. olması gereken de budur zaten. bunun normalleştirilmesi tehlikeli. hele bizim gibi toplumlarda daha hassas bir mesele. ana karakterin davranışları mafyatik öğeleri bilinçaltında olumlu sınıflandırmaya neden olur. internet ve sinema nispeten izole alanlar ama açık kanalda sırf para uğruna bu işler yapılmamalı.
  • canan ergüder'e hasta rolü verilmiş dizidir.
    ya hangi gerzekalı yaptı bunu, hadi o yaptı da kimse sen napıyosun ak demedi mi?
    kadın zaten hastalığı zar zor atlattı,psikolojisi düzelmedi belki, şimdi rol için yine hastanelere attılar kadını, hasta rolü yaptırıyolar..
    ulan bu da salaklıktan öte artık
  • bugünkü bölümde kıvanç tatlıtuğ serenay'a şöyle diyor:

"ben sana yalvardım. sana dedim ki, bu, köprüden önceki son çıkış bile değil. sen köprünün üstündesin. anladın mı? senin karar vermeme gibi bir lüksün yok. istiyosan köprünün üstünden şu an atlayıp kendini kurtarırsın, anladın mı? ama kararsız kalma gibi bir lüksün, yok."

mesaja gel mesaja..
  • kasadan kendi yuvasının paralarını çalan kocasına ampulü söndürüp çocuğuna da kimsenin hayatınızdan çalmasına izin vermeyeceğim diyerek güzel bir mesaj verdi hanımefendi.

yani ya mesaj verdi ya da biz iyice temiz delirdik her boktan bi mesaj alıyoruz.
    ikisinden biri.
    umarım ikisi de değildir.
  • ee en güzel yüzleri satın alsan bile kültür satın alamıyormuşsun. eğitimli orta sınıf yok olunca üstüne psikologluk, ciks mekan, bol para falan da atsanız altından yeni paranın toksik görmemişliği fırlıyor.

problem mafyatiklik değil; örneğin behzat ç de öfke problemli, vurdulu kırdılı bir adam ama aslan’la neredeyse taban tabana zıt bir kişiliğe sahip.

behzat kısıtlı imkanlarıyla ve gücüyle doğru olanı bulup, yapmaya çalışıp, toplumu bir tık daha az kötü yapma hevesinde biri; aslan ise doğrunun ne olduğuna çoktan kanaat getirmiş, bu yüzden de sonsuz imkanlarına rağmen bir baltaya sap olamamış, bir boka yaramayan bir zengin piçi, bir toplum paraziti.

behzat aile kurabilmiş, aileci, kızını geç de olsa düşünebilen ve hiç karı kız peşinde olmamış bir adam; aslan ise uzun süreler kadıncılık yaptıktan sonra anneciliğe terfi etmeye çalışan, kendi ifadesiyle “ona iyi gelen” biri bulmaya çalışan bir oğlan çocuğu.

aile dizisinde insanların kriteri “bana iyi geliyorsun” veya “sadece mutluluk istiyorum” iken; behzat ç “birlikte mutsuzluğa da varım ben” diyebilen insanlara sahip.

işte tam da bu yüzden aile dizisindeki hemen herkes narsist, asla gerçek aile kuramayacak insanlar. hiçbiri diğerleriyle ilişki kuramıyor, sadece kendilerine iyi gelmesi kriteriyle insanları manipüle ediyorlar. maksimum altı aya fitili bitecek “sevişe sevişe birbirimizi iyileştiririz” fantezisi o toksik, uzaklaşmayı gerektiren aile ortamını yaratan şeyin ta kendisi halbuki.

benzer bir mekanizmayla izleyici olarak biz de “çok güzel insanlar oynuyor, ben bu diziyle ilişki kurup izleyeyim” diyoruz ama gözlerimizin alışması akabinde bir sezon bile tahammül edebilmek şüpheli.

oysa ki behzat ç’nin en olgun karakterleri kimsenin onlara mutluluk borcu olmadığını, gerçekçi bir ilişkinin sadece iyi hissetmek olmadığını, mutlu olunacaksa da bunun sadece beraber yaratılabileceğini bildikleri için, izleyici de iyi kötü yüzlerce bölüm izleyecek derecede sadık bir ilişki kurabildi diziyle.

tanım: içinde olmayan tek şeyin aile olduğu dizi.
  • kıvanç’ın bu yaştan sonra bizi neredeyse ibne yapacağı dizi..

herşey yakışır mı bir adama ya helal.
  • bu devin batılı, okumuş, beyaz türk bi kadın.
    peki neden bu kadar kıro?

aslan'ı seçmesini anlarım adam barzo ama yakışıklı zengin vb. ama kızın hâl hareket müzik zevki şu bu yerlerde. karakterin kendi içinde ciddi bir tutarsızlığı var.

keza aslan da kuzey ve behlül arasına sıkışmış bir karakter. kuzeyin zengini desek daha doğru sanki. olmuyor. aslan özgün bir karakter olamıyor.

senaryo kötü baya kötü.

aslan ve cihan'ın karşılıklı sahnelerinde nejat işler oyunculuğu ile dövüyor bu arada.
    orada anlıyoruz oyuncu kimdir, neye denir.

vasat dizi. kıvanç değil de az ünlü biri oynasa birkaç hafta yayında kalır.
  • bu akşamki bölümde, serenay'ı kırmızı elbiseyle gördükten sonra beni 'tıp da o kadar ilerledi ama neden hala silikon protez yerleştirilen iki memeyi birbirine yaklaştıramıyorlar da aralarından otoban geçiyor' gibi sorulara gark etmiş dizi.

bu vesileyle herkesin tıp bayramını kutlarım. *
  • behlül gene birine amca diyor :)
  • kıvanç'a gidip nejat işler var projede deyip sonra da nejat'a gidip kıvanç tatlıtuğ var deyip kandırmışlar iki tarafı da.
hesabın var mı? giriş yap