• anadolu insanı olmakla alakası olmayan durumdur. cahilin dünyası her zaman dardır. metropol cahilinin de dardır.
  • kendi dünyası dar olana dar gelir olması.

anadolu ve dar
    bir arada ?

senin daha çok şey yaşaman, öğrenmen lazım.

anadolu muhteşem topraklar
    muhteşem zenginlik
    muhteşem renk
    muhteşem büyük bir hazine
    - bak yine kafası para pula gitti / dar işte doğal -

biraz gezmen lazım
    muhabbet etmen lazım
    tanrı misafiri olman lazım
    okuman lazım
    okuduklarını yerinde görüp kendi okumalarını yapman lazım
    kısaca
    bakışının geniş ve geniş
    daha da geniş olması için de kaygın ve merakın olması lazım.

olmaz ise
    bırak dünyayı
    anadoluyu
    evini
    kendini bile okuman zor.
    dar dar daralır kendi dar duvarların arasında ka-lar- sın.
  • dünyaya kafa tutmuş anadolu insanının umrunda olmayan önerme.
  • "dar"lığı 4 duvarın arasında betimleyen kişilerin teorisidir. özgürlüğün yeridir anadolu, özgürdür anadolu insanı. sayılan özellikler gereksiz temalara özenen kişilerin özelliklerinden ibarettir.
  • fakirin yüzü soğuk olur diye bi laf vardır. anadolu insanına bakıyorumda çoğunun hayatında ekmek bulamadığı anlar olmuş.hayalleri olmuş, bi şeyler istemişler hayattan hep hüsran.işlerin oluruna bakmışlar hep hayallerde o yöne kaymış mecburiyetten.moslow a göre önce fizyolojik ihtiyaçlar gelir malum.insanlar onu bile zar zor yaparken dünyası nasıl geniş olmaz demezdim ben.ama tabi şu yediği önünde yemediği arkasında olup hala ebele übele yapanları anlamıyorum.onlarda sadece anadolu değil her yerde var.
  • bir gün o anadolu insanının neler yapabildiğini görünce saydığı bunca şeyin önemini 2. plana atacak olan kişinin beyanı.
  • bir insanı sadece "bilebildiği" sınıflara ayırabilen "dar" görüşlü bir kişinin önermesidir.
  • anadoluyu dizilerden tanımış(!) insancık beyanatı.
hesabın var mı? giriş yap