• inanılmaz derece ucuz ürünlerin; ıvır zıvırların, gerekli şeylerin bulunduğu güzel site.
 • çok enteresan satıcılara sahip bir site. mesela küçük bi ürün almak istediğiniz zaman (atıyorum 1000 tanesi bir koliye sığabilecek bir ürün) her bir ürün için ayrı kargo tanımlaması yapıp toplamda 1000 liraya malolması gereken bir sipariş için 1 milyon dolardan fazla hesap çıkarabiliyor.
 • aldığım ürünleri son derece hızlı postalayan dürüst satıcıların da olduğu site. ancak escrow sistemi bir garip. satıcı tracking koduyla ürünü gönderdiğini siteye girerse escrow alıcı için yedi gün sonra ürünü geri gönderme özelliğini aktive ediyor. 30 gün içerisinde de ürünün kabul edilmesi veya geri gönderilmesi için bir zaman sayacı başlatıyor. benim anlayamadığım nokta da burada. satıcı kötü niyetli olsun ve sahte tracking koduyla siteye ürünü gönderdiğine dair bilgileri girsin. sayaç alıcı tarafında işlemeye başlıyor. ancak o ürün hiç bir zaman gelmeyecek. alıcı 30 gün sonra ya o gelmeyen ürünün ücretini karşı tarafa aktaracak ya da gelmeyen ürünü geri göndermeye çalışacak bu da mümkün olmadığı için satıcı eğer ürün göndermez ise ve gönderdiğine dair sahte bilgiler girerse alıcı dolandırılmış olacak. escrowdan anladığım bu. özetle sakat bir sistem. neyse ki ben dürüst bir satıcıya denk geldim. sitenin koruma sistemi tamamen satıcılardan yana çalışıyor. zaten site de çin yapımı satıcılar da çinde.
 • geçtiğimiz ay bir adet başarılı alışveriş yaptığım site. yaklasık 10 gün içinde bedava postayla geldi aldığım şey. bendeki skoru şimdilik %100.
 • sadece mainland china'da ikamet edenlerin satıcılık yapabildiği, online alışveriş sitesi. bir hafta içinde sapan, breadboard, iphone data kablosu, iphone case sipariş ettim, bekliyorum. en güzel tarafı da satıcıların, aldığım 1 dolarlık ürüne bile takip numarası vermesi galiba. güvenilmez falan diyorlar ama hikaye, bana verilen takip numaralarından birisini takip edemeyince sipariş hakkında dispute açtım, sistemden otomatik olarak param iade edildi. keşke daha önce keşfetseymişim. o kadar para kaptırdık dealextremee.
 • elinde güzel bir kuponu olana sevgi sunacağım çinişi site. bu arada paypal ile ödeme opsiyonu yok. moneybrookers diyolla.
 • paypal ile ödeme kısmı kaldırılmış götü yiyen varsa alışveriş yapabilir uyarısında bulunduğum site.
 • escrow'un paypaldan bile daha garanti olduğunu kanıtlayan site. sahte takip numarası vereni şikayet ettim, 1 haftada paramı iade ettiler.

  bu arada ürün kargo seçimi çin veya hongkong olacaksa, hongkongu seçmekte yarar var. yarı yarıya daha erken geliyor çine göre.
 • #26821522 dan sonra 5-6 kere daha birşeyler aldım. elektronik parçalar, kablo, kıyafet, vs. 30$'ın altında değeri olan bir sürü şey aldım. hala skor %100. bir kere bir satıcı yanlış ürün yolladı, yanlış yolladın dedim doğrusunu yolladı (elbise yerine ceket yollamışlardı, ceket bizde kaldı).
 • tesadüfen denk gelip incelediğim site. sıradan bir no name ev sinema sistemine 6800 (yazıyla altıbinsekizyüz) amerikan doları isteyen çakal satıcılara sahip. bizim gittigidiyorculara hiç laf etmeyin.
hesabın var mı? giriş yap