• zaten hiç olmaması gereken bir sezonu olabilecek en saçma sapan şekilde bitirdiğin için teşekkürler j j. indiana jones and the last crusade'in yandan yemişi bir finali hak etmiyordu bu dizi. milo rambaldi'nin olayını asla öğrenemeyecek olmamız lost konusunda da fazla kafa yormamamız gerektiğini hatırlattı bize. bir iki sezon sonunda onun da ratingleri düşer, others kimdir ne iş yapar öğrenemeden kucaklarında üç beş çocukla deniz kenarında mutlu mesut günbatımı izleyen jack, sawyer ve kate'e el sallar o defteri de kapatırız.

milo rambaldi <o>

jj abrams (_ı_)
  • sonunun arapsaçına dönmesini beklediğim kimsenin göründüğü gibi olmadığı dizi...
    örn: -ben senin fbi için cia de çalışan mossad ajanı kılığına girmiş usame bin laden'in peşindeki dönerci ali usta gibi görünen babanım aslında
    -artık şaşırmıyor hiçbirşeye valla ben aksiyonuma bakarım....
  • ikinci kez uzerinden gectim serinin.. bitecegini bilmeme ragmen heyecan yapti. biter mi boyle dizi yahu! rahat 3-5 sezon daha surerdi.

simdi ise umutsuz bir sekilde chronicles of irina derevko veya origin of arvin sloan bekliyorum. o bile hasta eder adami.

hey gidi be.
  • bitmesinin üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen her sabah kafamda herhangi bir bölümünden herhangi bir repliği uçuşur vaziyette uyandığım, yeniden izlemeye başlamamak için aylardır debelendiğim, tek bir sahnesini bile unutamadığım dizi.
  • herkesin izlemesi gereken dizi.

"all those people standing there, patriots. believing they work for the u.s. government, none of them realizing the information they gather is only being used by heartless men like arvin sloane for an organization that would trade their lives for a profit in a heartbeat."
  • ilk önce kanal d'de görmüştüm bu diziyi. sonra da dizimax'de her gün izlemeye başladım ama eksikti tabii. sonra çok izlendiğini farkettiler herhalde haftada bir vermeye başladılar. ben de gittim sidilerini buldum. sonuç, yüz bilmem kaç bölümdür durmadan izledim. dün gece bitti. ailece delirdik, kudurduk, heyecanlandık, ağladık ve de gerildik. son bölümüne geldiğimizde, acaba daha sonra mı izlesek diye düşündük. beşinci sezonda ne kadar arıza varsa da görmezden geldik, abrams beyin losta takılıp biz aliasseverleri neden boşladığına kederlendik. ajan olmayı düşündük, dünyayı kurtaran dı çozın van olmayı istedik, rambaldi neciymiş bilmek istedik, çok şaşırdık, zaman zaman aptal yerine konuyoruz dedik ama değdi, tek tutkum olan dizi bitti, tadı damağımda kaldı.

ağır spoiler
    öncelikle düşmanın bir kurşunla ölüp 5 sezon boyunca misal dixon'ın 10'dan fazla yaralanışından nasıl olup da kurtulduğuna sinirim bozuldu. yani bu adamlara en başta rambaldi şerbeti içirileydi de biraz daha inandırıcı olsaydı. kaç tane kurşun yediler ölmediler, inanılmaz bir şey. hele vaughn, ya adamı taradılar adam gene ölmedi. zaten en başta öldürdüler ve senaryoda gene lazım olunca dirilttiler bana göre. o senaryo sonradan ekleme geldi bana. fakat vaughn ölmeden evvel hadi lan dediğim bir anda kızkardeşim bana kükredi, "yaşıyor işte daha ne istiyosun" dedi. ben de bunu sonradan düşünüp hak verdim. o andan itibaren hatalara değer vermeden, cüneyt arkın kara murat serisi izliyormuşum gibi hissettim. umrumda değil, kim ölürse ölsün. yeter ki vaughn ve de sidni ve de bebesi ölmeseydi. ölmedi de.

diğer bir husus, ben hep sidni'nin anasını kurtarıcı olarak bellemiştim. yani sidni'nin başına ne kadar kötü şey gelirse gelsin, aslında kötü olmadığını; çok kötü bir şey olunca anasının gelip müdahale edeceği hayaliyle yaşadım. ama noldu, anası bir orospu çıktı. yalnız bebeğini doğurturken çok ağladık çok. bir de vaughn'a bir kızın oldu diyen çekik adamı görünce diziyi durdurup bi beş dakika ağladık.

arvin sloon ise benim kahramanımdı. onu da hep iyi biri olarak planladım. taa ki, marşıl ve reyçıl için ölüm emri verene kadar hala tutkusundan vazgeçeceğini zannettim. onun için nadya lazımdı tabi, o nedenle de öldürdüler kızı. ha nadya'nın ölümünden de bahsedeyim yeri gelmişken. 5 sezonun en saçma sahnesi orasıydı bana göre. ya adam bişi yapmadı ki, öyle elinin tersiyle itti bi. orda ne arıyordu o cam, siktirin ordan lan. sonra bi camın üstüne düştü diye öldü. ya bizim sidni ne camları patlattı da bişi olmadı. hem aynı olay arvin'in başına da gelmişti. o ölmedi de nadya öldü, ayıp ettiniz.

cek bristov ise süper adamdı tamam kabul ama o da çok soğuktu ya. biz türk insanına göre bi adam değildi yani. gülmez, ağlamaz, ters konuşur falan filan. yok olmadı. tek arızası eskiye döndüğünde kendini belli etti. meğer o taş gibi adam karısının karşısında sümsük bir herif oluyordu, şaşırdık. ama gözümden düştü, marşıl'a kötü davrandı bir kere. marşıl da salak, o kadar itip kakıyorlar hala duruyor orda. git darksayd için çalış da götleri tutuşsun ibnelerin. ama yok, marşıl dizinin en iyi karakteriydi. o olmasa zaten bibok olmazdı. konuşurken tutukluk yapıyor diye değer verilmedi, içimiz burkuldu. neyse sonradan 4 çocuk yaptığını öğrendik, şaşırdık.

reyçıl bir ajan olamayacak kadar salaktı, kabul edelim. rol mü yapamıyordu yoksa ona salak gibi davran mı diyorlardı bilmiyorum, ama her şeye kanıyordu bu salak kız. hemen inanıyordu. ben sark'ın da peşinden koşar diye ummuştum, hayret o saplantısından hemen kurtuldu.
    tom'a pek vakıf olamadım, onun da ibne olduğunu düşünmüştüm ama tek davası karısıymış. günahını aldık.

5 sezonun en götümün yağının eridiği sahne, lauren'ın öldürüldüğü sahneydi. ben mesela ölümüne dayak yer de sonra öldürülür diye düşünmüştüm ama olsun. acayip bi kadındı, acayip bi kaltaklık potansiyeli vardı. öldü de kurtulduk.

dur aklıma geldi, peyton'un koskoca 12'nin karşısına iki taramalıyla çıkıp hepsini taraması da çok salakçaydı. ya o adamlara sidni bile ulaşamadı, koca arvin'i bile aralarına almadılar da uşakları yaptılar. sen kimsin lan dünkü çocuk gittin iki tane taramalıyla taradın adamları.

bi de irina'nın da 12'den biri olduğunu zannediyordum ben. irina da arvin gibi 12'nin tuttuğu adamlardan biri miydi, çıkaramadım. ayrıca irina, mütabakat'ın başıydı, yalnız burda bi olay var. irina sidni'yi bi sezonda vurmuştu ve diğer odada bana bakıyorlardı, seni ben vurmasam onlar öldürecekti dedi. ulan madem mütabakat'ın başısın niye böyle bişey yapıyosun ki, orası da karışık. neyse zaten mütabakat sütü bozuk insanlardan oluşuyordu. hepsi ibneydi bunların.
    irina'ya tekrar dönelim; mütabakat'ın çakma başı olması dışında, kahin 5'in de ana elemanıydı. yani bu sidni ne çektiyse anasından çekti. tek dertleri rambaldi ve küreydi, arvin ölümsüz olacaktı, irina da vaşıntınla londrayı füzeleyecekti. olmadı, sidni gene dünyayı kurtardı.

sidni'yle vaughn hiç özenilecek bir çift değildi bana göre. bi kere ikisi de soğuk insanlardı. ikisinin de gizli gizli işleri vardı. yani ben şaşırdım vuruşacak zamanı nasıl bulduklarına. neyse en sonunda kavuştular da sevindik. çünkü bu adamları başka kimse mutlu edemezdi. ikisi birbirini bulmuş, buz gibiler, kimseye pas vermezler, numaracılar enikonu. bi de ekleyecem, sidni'nin bir şeyler çalmak için girdiği tiplerin en güzeli bence son sezondaki çakma parfüm satıcısı olayıydı. orda çok güzel rol yaptı şıllık, bravo diyorum.

sark'a gelince, sark'ın ölmesini dilediğim hiçbir an olmadı. son bölümde onun da aslında insancıl olduğunu, tek derdinin kazanan tarafta olmak olduğunu söyleyince hemen yumuşadık. çok hatunlar götürdü, çok adamlar öldürdü. yalnız babasına işkence yapınca kalbimizi kırdı. neyse sonunda kazanan oldu.
    ağır spoiler

aklıma geldikçe eklerim daha. yazacak çok şeyim var
  • senaristlerin greve gittiği ve milletçe birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde baştan indirilerek içimizdeki dizi boşluğunu kapatan, arşivlik, dadından yinmeyen dizi..
  • --- spoiler ---

bu kiz bi evlenip yuva kuramiyacak mi? gitti gul gibi vaughn da, kalirsin bi de bebeginle oyle..

ayrica 5.sezonun 3.bolumundeki turkce olmasi gereken ama zar zor anladigim konusmalardan sonra, lan rol geregi olsa da catur cutur konusuyolar butun dilleri fikrimin yalan oldugu sonucuna vardim. o ne berbat aksandir, kac bolumdur heyt be oyle bi konusuruz ki hic caktirmayiz bu kadar mi yalan olur?

--- spoiler ---
  • heycanla başlayıp heycanla biten bölümleri yüzünden bir türlü izlemeye nokta koyamadığım olay. sınav çalışması arasına 1-2 episode serpiştirip ortamı şenlendireyim diyordum ki bir baktım olayın suyu çıkmaya başladı.
    sinavda 1. sezondan çıkmasını ümit ediyorum inşallah 7. episodedan sormaz belki sınava kadar izleyemem*.

yayınlanan bütün bölümler izlendikten sonra gelen zorunlu edit: şu anki alias eski günleri mumla aratıyor. 5. sezonda artik suyu cikmis oldugu kesinlesmis dizi. aklima gelen ilk iki sebep jj'in lost a kaptirmis olmasi lostun reyting krali olmasi aliasa yeterince kafa yormamasi, diğeri de bebegi yuzunden kicini kaldiramayan garner in boyle hareketli olmasi gereken bir dizinin basrolunu oynamasi. bebegin babasinin sark oldugu filan anlasilmazsa* ilgimi kaybetmeye baslayacam sanirim.
  • --- spoiler ---
    5.12 itibariyle sydneyi de kopyaladılar ya artık gözüm açık gitmez. bir adet de ben sipariş verdim kendisinden.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap