• transfer dedikoduları brezilya medyası üzerinden fransız medyasına da yankılanmış. iş ciddi galiba.
    [http://www.lequipe.fr/…latasaray-pour-telles/425985 http://www.lequipe.fr/…latasaray-pour-telles/425985]
  • transfermarkt'daki fotoğrafıyla topçuyum ben diye bas bas bağıran adam. umarım bakışların gibi yüreğin de serttir çocuk. haketmeyenlerin şu armayı taşımasından gına geldi artık.
  • transferinin gerçekleştiği iddia edilen genç sol bek.
    http://tr.eurosport.com/…tti_sto4053672/story.shtml
  • galatasaray brezllyadan sağlam bir futbolcuyu kesin aldı diye duymuştum birinden geçen hafta. doğruymuş demek çok şaşırdım bu haberi duyunca.

hayırlı olsun gsye.
  • hakan balta'dan daha kaliteli bir futbolcu ama bu bir sol bek oyuncusu için kıstas değil ne yazık ki. yılların sol sol açığı riera'nın 3 ayda sol bekte nasıl oynanır çözüp balta'dan iyi performans gösterdiğini düşünürsek.. en azından sola gerçek bir bek koymuş olabileceğiz yıllar sonra. bu bile bir gelişmedir, tabi gelirse.
  • simdilik dogru gözüken transfer hamlesinin kahramani. türkiye'ye oyuncu alırken feriştahı olsa bile birkaç önemli kriter sağlanmıyorsa dönüp bakmamak lazım. örneğin mevkii sol bek ise, bu adamin mesleği sol bek'lik mi? evet. bu transfer son kontrati mi? hayir, bu da güzel. gecen sezon süreklilik göstermiş mi? 35 mac, ortalama 87.9 dakika, bu da iyi. geldigi takim ligini forse etmis mi? evet. tamam o zaman, gidin inceleyin adami, izin veriyorum. alirsaniz da vardir bir bildiginiz, destekleriz.
  • videolardan izlediğim kadarıyla yetenekli gibi duran topçu. ama gelir, takımı kurtarır havalarına girmemekte fayda var. sonuçta adam 92li. ayrıca hiç yurt dışında top oynamamış bir brezilyalı. isterse c.ronaldo gibi yetenekli olsun, bi oyuncu ilk defa brezilyadan avrupaya geliyorsa, başarılı olma şansı %50den yüksek değildir. hele ki sahada türkiyedeki gibi futboldan hallice birşey oynanıyorsa.

sonuç olarak, yetenekli topçu, gelirse galatasarayıma hayırlı olur inşallah.
  • öncelikle ;
    (bkz: fm diyorsa doğrudur)
    fm gelişimi göz önüne alınırsa mantıklı bir transfer gibi duruyor.ancak videoları izlendiğinde uzun paslarının çoğu isabetsiz gibi gözüküyor.bir bekte bana göre olması gereken kuvvet,hız,pozisyon alma gibi özelliklere sahip gibi duruyor.kariyerinin başında olması ve başarıya aç olması ise transferi mantıklı kılan diğer etmenler.ancak bazı incelemelerde okuduğum üzere hücum yönü kuvvetli ,defans yönü ise hücuma nazaran daha zayıf gibi tespitlerle karşılaştım.bizim şu an ihtiyacımız olan sol bek tipi ise defansı kuvvetli ,hücumu ise orta derece olması yeterlilikte biri olmalı.eğer yapılan incelemeler gerçeği yansıtmıyorsa başarılı olabileceğine inandığım sol bek adayıdır kendisi.

edit:uyaran arkadaşa teşekkür ederim.
  • yeni geldiği geremio takımında genç alternatif gözüyle bakılırken arsenal'den büyük transfer olarak alınan santos'u kesmiş ve sezonun en iyi sol bek performansını sergilemiştir. ama ayine de temkinli olmakta fayda var. zira fransa'da "yılın stoperi" seçilen adamı da gördü bu gözler.
  • alex de souza'nın övdüğü ve brezilya'nın en iyi sol beki olarak galatasaray'a önerdiği sol bek. olm adam keklemiş olmasın bizi?!

kaynak twitter
hesabın var mı? giriş yap