• 1969 yapimi bir andrei tarkovsky filmi. senaryo tarkovsky ve andrei konchalovskiye ait. 15. yuzyil rus ressami rublev'in hikayesi.
  • matirx'teki kamera acisi, macisi, kurgusu, murgusu, mementosu, gemencesi diyenler, evet sen, hemen bu filmin basindaki balonla ucma sekansini izle. sonra sinemanin en guzel resimlerinin saniyede 24 kare kere gozlerinin onunden gectigi filmin bir diger bolumundeki atin kosusunu izle kusbakisi. tarkovsky ayrica muthis bir futbol yazariydi. nevgska gazetesinde locomotiv moscov takiminin muhabirligini yapiyordu. bunu da belirteyim. ahmet cakar ya da erman toroglu da film yapsin ben bunu diliyorum.
  • kilise çanlarının nasıl yapıldıgını anlatan bir bölümü vardı filmin, orasını da agzım açık izlemiştim.
  • andrei rublev siyah beyaz bir film. karman curman bir seyler anlatiliyor. birileri ucuyor felan. olum var, ihanet var. seyirciyi icine ceken bir eser.
  • görüntülü $iir* örneklerinden biri diye dü$ündügüm gerçekten de $iir tadinda bir tarkovsky ürünü.
  • bir andrei tarkovsky baş yapıtı.
    1966’da filmin çekimleri tamamlandığında bu filmiyle komünist yönetimin çok sert tepkisini çekmiştir. gösterimi de yasaklanmıştır. ne zaman ki tarkovsky, 1967 yılında cannes film festivali'nde ödül alır ancak o zaman filmin gösterimine müsade edilmiştir.

bir dönem trt 2 de sıkça yayınlanırdı.
  • 15.yüzyılda rusya'yı anlatan 1969 yapımı film. başrolünde anatoli solonitsyn vardır.
    203 dakikadır.*
  • bugun cnbc-e de saat 22 00 da gosterilecek olan film.
  • zerkalo'da afişini gördüğümüz tarkovsky başyapıtı. tanrı, merhamet, kitab-ı mukaddes, erkeklerin sakalı, kadınların örtüsü, tatarlar... derken ve de kilisenin çanı. tarkovsky' nin filmi kafasında tasarlaması 4-5 yıl sürmüş, çekimler de bi o kadar. bu yüzden 3,5 saati fazla görmemek lazım bu film için. zaten bi sefer izleyip oldu da bitti maşallah demek imkansız. zaman zaman başından, ortasından, kıçından tekrar izlemek iyi bi seçenek.
hesabın var mı? giriş yap