• enes kanter ve sonrasında ömer faruk yurtseven'den beri pota altında bu kadar dominant bir türk basketbolcu olmamıştı (ragıp atar ve egemen güven'i bu kategoride yani nba standartında değerlendirmedim). büyük bir oyuncu yetişiyor olabilir. 2018 16 yaş altı avrupa basketbol şampiyonasında daha iyi değerlendirme imkanı bulacağız. bu şampiyonada da banvit'ten takım arkadaşı furkan haltalı ile birlikte iyi bir ikili olabilirler.

  edit: düzeltme
 • u16 avrupa basketbol şampiyonasında gürcistan'a karşı 19 sayı 20 rebound ile oynamış basketbolcu.biraz hızlanıp dış şutlarını da geliştirirse kesin nba yapacaktır.
 • artılarının (hakeem, d-robinson dönüşüyle potaya yönelişleri, üçlük isabeti, pivot hareketleri) yanı sıra eksileriyle (savunmada hareketsizliği nedeniyle takımın o parkedeyken rakipten ileri sıçrayamaması, orta mesafe ve serbest atışlarda düşük yüzdesi) de dikkat çeken basketbolcu. yine de şampiyonanın en iyi 5-10 oyuncusundan biri olduğunu söylemek gerekir. bana biraz daha hantal ve ribaund sezgisi daha düşük enes kanter modeli gibi geldi. nba yapar mı yarı final ve üçüncülük maçlarını izlediğimde biraz daha tereddütlüyüm.
 • kendisi çocukluk arkadaşımdır.
  2002 doğumluydu sanırım balıkesire seçmelere almışlardı biz antremandayken.
  boyu 2 m oldu oraya gittikten sonra artık neyle besliyolarsa :)
  inşallah daha da iyi yerlere gelir.
 • 2014 yılında giresun'dan çıkıp banvit altyapısına giden çocuk. o zamandan beri takip ediyorum, kendini çok geliştirdi ve geliştirmeye devam ediyor. bu gelişimi nba ile biter umarım.
 • 2019 u18 avrupa şampiyonası'nda 23 dakika ortalamayla 12 sayı-9 ribaund-2 asist ortalamaları yakalayan ve turnuvanın en iyi beşine seçilen oyuncu. serbest atışları ortalamanın altında ve çok fazla top kaybı yapıyor, yukarıda ayakları yavaş yazılmış ama bunu iyi geliştirmiş gibi duruyor, çok hızlı sahayı geçiyor gördüğüm kadarıyla.
 • fakir nikola jokic'i. basketbol zekası oldukça iyi umarım üstüne koya koya ilerler.
 • efes maçında izledim gayet başarılıydı. umarım gelişimini sürdürür.
 • süper lig yerli pivot seviyesine ulaşmış 2002li oyuncu boyundan emin değilim google 215 dese de şüphelerim var güç olarak yeterli ayak oyunlarında hata yapıp çok top kaybı yapabiliyor berke atar gibi ama daha hızlı olgunlasmisa benziyor
hesabın var mı? giriş yap