• aşağıdaki diyalogların gectigi yer

yer: akmerkez
    konu: arkadas arkadasi sevgilisinden ayirmaya çaliyor
    "adam hoples yani anlamiyo musun. birak gitsin!"
    "tamam da adam benim soul meytim. hayatimda kimseyle bu kadar
    iyi meç etmemistim ben..."
    "evet ama herif friik yani..."
    "sen de amma egzajere ettin. o kadar da degil."
    "sen var ya resmen keys stadisin.. adam manyak sen egzajere
    etme diyorsun. senin beynin risetlenmis kizim."
  • türkçe harici bir başka dil konuşulmuyor. ne rus ne arap ne iranlı ne de saç ektirenlerden bir tane yok. resmen kurtarılmış bölge.
  • mercedes çekilisinde kendi içinde çalisan bir dükkan sahibine arabayi kazandirmis (ne talihse!) olan alisveris merkezi.
  • gunumuzde turkiye'sindeki insanlarin gidip yemek yedigi dola$tigi vaktini icinde gecirdigi ali$veri$ merkezi kavraminin ilk temsilcilerinden.
  • pazarlari amele mekani olan akmerkez
    diger gunler gezilebilir
  • içinde akmerkez geçen anlamlı bir fıkra:

"ya$lı kadın, avukatına gidip vasiyetini hazırlatmak istediğini söylemi$.

- iki arzum var. birincisi cesedimin yakılmasını istiyorum. ikincisi küllerimin akmerkez'e serpilmesini!

- akmerkez? neden akmerkez?

kadın cevap vermi$:

- böylece kızımın haftada en az iki kez ziyaretime geleceğinden emin olacağım!.."
  • 90'larda dünya gençlik merkezi isimli devasa bir mağazası bulunan avm. şimdiki dnr'ların yanında esamesi okunmaz.

-hyuga isimli yazara teşekkürler :)
  • türkiye'nin en lüks şantiyesi. buraya gelen kişiler süslenip püslenmek yerine kafaya baret ayağa da çelik ponçlu iş ayakkabısı giyerlerse daha rahat edebilirler. kaynak gözlüğü gibi aksesuarlarla kombini tamamlayabilirler.
  • izmirden gelen müstakbel eşime, burası da akmerkez dedim. o neresi dedi.
    hey akmerkez hey.
  • eski ruhu artık olmayan haline çok üzüldüğüm sessiz sakin biryere dönüşmüş avm. sanki böyle tüm arkadaşlarım taşınmışta ben kalmışım yaşadığım yerde gibi hissettim son gittiğim de, çocukluğumda ki haliyle şimdiki halini karşılaştırınca çok üzüldüm açıkçası terk edilmiş gibi duruyor, anılarım canlandı falan. tabii hala nezih ve en iyi markaları bulabileceğiniz yer.
hesabın var mı? giriş yap