• kitapçıda tatlı rüyalar kitabını görmüştüm kanım kaynamıştı. okumuştum ve çok sevmiştim hatta kendisiyle muhabbet edesim gelmişti. şimdi görüyorum ki bu kan kaynama olayları yanıltmamış beni. kibar insan.
 • fi tarihinde hürriyette çıkan bir röportajda; tom waits, nick cave, beastie boys, orhan gencebay dinlediğini, gündelik politikadan pek haz etmediğini
  radikal'i düzenli okuduğunu, radikal 2 yazarlarını ilginç bulduğunu söyleyen yazar.
  hatta;
  http://arsiv.hurriyetim.com.tr/…20/eklhab/03ekl.htm
 • tatlı rüyalar'la saygımızı kazanan yazar. merakla, sabırsızlıkla, acaip bi şekilde yeni kitap bekliyoruz kendisinden.
 • çok kısa bir görüşmeden öteye tanıyamadıgım, yine de kanımın ısınması için o kısa sürenin yettigi birisi.
 • (bkz: alper cengiz)
 • tatlı rüyalar kitabı şiddetle tavsiye edilebilecek bir yazar.
  "1969 da istanbul 'da doğmuş.. darüşşafaka lisesi ve boğaziçi üniversitesi psikoloji bölümü mezunuymuş.. niyetçilikle başlayan iş hayatını şu günlerde psikolog olarak sürdürüyormuş"
 • kendi dilinden ya da kaleminden,
  "1969´da istanbul´da doğdum. çocukluğum acıbadem´in çeşitli mahallelerinde, uydurduğum hikayeleri arkadaşlarıma anlatarak geçti. kalan zamanlarımda da mahalle savaşlarına katılıyordum. zannediyorum yalancı ve kötü huylu oluşum bundan ileri gelmektedir. 1980´de dârüşşafaka´ya girdim. orada, fazla konuşmak zayıf biri olduğunuzu düşündürebileceğinden hikayelerimi anlatmayı bırakıp yazmaya başladım. bir ara franz kafka isimli şahsiyetin benim kadar iyi uydurabildiğini fark edip küçük bir hayal kırıklığı yaşadım. ama çabuk toparlandım. ne de olsa ben daha gençtim ve o ölmüştü. boğaziçi üniversitesi´ndeki psikoloji eğitimim bana japon bıldırcınlarından pek de akıllı sayılamayacağızı öğretti. otuz yaşına geldiğimde, başladığım bir romanı nasıl olduysa bitirebildim: “tatlı rüyalar, psiko-absürd romantik komedi.” bugünlerde 11 aylık kızım ada´yla birlikte yeni romanım üzerinde çalışıyoruz. jules verne, michel zevaco, dostoyevski, calvino, nabokov ve fowles hayatımın farklı dönemlerinde beni etkilemiş, büyük uydurukçulardır."
 • 5 yaşındaki alper kamu'nun hikayesini anlatan oğullar ve rencide ruhlar kitabı da zevkle okunan yazar.
 • bomba gibi üç romana imza attı: tatlı rüyalar, oğullar ve rencide ruhlar, gizliajans.

  temennim; bu en samimi, en uçuk, en özenli edebiyatçımızın yepyeni romanlarla [belki hikayelerle] bizi daha güzel bir hayata hazırlamaya devam etmesi.
 • son kitabının* kahramanının* adından da anlaşılacağı gibi narsisist ve egosuyla ilgili problemleri olan psikoloji mezunu, geçimini sağladığı işini gizleyen yazar.
hesabın var mı? giriş yap