• şu an için gerçekten eczacılar katma değer yaratıyor mu diye sormak gerekir.
  • eczaneler ticari bir ortam değil de bir ana kucağı gibi anlatmış ilk entrydeki yazar fakat eczacı olduğunu da itiraf etmiş zaten. eczacilik dünyanın en tuhaf mesleği haline gelecek 10 sene sonra. barkod bir sistemde, düzgün ve ciddi kontrolle sıfır hata ile otomasyon kurulabilir. bunun dışında, eczanelerde zaten ogrenciler kafalarına gore takiliyor. eczacılar ya partide ya tatilde. yıllar diplomalarını kiraladılar bu ülkede, komik olmayın.
  • tanım : geç bile kalınmış süper olay.
  • bu yazar eczacı mı emin değilim, nicki gözüme troll olarak tanıdık geldiğinden ortalığı karıştırmalık entry mi diye şüpheyle yaklaşıyorum doğrusu.

eğer ki amazon, bünyesinde eczacıları çalıştırarak bir otokontrol mekanizması oluşturacaksa, bir eczacı olarak beni tedirgin etmeyen olay. pandemi sürecinde özellikle, oldukça işlevsel.

reçetede yazan bilgilerin doğruluğu noktasında eczacı hekimden sonra ikinci gözdür, bir kontrol mekanizmasıdır. bu aşamanın atlanması söz konusu olamaz elbette. ancak her şeyin otomatize olduğu dünyada böyle şeylere direnmenin anlamı yok. uzmanlığınıza sahip çıkın, dahil olun, kontrol mekanizmasında yer alın.

ha bu arada, eczacı birinci basamak sağlık danışmanıdır. bu danışmanlığıyla halka sağlayabileceği fayda adımı da atlanıyor bu tarz oluşumlarla. ona da farklı bir online danışmanlık mekanizması getirirler, çözerler artık.

edit: 5 sene öss'de en yüksek puan eklemesiyle emin oldum ki, arkadaş millet eczacılara yüklensin diye ortaya bir tartışma konusu atmıştır.

edit 2: zaten eczaci calistiracaklarmis da, uyari icin phanax a tesekkurler.
  • amerikada zaten marketlerin içerisinde bulunuyor eczaneler, marketlerde basic reçetesiz ilaçlar satılıyor. bu sistem de insanların işini kolaylaştırır.
  • ertesi gün hapı için prime üyesi olmak.
  • arkadaş demiş ki; "türkiye'de de maalesef eticaret sitelerinde de vitamin mineral vb ürünler hayasızca satılıyor. bunlar eczacıların uzmanlık alanı ve online satılamaz!"

daha 2 hafta önce evimizin yakınındaki eczaneden sunlife vitamin c extra 20'yı 65tl bedelle satın aldım ve sonrasında internette var mıdır acaba diye merak ettim. hepsibuarada satış fiyatı 38tl! burada hayasızca ticaret yapan eczacı mı yoksa e-ticaret siteleri mi? başka sorum yok..
  • (bkz: dont feed the troll)
    bir kere yemeyin şu yemleri, adam trolluk yapıyor sonra 100 kişi aksini ispatlamaya çalışıyor aptalca... bu başlıklar yüzünden ekşi çöplüğe döndü... her gün aynı troll başlıklar...
hesabın var mı? giriş yap