• biraz önce gözümü kırpmadan yaptığım ve bundan sonra da kendilerini deşifre ettikleri sürece yapmaya devam edeceğim eylem.

bak dostum;

bugüne kadar benimle tartışırken doğruyu bulursun belki diye silmedim seni. yazdın çizdin saçma sapan, senin seviyene inmek pahasına cevap verdim sana. her seferinde direttin, her seferinde inat ettim sana doğruyu göstermek için ama artık yeter.

"aptallarla tartışılmaz" dedim kendi kendime hep ama yine de bir umut direttim, sabrettim. ama sen atatürk'e "alkolik" diyen, adını bile telafuz edemeyip sadece "gazi" diyen birini hala pişkin pişkin savunmaya devam ediyorsun bana.

her şeyi geçtim, atatürk sevmeyen adam zaten benim arkadaşım olamaz. yeter be, seninle mi uğraşıcam.

şimdi oyunu da al s.tir git.

edit: şunu eklemek istedim; ben bu arkadaşın aboneliğinden çıkalı uzun zaman olmuştu. düşüncelerini yalnızca benim paylaşımlarımın altına yaptığı terbiyesizce yorumlarından okuyordum. ki ona rağmen sabrettim seviyesini iyice düşürünceye-terbiyesizleşinceye kadar. lakin o kadar çok eleştiri yapmışsınız ki dönüp bir bakayım dedim sildiğim şahsın profiline.

sadece son paylaşımını okumanız yeterli olur sanıyorum. bunun gibi bir çok hakaret gördüm orada ama...

"o tencere tabaklar g.tünüze girsin.kafamı ütülemeye ne hakkınız var lan yezidin soyları!!"

ben kimseye böyle hakaret etmedim. bana "yezidin soyları" diyen bir adamın düşüncelerine saygı duyacak değilim. geç bile kalmışım...

yıllar sonra gelen edit: başlığı açalı 5 yıl olmuş. gündem olunca farkettim. 5 yılda bir arpa boyu yol katedememisiz. ben baş edemeyince facebook'u kapattım bu süreçte, tüm sülale birbirine girdi çünkü bu sebeple. size de tavsiye ederim. bizi hiçbir hükümet akp kadar ötekilestirmedi ...
  • yaptığım ve yapmaktan gurur duyduğum bireysel eylem.
  • bir yandan desteklediğim bir yandan desteklemediğim eylem. belki paylaştıklarınızı görür de adam olur. ama hiç tahammül edilemeyecek tipler de yok değil.
  • twitter'da yapmadığım eylem. nasıl dezenformasyon yarattıklarını izleyerek dostları uyarıyorum. düştükleri gülünç hali izleyerek giderek daha fazla umutlanıyorum, ilk günler takmamazlık, sonra alay ve en son korkuya dönüşen ruh hallerini izliyorum ve daha fazla hırslanıyorum.

mesela an itibari ile birisi bu işin zayıflamaya başladığını vs. yaymaya çalışıyor ama gündoğdu meydanı daha çalışma saatleri sona ermeden bile baya kalabalık. işte bu yüzden silmiyorum.
  • dun akşam twitterda kamu malına zarardan dem vuran kafası kapalı bi oksijen israfına karşı yaptıgımdır. ohh rahatladım azıcık yeminle. ha bu arada kafasını inancından dolayı örtmediğini biliyorum çünkü sonradan oldu. birden inme gibi indi kız imanlı (?!!?) oldu. tamamen siyasi.
  • troll'lük yapıp sinir bozanları dışarda tutuyorum (onları bile tutmayabiliriz ama dayanmak gerçekten zor oluyor) ama sadece akp'yi desteklediği için insanı arkadaşlıktan silmek gereksiz bir eylem gibi. halbuki derdimizi anlatsak da bizi anlasa belki daha güzel olacak. sanki iletişime geçmek, inatla sorunlardan bahsetmek bir kapı açabilir. belki akp'den vazgeçmez ama yanlışları görür, hak vermeye başlar. (evet son derece hümanistim)
  • akp li olanın da çok umrunda olan eylem. nolur silme beni yalvarıyorum diyecekti sanırım.
  • yapmadığım ve yapılmasını tasvip etmediğim eylem. farklı düşüncelere saygı duymazsak nasıl olacak bu işler? hem bi görelim bakalım ne düşünüyorlar...
  • eşimin sabahtan bu yana yaptığı eylem.

körü körüne yazdıkları şeyleri gördüm ve destekliyorum kendisini. facebook kullanıyor olsaydım ben de yapardım.
  • kendi doğrularının en doğru olduğunu düşünüp, kendisini hep üstün görmeye meyilli, karşısındakini aptal yerine koymakta beis görmeyen bazı kimselerin yaptığı bir eylemdir.

bilmesi gereken şey; saygı görmek istiyorsan, sen de karşındakine saygı göstereceksin, hoşgörü görmek istiyorsan, sen de karşındakine saygı göstereceksin, aşağılanmak hor görülmek istemiyorsan, sen de aşağılayıp hor görmeyeceksin. daha sen karşındaki insanın düşüncesine, kılığına kıyafetine, inancına saygı duymuyorsun, ondan sonra vay benim özgürlüklerim diye ağlıyorsun. unutma ki, senin özgürlüğün başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter. en basitinden ona saygısızlık yapıp "aptal" dediğin yerde biter. toplum olarak bu en temel özgürlük sınırlarını toplumun her kesimine yerleştirmeden bir adım ileri gidemeyiz. ancak bir adım ileri bir adım geri gideriz. 10 yıl akp zihniyeti yaşar, sonraki 10 yıl başka bir zihniyet. ama asıl sorun asla çözülmüş olmaz.
565 entry daha
hesabın var mı? giriş yap