sorunsallar (7)
11457 entry daha
 • iowa’da evlerin türkiye’den ucuz olduğu memleket. bir fizibilite çalışması yapmıştım doğum için. 500$ civarına eli yüzü düzgün 1+1 kiralayabiliyorsunuz. ortalama harcamanız 25 bin dolar civarı. özetle 450-500 bin tl arası.

  çocuğunuz bu meblağ ile abd vatandaşı olabiliyor.
 • kolluk kuvvetleri normalde düzenli olarak yetki savaşına girip genel olarak birbirlerini sevmiyor olsalar da eğer herhangi bir kolluk personeline bir saldırı olursa tek bir birimmiş gibi davranabiliyorlar. federal kurumlar (fbi, atf, dea vs) ve bölgedeki eyalet ve lokal polis birimleri tam anlamıyla kelle avına çıkıyor. centilmenlik anlaşması gibi bi şey.

  narcos'ta da bunun bi farklı versiyonu olarak öldürülen dea ajanı kiki camarena'dan sonra amerika'nın tüm devlet gücüyle kartel avına çıkmasını ve o noktadan sonra kartellerin asla amerikan federal birimlerine bulaşmadığı anlatılır. dea için isa mesih gibi bir şey diye anlatılıyordu.
 • avrupa'nın muhafazakarlığından kaçan, protestan, arsız, tutucu tiplerin kurucu olduğu ülke.

  sen kimsin amına kodumun köylüsü. 1989'dan 2023'e yersen dünya lideri ülkenin haline bak. lan en kötü avrupa ülkesi senden daha iyi insan yaşatıyor. lan bir kuduz iğnesi derdine kudurtur sistemin. senin de seni övenin de ta 7 ceddini sikeyim.

  avrupa kim abd kim. 250 yılda un ufak olmuş ucubeliğin dünyaya yayıldığı yerdir abd. frisco'nun lüks bir lokantasında oturup, sokağa sıçan evsiz manzarasını sağlar.

  sanırım ki 40 yıllık liderlik iddiası da sıçmıştır. 3 5 milyar dolara seçim sistemini bile siktirecek bir etiğe sahip memleket. bu ülkeyi övüp avrupaya gömmeye çalışan tipler. lan hayatınızı, ömrünüzü adadığınız, götünü yalamalara doyamadığınız abd kansas gibi eyalet barındırır. göbeğinde hint fakiri yoksulluğunu yaşatıyor. yalama demiyorum ama hobi olarak yala.

  görmezseniz imajını yiyebileceğiniz ülke.

  not: eu citizenship spor.
 • o kadar sağ kaymış ki, ingiltere'nin sağı abd'nin soluna daha yakın: https://twitter.com/…och/status/1662061344814768129

  ingiltere'nin solu tabi daha solda.
 • https://amp.odatv4.com/…inde-turkevi-vardi-25685741

  new york, türkevi saldırganı yakalanmış. 29 yaşındaki recep akbıyık, aslen giresunlu olup, ailesi ile birlikte istanbul, sarıyer'de ikamet etmekteymiş. babası haberlerde oğlunun fotoğrafını gördükten sonra polise gidip oğlunu ihbar etmiş. annesi ve babası oğullarını evlatlıktan red etmişler. uzun süredir uyuşturucu bağımlısıymış. tedavi olmayı red etmiş. türkiye'de de daha önce birçok suça karışmış. en son üç ay önce ailesini arayıp; takip edildiğini ve onu zehirlemelerinden korktuğunu söylemiş. meksika üzerinden kaçak olarak amerika'ya giriş yapmış. bir müddet benzin istasyonlarında çalışmış. en son new york'ta bir evsizler barınağında kalıyormuş. new york başkonsolosu reyhan özgür'ün söylediğine göre, saldırgan türk vatandaşların ihbarları ile yakalanmış.

  edit: fail akbıyık hakkında denetimli serbestlik kararı verilmiş.
60 entry daha
hesabın var mı? giriş yap