• ve cem uzan'da ekşi sözlükte
  • inşallah çıkar burdan, oraya giremez. buraya da dönemez. ortada ayazda kalmış bekçi siki gibi kalır. bi de savunmuyorlar mı "ziminindi bi cihillik itmiş". insanın kürekle vurası geliyor. bunun gibi yavşaklar yüzünden dünyada bizi adam yerine koyan yok. be amk insan evladı. hiç mi anan baban, yol gösterenin olmadı. ülke kötüye gidiyormuş da ondan amerikaya geri dönecek miş. senin gibiler yüzünden kötüye gidiyor ülke.

edit: adam entryi silmekle kalmamış, tası tarağı da toplayıp gitmiş. bi arkadaşım falan demiş ama, kendisi değilse ben de ne olayım lan.

edit 2:gitmemiş, geri gelmiş. marifetmiş gibi de taciz edip duruyor. aferim, mesai bitiminde gel de senin ve o "arkadaş"ının madalyalarını takdim edelim.
  • yapılmısını izmir'de bi dayıdan dinlemiştim. adam abd'ye borcu takmış ayrılmış turkiye'ye geliş o geliş. meblağ ise 150 bin $ civarıymış. parayla ise iş kurmuş.

not: şaka maka yapmıyorum.
  • yüksek ihtimal amerikada bir adres gösterip calisacagini beyan ettiginde sorunsuzca girer, ödeme plani belirleyip ödemelerini yaparsa da sorun yasamaz.
  • "zaman asimina ugrayan borclarla " ilgili (time barred dept ) regulasyonlar hakkinda hukuksal bilgi alip,legal yollarla cozumleme sansi bulunabilecek durum. keske yapilmasaydi ...

(bkz: https://www.consumer.ftc.gov/…117-time-barred-debts)
  • başlıkta "borç takmak" olarak geçmesine rağmen, safiyane bir şekilde elde olmayan nedenlerden ötürü borçlanma olarak düşünmüştüm detayları okuyana kadar.

bildigin ayrılırken "amerika'ya bi kazık atayım bari" kafasıyla yapılmış, çirkin ve onursuz davranış.

ben otelin boş restoranindan çay poseti almaya tırsıyordum, adamın curetine bak.

amerika'nin bu arkadaşa tavrı ne olur bilemiyorum ama hiç de mazur gorulebilecek şey degil.
  • amerika'da legal bir sekilde kalan, her isi hukukuna uygun yapan diger ogrencilerin kredi karti ve vize almak icin bin takla atmasina neden olan seref yoksunu bir davranistir. muadilli arkadas insallah green cardi ancak ruyasinda gorur.
hesabın var mı? giriş yap