• tam adı amnesia: the dark descent olan bir fps horror-adventure oyunu. penumbra serisini yapan frictional games tarafından geliştirilen oyunda geçmişi hakkında çok az şey bilen ve bir kalede uyanan daniel adlı bir karakteri kontrol edeceğiz. oyunun çıkış tarihi ağustos 2010 ve sadece pc platformuna geliyor.görüşüne göre frictional games ekibi baya bi yusuflattıracak bizleri. oyunun websitesi için, http://www.amnesiagame.com/
 • evet, yine oyuncuyu çaresiz bırakan bir oyun yapmışlar. şimdi daha korkunç. yanlız bu oyunları yapan adamları anlamıyorum. zaten normalde böyle birşey gelse başımıza, aynı oyundaki gibi kaçarız. yani ben kaçarım en azından, çoğunluk adına konuşmayayım. oyunu oynarken de gerçekte yapamayacağım şeyleri yapayım isterim. ne bileyim en azından elimize bir odun alıp yaratıklara girişebilme özgürlüğümüz olması lazım. zaten hayatta stres yapıyoruz, bir de oyun içinde sanal strese sarıyoruz.
 • malum ortamlara düşmüş fps survival horror türünde oyun. tarzı sevenler için bir şekilde edinilmesi şiddetle tavsiye edilir. sadece 700 küsur mb olması da cabası.
 • undying'den bu yana uzun zaman geçti, özlemişiz şöyle adam gibi bir first person horror oyununu, türü seven herkes oynamalı, mülayim bir lovecraftian başyapıt.
 • ertesi günü erken kalkmanız gerekiyorsa gece oynamayın. tuvalette biri varsa da oynamayın, malum..

  bu tür oyunlardan hep korktum zaten, kullanıcıyı çaresiz bırakarak, karşı güçlere engel olmak yerine saklanıp, kaçarak korkutan oyunlar. bu da belki onların en babası. ben uyardım, günah benden gitti.
 • orjinali alınması gereken, neredeyse half life kadar zevkli oyun, muhteşem oyun, yarmış oyun, çok çok iyi oyun.
 • frictional games yapımı, mükemmel bi' korku oyunu. mükemmel, çünkü korkmak için her türlü sebebiniz var.

  oyun karanlık ve eskimiş bi' şatoda başlıyor. biz ise sadece adımızı hatırlıyoruz.

  karakterimiz güçlü bi' kahraman değil. hatta kahraman bile değil. bi' süre karanlıkta kalınca korkudan aklını kaybetmeye başlayan, görüşü bulanıklaşan, bizim gibi normal bi' insan.

  "oyunda bi' düşmana rastlarsanız, karşı koymayın, kaçın" diye bi' uyarı çıkıyor arada yükleme ekranlarında. "karanlığa gizlenin, ses çıkarmayın" şeklinde bi' uyarı daha var. ben şu ana kadar tek bi' kere böyle bi' durumla karşılaştım, o da gerçek mi değil mi ondan bile emin değilim. zira karakterim karanlıkta korkudan kafayı yemek üzereydi ve görüntü de bayağı bulanıktı. gördüğüm şey ise, uzun koridorun sonunda yavaşça yürüyen bi ' siluetti. emin olamadığım şey ise siluetin gerçek mi yoksa karakterimin korkudan ürettiği bi' hayal ürünü mü olduğu. olur da bi' düşmanla karşılaşırsam, karakteri yönetmek yerine sandalyeden kalkıp odadan kaçacağımdan korkuyorum.

  ben bu oyunu mola vermeden 1 saat kesintisiz oynayamadım şu ana kadar. daha bu sabah yükledim. arada sakinleşmek için sözlüğe falan giriyorum, düşünün.

  neyse, uzun lafın kısası, alın, oynayın!
 • en efsanevi sahnesi için aşağıdan devam

  --- spoiler ---

  görünmez su yaratığının* takip ettiği bölümden sonra bir daha her suya basışınızda tedirgin oluyorsunuz. ilgili sahne şu videodan (23:50'den itibaren) izlenebilir:
  http://www.youtube.com/watch?v=l-58h_899oi

  oynayan eleman da efsanedir bu arada, yorumlarıyla falan heyecanın ortasında yardırıyor.
  "ooh bouncy bouncy, i'm a goddamn fucking leprechaun!"

  --- spoiler ---

  ek: oyun 20$ gibi süper bir fiyata satılıyor ama cebinizden iki pantolon parası daha çıkıyor oyun bitinceye kadar.*
 • ben 6 yaşımdan beri oyun oynuyorum, hiçbirinde böyle tırsmadım arkadaş. waxworks'ten tut da silent hill'e, ordan da dead space'e kadar envai çeşit korku temalı oyun gördüm oynadım, hatta pek tırsmamakla övündüm, ancak amnesia beni gerçekten yendi. hayatımda ilk defa, bir oyunu sadece ve sadece korktuğum için kapattım.

  frictional games'i tebrik mi edeyim, çalışanlarının sülalesine mi söveyim bilemedim.
hesabın var mı? giriş yap