• süper ligin en iyi yönetilen takımı. mesut bakkal, sergen, erol bulut, çağdaş atan hepsi de başarılı oldular ve şimdi de bülent korkmaz ile iyi gidiyorlar. o dönem teknik direktörü kim ise o isim dikkat çekiyor. başarılarının arkasındaki asıl sebep ise doğru planlama ve iyi bir yönetim anlayışı. her transfer dönemini artıda kapatıp her sezon üst sıraları zorlayan bir ekip yaratmayı başarıyorlar. aynı zamanda büyük kulüplere hem oyuncu hem teknik direktör hazırlıyorlar. bugün lider trabzonsporda alanyaspor'dan alınan bakasetas ve siopis takımın önemli oyuncuları. beşiktaşta welinton ve n'sakala galatasarayda berkan kutlu yine öyle. fenerbahçede kadro dışı kalan ozan'ı tekrar parlatan da, merih'in içindeki cevheri ilk gören de alanyaspordu. 5 yılda türk futboluna katkıları yıllardır süper ligde bulunan çoğu anadolu takımından daha fazla. umarım alanyaspor gibi takımların süper ligdeki sayısı daha da artar.
  • kendilerini fm 2009' da alarak şampiyon yapmak için 10 senedir uğraş vermiş olsam da başaramadım. birkaç kere şampiyonluğu son haftaki maçta kaybettim, bu geçen yıllarda yönetimin bir türlü büyütmediği 3500 kişilik milli egemenlik stadyumunda 3-4 türkiye kupası, uefa çeyrek finali gibi başarılar yakalayabildim. şu anda kasamda 100 milyon euro' var ama fm sağolsun 2020 yılında alabileceğim en iyi oyun 8 milyon euroyla hamdi güneş. bu saatten sonra olmayacak galiba ama burdan oyuna ilk başladığımdaki oyuncularım olan hasan baba, müslüm karabulut, ishak özbey' e selamlarımı iletmeyi borç bilirim.

edit : yıl 2021 alanya şampiyon. sokaklar turuncu yeşil.
  • iyi yönetiliyor olmalarının mevlüt çavuşoğlu ile ilgisi bulunmayan kulüptür.
    fenerbahçe'nin "beğenmediği" merih'i vitrine sokun,beşiktaş'ın gençlerinin peşine düşün, galatasaray alt yapısının meyvesi efecan'ı yıllarca oynatın ve yunan pazarına özel ilgi gösterin diyen mevlüt çavuşoğlu değildir zannımca. inanılmaz hangi kaynakları aldıkları ayrıca merak konusu. adamlar şimdilik düzgün iş yapıyor haklarını yememk gerek.
  • mükemmel yönetilen bir kulüptür. her sene çok uygun maliyetlerle çok iyi yabancılar buluyorlar. özellikle portekiz bölgesine çok hakimler. başkan hasan çavuşoğlu kaşarlanmış teknik direktörlerden çok gelecek vaadeden hocalarla çalışıyor ve bunun faydasını görüyor. zevkle izliyoruz elinize sağlık.
  • koskoca antalya ilinin alanya ilçesinin takımını mersin'de olduğunu zannedenlerin yazdığı başlık. he bu sene çok başarılılar, keyifli futbol oynuyorlar orası ayrı. takdir ediyorum.
  • tarihinde ilk kez çıktığı ligi 3. bitirerek büyük bir başarıya imza atan takım. ayrıca sanırım ligin en anti-medyatik takımı. ne konuşan, ne haber yapan ne de sözlükte umursayan var. kulüp resmen "medya tahmini:18" olan başarılı fm takımı gibi. :(
  • sessiz sessiz aradan sıyrılmasını umduğum, şu ana kadar bu şekilde başarmış memleket takımı.
  • izmirin bir tane takımı yokken antalyanın 2 tane.

izmir de artık göztepe, altay, karşıyaka, buca ve altınordudan umudu kesip alaçatı belediye, foça gücü, bergama gençlik, selçuk spor gibi takımlar da şansını denemeli.
  • süper ligde başarılar. hadi bakan galıcı olalım enderde.
  • şüphesiz ligin en keyif veren takımı. kimle oynarsa oynasın bol gollü, tempolu maçlar seyrettiriyorlar. bir futbolsever olarak kendilerine minnettarım.
hesabın var mı? giriş yap